Tomas Vytautas Raskevičius leido neapykantos kalbą: lavonais oponentus vadinti galima?

(2)

Posėdžiavimas nuotoliniu būdu mūsų šalies politikams vis pakiša netikėtą kiaulę. Taip nutiko ir vykusiame Seimo žmogaus teisių komiteto posėdyje.

Tiesiogiai transliuojamo posėdžio metu Vilniaus miesto savivaldybės darbuotojas, greičiausiai pamiršęs išjungti mikrofoną, su kažkuo aptarinėjo posėdį, o komiteto pirmininko pavaduotoją Dainių Kepenį išvadino lavonu.

Į tai komiteto pirmininkas Tomas Vytautas Raskevičius sureagavo tik pats gavęs pastabą.

Kai komiteto posėdyje Dainius Kepenis (dešinėje) buvo išvadintas lavonu, pirmininkas Tomas Vytautas Raskevičius sureagavo tik pats gavęs pastabą. Irmanto Sidarevičiaus, Stasio Žumbio nuotr.

Tokia netikėta situacija nutiko komitetui svarstant

Susirinkimų įstatymo pakeitimus. Bekalbant Vytautui Bakui, fone pasigirdo vieno iš posėdžio dalyvių balsas.

Gali būti, kad tai buvo netyčia visiems ištransliuotas pokalbis, kuriuo metu nuskambėjo frazės „Žmogaus teisių...

Kepenis sėdi. Koks tas lavonas. Jo jo jo jo..."

Kaip matyti iš posėdžio įrašo, tokiomis frazėmis komitete svaidėsi Vilniaus miesto savivaldybės Administracinės veiklos skyriaus vedėjas Gintaras Leperskas.

Tai iš karto nustebino kai kuriuos Seimo narius. „Kas čia dabar taip įsiterpė?", - klausė V.Bakas.

Tuo metu posėdžiui vadovavęs Vilniaus miesto mero Remigijaus Šimašiaus bendrapartietis T. V.Raskevičius nė neketino sureaguoti į nemandagias savivaldybės atstovo replikas

. Lyg niekur nieko toliau vesdamas posėdį, jis žodį perdavė Tomui Bičiūnui, kuris sudrausmino pirmininką.

„Norėčiau sureaguoti į čia esančių svečių komentarus. Girdėjau, kad ant kito Seimo nario buvo pasakyti labai nekorektiški žodžiai. Pirmininke, kažkaip ir jūs sureaguokite, kad tie, kurie čia ateina, nesisvaidytų savo nuomone viešai", - pasipiktino T.Bičiūnas.

T.V.Raskevičius, būdamas Seimo žmogaus teisių komiteto pirmininku, padėkojęs už pastabą, atrodo, kad viešai išsakytų žeminančių frazių kito kolegos atžvilgiu nesureikšmino.

„Aš, kaip komiteto pirmininkas, negaliu atsakyti už svečių naudojamas formuluotes, bet tiktai norėčiau paraginti visus komiteto posėdyje dalyvaujančius laikytis etikos ir pagarbos vienas kitam standartų", - trumpai replikavo komiteto pirmininkas.

Žodį gavęs D.Kepenis taip pat kreipėsi į komiteto pirmininką: „Kreipiuosi į pirmininką, kuris dažnai kalba apie neapykantos kalbą. Dabar girdėjome epizodą.

Prašau išsiaiškinti, kas čia dalyvauja ir leidžia sau taip kalbėti per posėdžius." Tokiam pasiūlymui pritarė ir Eugenijus Gentvilas.

„Ačiū, gerbiamas Dainiau, Apgailestauju, jeigu jums nemalonus buvo tas komentaras.

Mes po posėdžio atsuksime įrašą ir atitinkamai suformuluosime komiteto poziciją ir kreipsimės į instituciją, kuriai tą komentarą išsakęs žmogus atstovauja.

Dar kartą apgailestauju, kad komitete turėjote girdėti tokią pastabą savo atžvilgiu", - atsakė T.V.Raskevičius.

Jis tuojau pat buvo sukritikuotas koalicijos partnerio, liberalo E.Gentvilo. „Vytautai, tavo formuluotė: „Jeigu Dainiui buvo nemaloni šita pastaba"...

Na, nedarykime iliuzijų, kad kam nors jinai buvo maloni", - tiesiai pasakė E.Gentvilas. „Taip, taip, visiškai su jumis sutinku, Eugenijau", - trumpai atsakė T.V.Raskevičius ir suskubo toliau vesti posėdį.

Kaip vėliau teigė lavonu išvadintas D.Kepenis, dėl tokio tarnautojo elgesio, politikas kreipėsi į Vilniaus miesto savivaldybę.

„Seimo Žmogaus teisių komitete nuskambėję valstybės tarnautojo žodžiai, žmogaus, kuris tam tikra prasme sprendžia derinti ar nederinti leidimus žmonėms susirinkti į protesto akcijas Vilniuje.

G.Leperskas, Remigijaus Šimašiaus valdomo Vilniaus miesto savivaldybės Administracinės veiklos skyriaus vedėjas, darbo metu viešai demonstruoja savo požiūrį į mane kaip žmogų bei kaip Seimo narį. Ir čia yra tie žmonės, kurie taip aktyviai stumia baudimo už neapykantos kalbą iniciatyvas.

Ką jie darys, kai taip elgiasi savi?" - pranešė D.Kepenis.

Seimo narė Agnė Širinskienė viešai kreipėsi į Vilniaus miesto merą su reikalavimu atsiprašyti už savo pavaldinį. „Kaip reta kiauliško elgesio pavyzdys - įraše. Esu šokiruota.

Mere R.Šimašiau, gal atsiprašysite už pavaldinį - Vilniaus miesto savivaldybės Administracinės veiklos skyriaus vedėją darbo metu?

Nes iš kalbėjimo aišku, kad pats jis nesusivoks atsiprašyt.

O gal jūs, Aušrine Armonaite, atsiprašysite už savo partijos gėdą?" - savo socialinio tinklo anketoje viešai klausė A.Širinskienė.

Tiesa kol kas, nei pats žodžių autorius G.Leperskas, nei miesto meras R.Šimašius apie incidentą viešai neprabilo ir neatsiprašė.

respublika.lt

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder