Iš Rusijos susigrąžinta mergaitė sveikatos sutrikimų nepatyrė

Vaiko teisių vadovė: iš Rusijos susigrąžinta mergaitė sveikatos sutrikimų nepatyrė

(1)

Iš Rusijos antradienio vakarą susigrąžinta mergaitė, kurią į šią šalį neteisėtai išgabeno tėvas, sveikatos pažeidimų nepatyrė, su mama bus toliau palaikomas ryšys dėl reikalingos pagalbos, sako Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos vadovė.

„Mergaitė tikrai yra saugi ir, atrodo, realių sveikatos pažeidimų ar kitų dalykų nėra“, – LRT televizijai trečiadienio rytą sakė Ilma Skuodienė.

Mergaitė į Rusiją išgabenta rugpjūčio 27 dieną. Tądien į policiją kreipėsi jos motina, kuri pranešė, kad 37 metų Algirdas Švanys paėmė jų mažametę dukrą ir jos sutartu laiku negrąžino.

Atliekant paiešką nustatyta, kad vyras su dukra valtimi perplaukė Šilutės rajone tekančią Skirvytės upę ir taip kirto Lietuvos ir Rusijos valstybinę sieną.

Mergaitės grąžinimą komplikavo tai, jog A. Švanys, kaip teigė Rusijos pareigūnai, turi šios šalies pilietybę.

Susigrąžinti dukros į Rusiją antradienį buvo išvykusi jos mama.

Pasak I. Skuodienės, ši patirtis yra neeilinis sukrėtimas tiek motinai, tiek ir tokio mažo amžiaus mergaitei, todėl joms toliau bus teikiama visa reikiama pagalba.

„Šiandieną sutarėme, kad kontaktuosime, pasižiūrėsime, kokios pagalbos reikia mergaitei, kokios pagalbos reikia mamai. Dabar svarbiausia, kad jos pailsėtų ir tikrai esame pasiruošę padėti tiek, kiek galėsime ir padėti išspręsti situaciją iki galo“, – kalbėjo ji.

I. Skuodienės teigimu, Rusijos vaiko teisių institucijos nuo pat pradžių bendradarbiavo su Lietuvos tarnybomis, teikė reikiamą informaciją ir „tikrai dalyvavo teikiant pagalbą, perduodant mergaitę mamai“.

Ji sakė neturinti žinių, kaip toliau elgsis mergaitę į Rusiją išsivežęs jos tėvas ir ar jis taip pat planuoja sugrįžti į Lietuvą.

Vyras yra pripažintas įtariamuoju dėl vaiko pagrobimo bei neteisėto valstybės sienos perėjimo, teismas jam už akių yra skyręs suėmimą.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder