T. Tomilinas meta iššūkį R. Karbauskiui: dalyvaus partijos pirmininko rinkimuose

Su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininku Ramūnu Karbauskiu į konfliktą įsivėlęs Seimo narys Tomas Tomilinas dalyvaus rudenį vyksiančiuose LVŽS partijos pirmininko rinkimuose.

„Visada tikėjau ir tikiu, kad Lietuvai reikia būtent tokios politinės jėgos, kokia laikiau LVŽS: turinčios stuburą ir darbais ginančios ne stambų verslą, ne bankus, ne žemvaldžius, o visų pirma čia gyvenančius, dirbančius, gerovę sau ir savo vaikams sukurti siekiančius paprastus žmones. Ar buvo padaryta klaidų?

Taip, bet per praėjusią kadenciją buvo nuveikta daug tam, kad valstybė tarnautų žmonėms“, – savo feisbuko paskyroje rašo T. Tomilinas.

Vis tik politikas akcentuoja, kad šiuo metu partija eina kitu keliu.

„Ją siekiama paversti partija, tarnaujančia vienam žmogui, ja naudojamasi skleisti neapykantą, gadinti šalies įvaizdį, skatinti konfliktus.

Joje siekiama įtvirtinti asmenybės kultą, vieną nuomonę, o iš prigimties būdamas komandos žaidėju abejoju tokios partijos ateitimi.

Pagarbi idėjų kova ir sveika, augti skatinanti konkurencija yra partijos gyvybiškumo pamatas. Deja, šis pamatas plaunamas partijos įstatų pakeitimais, iš partijos pirmininko rinkimų pašalinančiais stipriausius konkurentus, komentarais apie Sauliaus Skvernelio siūlymus dėl migrantų krizės valdymo“, – pažymi T. Tomilinas.

„Ramūnas Karbauskis bijo. Jis bijo prarasti vienvaldžio partijos „savininko“ titulą ir tam, kad jį išsaugotų, jis pasiruošęs aukoti vienybę ir darną LVŽS frakcijoje.

Ramūnas Karbauskis siekia ištrinti žaliąją, kairiąją LVŽS tapatybę ir suvesti mūsų ideologiją į kelias kontroversiškas temas“, – taip pat rašo jis

Dėl to T. Tomilinas teigia nusprendęs partijos pirmininko rinkimuose mesti iššūkį dabartiniam partijos lyderiui R. Karbauskiui.

„Dėl to pasitaręs su partijos bičiuliais, priimu labai nelengvą sprendimą: skelbiu, kad dalyvausiu rudenį vyksiančiuose Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininko rinkimuose“, – teigia jis.

Politikas pripažįsta, kad jo šansai laimėti partijos pirmininko rinkimus nėra dideli. Vis tik T. Tomilinas teigia, kad jo pagrindinis tikslas visų pirma yra pristatyti alternatyvą dominuojančiai R. Karbauskio vizijai.

„Puikiai suprantu, kad mano šansai yra nedideli, nebijau gauti 10 ar 100 balsų, tačiau mano tikslas yra atviras ir skaidrus pokalbis su nariais apie šiemet daromus ir partijos likimą lemiančius pasirinkimus.

Iki rudens aplankysiu visus Lietuvos regionus, pristatysiu savo alternatyvą šiuo metu dominuojančiai Širinskienės-Karbauskio tandemo vizijai“, – savo feisbuko paskyroje rašo T. Tomilinas.

„Be to, kviečiu Ramūną Karbauskį į lygiaverčius debatus Naisių arenoje. Mano sąlyga paprasta – debatų moderatoriumi turi būti nepriklausomas žmogus, nedirbantis „Agrokoncerne“, neinantis pareigų partijoje.

Ramūnai, suteikime žmonėms pasirinkimą, nebijokime tikros demokratijos“, – partijos pirmininką ragina T. Tomilinas.

ELTA primena, kad birželį Vilniuje vykstančio LVŽS tarybos posėdžio metu partijos skyriai bei LVŽS šešėlinio Ministrų Kabineto nariai iškėlė klausimą dėl LVŽS pirmininko pavaduotojo ir LVŽS frakcijos seniūnės Seime pavaduotojo T. Tomilino elgesio išduodant LVŽS vertybines nuostatas bei nevykdant LVŽS įsipareigojimų rinkėjams.

LVŽS tarybos narių siūlymu buvo priimtas sprendimas atšaukti T. Tomiliną iš LVŽS šešėlinės Vyriausybės socialinių reikalų ir darbo ministro pareigų.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder