Teisėjai su Seimo pirmininke aptars teismų sistemos problematiką

Teisėjų taryba ketvirtadienį susitiks su Seimo pirmininke Viktorija Čmilyte-Nielsen aptarti teismų sistemos problematikos.

Teisėjai parlamento pirmininkei taip pat pristatys siūlymą pasirašyti nacionalinį valdžių susitarimą dėl teisingumo sistemos finansavimo, BNS sakė V. Čmilytės-Nielsen atstovė Ilona Petrovė.

Per visuotinį teisėjų susirinkimą rugsėjį teisėjai priėmė rezoliuciją, kuria siūlo pasirašyti nacionalinį valdžių susitarimą dėl finansavimo.

Teisėjai taip pat ragino teismų darbo organizavimą, valstybės biudžeto formavimą reglamentuojančiuose įstatymuose įtvirtinti europinius standartus atitinkantį teismų sistemos finansavimo modelį.

Teisingumo vykdytojai Seimą, prezidentą ir Vyriausybę prašė susitelkti ir artimiausiu metu bendromis pastangomis išspręsti „nepakankamo ir neadekvataus“ teismų sistemos finansavimo klausimą, kad būtų užtikrintas tinkamas teismų funkcijų vykdymas ir deramas einamoms pareigoms teisėjų ir teismuose dirbančių asmenų darbo užmokestis.

Teisėjai pabrėžia, kad jau daugelį metų teismų sistemos finansavimas yra kritiškai nepakankamas ir mažina teisėjo profesijos patrauklumą, todėl verčia rinktis kitą profesinę veiklą, teismai susiduria su teisėjų ar teismo personalo trūkumu, lėšų nepakankamumu atsiskaitant už teisingumo vykdymui būtinas paslaugas.

Lietuvoje veikia 22 bendrosios kompetencijos teismai ir specializuoti teismai, juose dirba per 700 teisėjų.

2021 metais Lietuvoje išnagrinėta 190,8 tūkst. bylų, dauguma jų – daugiau nei 146 tūkst. – buvo civilinės bylos, susijusios su šeimos santykiais, skolomis ir kitais civiliniais santykiais.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder