Teisis su Vilniaus savivaldybe, kuri nesutiko pašalinti vaivorykštės perėjos

(2)

Vilniaus policija baigė tyrimą ne tik dėl vaivorykštės perėjos sostinės Pylimo g. uždažymo juodais dažais, bet ir dėl nudažymo įvairiaspalviais dažais. Sprendimas – paprašyta vaivorykštę pašalinti. Sostinės savivaldybė to daryti nesutiko, todėl ginčas persikėlė į teismą, skelbia portalas 15min.lt.

 

Archyvų nuotr.

Vilniuje uždažyta vaivorykštinė perėja /  madeinvilnius.lt  nuotr.

Tyrimas dėl juodų dažų baigtas liepos 27-ąją, skelbė Lrt.lt. Dviem asmenims – aktyviems protestų dalyviams Antanui Kandrotui, žinomam Celofanu pseudonimu, ir Astrai Genovaitei Astrauskaitei – skirtos 10 eurų baudos.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Julija Samorokovskaja 15min informavo, jog tyrimas baigtas ir dėl perėjos išdažymo vaivorykšte.

Policija pareikalavo ją pašalinti, tačiau savivaldybė to nepadarė iki šiol. „Policija kreipėsi į savivaldybę dėl perėjos pašalinimo.

Tačiau savivaldybė to nepadarė ir dabar vyksta teisminis procesas, kuriame galutinis sprendimas dar nėra priimtas“, – komentavo J.Samorokovskaja.

Vaivorykštės spalvų perėja vienoje iš sostinės gatvių atsirado 2018 metais gegužę, LGBT bendruomenei minint Tarptautinę dieną prieš homofobiją, bifobiją ir transfobiją.

Vėliava turėjo parodyti, jog Vilnius – atviras ir LGBT bendruomenei draugiškas miestas.

Mažėja teigiamai vertinačiųjų Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus veiklą

Archyvų nuotr.

Visuomenės apklausas atliekančio tyrimų centro „Vilmorus“ vadovas Vladas Gaidys portalui LRT.lt komentavo, kad pastaruosius kelis mėnesius mažėjo žmonių, R. Šimašiaus veiklą vertinančių palankiai, ir daugėjo tų, kuriems mero darbas neįtinka.

Nors R. Šimašius paskelbė, kad nebesieks tapti sostinės meru, ir tai reiškia, kad šias pareigas eiti jam beliko pusantrų metų,  didelė kritikos lavina jo dar tik laukia. O tą laviną atneš vienas didžiausių pastarojo meto projektų – nacionalinis stadionas.

Daug reakcijų sukėlė žinia apie tai, kad meras trečią kartą vedė. Netrukus pasipylė kaltinimai, kad R. Šimašius supainiojo interesus, kai jo naujosios žmonos įmonė laimėjo savivaldybės skelbtus konkursus, oponentai dėl to kreipėsi ir į teisėsaugos institucijas.

Internete dėmesio sulaukė R. Šimašiaus atsakymas feisbuko komentatoriui, priekaištavusiam dėl sprendimo minint Dieną be automobilio savivaldybės darbuotojams uždaryti garažą.

Meras taip pat kandžiai pasisakė Aplinkos ministerijos atžvilgiu, kai ši paskelbė, kad už invazinių robinijų sodinimą sostinėje savivaldybei gali grėsti bauda.

„Visos grupės, net ir jaunimas, vertina jį nepalankiai. Tik Laisvės partijos elektoratas jį vertina teigiamai“, – sakė V. Gaidys.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder