Tėvai kelia paniką – klaidina, kad nesutikę testuotis vaikai jau metami iš mokyklos

Ketvirtadienį vienoje tėvus jungiančioje feisbuko grupėje pasirodė žinutė, esą nesutikę testuotis Šilutės rajono Žibų pradinėje mokykloje bus iš jos pašalinti. „Vaikai, nesutinkantys testuotis <...>, išmetami iš mokyklos. Tėvams buvo daromas spaudimas, vaikai gąsdinami, kad nebegalės matysis su draugais“, – teigiama žaibiškai socialiniuose tinkluose išplitusioje žinutėje, - rašo portalas LRT.lt.

Direktorė: „tai – močiučių vaizduotė“

Šilutės rajono savivaldybė, kurioje pandeminė situacija buvo palyginti gera, iki šiol nereikalavo mokinių testuotis. Tačiau šią savaitę sergamumo rodikliai pasikeitė, todėl jau nuo pirmadienio gegužės 31-osios, norintieji mokytis kontaktiniu būdu moksleiviai privalės atlikti testus.

Žibų pradinės mokyklos direktorė Elena Šarkienė, kalbėdama su LRT.lt, paneigė pasirodžiusią informaciją.

„Tikrai ne, niekas negrasina. Sujudimas yra didelis, bet tikrai niekas negrasina, buvo tėvų susirinkimai“, – sakė mokyklos vadovė.

Tačiau ji neslepia, kad situacija sudėtinga – nors iš 284 moksleivių daugumos tėvai vaikus testuoti sutinka, yra 42 moksleiviai, kurių tėvai kategoriškai atsisakė. Direktorės teigimu, šiems vaikams bus suteikta galimybė mokytis nuotoliniu būdu – vaizdo skambučiais, siunčiant užduotis elektroniniu paštu.

„Kas sutinka, tas sutinka, o kas nesutinka – išeis nuotoliniu būdu mokytis“, – sakė E. Šarkienė.

Jos teigimu, jei tik sąlygos leis pamokas vykdyti lauke, jose laukiami ir testo neatlikę mokiniai.

„[Tai] močiučių vaizduotė, nepamatuoti kaltinimai. Juk ne nuo mūsų priklauso – čia yra valstybinė įstaiga ir laikausi teisės aktų. Kiekvieno pasirinkimo teisė, kiekvienas turi savo mąstymą. Viskas paskelbta, viskas parašyta, ar aš galiu įtikinti žmogų, kuris yra prieš?“, – kilusius gandus ir pasipiktinimą komentavo mokyklos vadovė.

Archyvų nuotr.

manodaktaras.lt / nuotr.

Vyriausybė trečiadienį pritarė nuostatai, kad ir pradinukai, ir 5–11 klasių mokiniai nuo birželio 1 d. galėtų mokytis mišriu būdu nesitestuodami savivaldybėse, kuriose nustatomos švelnesnės karantino sąlygos, rašoma Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos pranešime, - rašo portalas LRT.lt.

 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder