Vilija Blinkevičiūtė

Vilija Blinkevičiūtė leido suprasti, kad išrinkimo į Seimą atveju, neatsisakytų EP mandato

(3)

Nepaisant antrai kadencijai perrinkto prezidento Gitano Nausėdos vizijos, kad po rudenį vyksiančių Seimo rinkimų socialdemokratų lyderė Vilija Blinkevičiūtė galėtų tapti premjere, pati politikė leido suprasti, kad neketintų atsisakyti europarlamentarės mandato.

Antradienį vykusių „Žinau, ką renku“ debatų su į Europos Parlamentą kandidatuojančių partijų sąrašo lyderiais metu, iš žiūrovų pasigirdo klausimas, ar kandidatai neatsisakytų mandato tuo atveju, jei laimėtų Seimo rinkimus.

Kandidatų, pasižadančių ir po Seimo rinkimų likti dirbti Europos Parlamente paprašyta pakelti lentelę su užrašu „taip“. Tarp lenteles iškėlusiųjų buvo ir į premjero postą tituluojama V. Blinkevičiūtė.

Iki šiol socialdemokratų lyderė nebuvo atsakiusi, ar ji galėtų išpildyti prezidento lūkestį ir Vyriausybėje užimti premjerės postą.

„Tiesa pasakius, dabar vyksta prezidento rinkimai. Vyksta ir Europos Parlamento rinkimai. Tai pirmiausiai reikia laimėti tuos rinkimus.

Man, kaip partijos pirmininkei, labai svarbu, kad tiek šalies prezidento rinkimai, kur mes partijoje priėmėme sprendimą remti Gitaną Nausėdą, baigtųsi pergale – kuo aš iš tikrųjų neabejoju.

Labai svarbu taip pat, kad žmonės birželio 9 d. ateitų į Europos Parlamento rinkimus“, – praėjusią savaitę žurnalistams sakė V. Blinkevičiūtė.

ELTA primena, kad dar prieš antrąjį prezidento rinkimų turą šalies vadovas Gitanas Nausėda interviu Eltai teigė – jei socialdemokratai rudenį laimėtų rinkimus, jis premjerės pareigose matytų V. Blinkevičiūtę.

Šalies vadovas neatmetė galimybės pabandyti įkalbėti LSDP pirmininkę užimti Vyriausybės vadovės postą.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder