Vilniaus universitetas pateko tarp 500 geriausių pasaulio universitetų

Vilniaus universitetas pasauliniam universitetų reitinge pakilo į rekordinę 400-tąją vietą

Kasmetiniame pasauliniame universitetų reitinge „QS World University Rankings 2021“ Vilniaus universitetas (VU) pakilo į rekordinę 400-ąją vietą.

Tai didžiausias kada nors pasiektas Lietuvos universitetų įvertinimas pasauliniame QS universitetų reitinge. Pernai Vilniaus universitetas šiame reitinge užėmė 423-ią vietą.

„Patekimas tarp 400 geriausių pasaulio universitetų – reikšmingas pasiekimas visam Lietuvos aukštajam mokslui, liudijantis apie tai, kad mūsų valstybėje yra visos prielaidos aukščiausio lygio tarptautiniam mokslui ir studijoms“, – VU pranešime spaudai cituojamas universiteto rektorius Rimvydas Petrauskas.

„Esu įsitikinęs, kad esame pajėgūs įsitvirtinti tarp geriausių pasaulio universitetų, laikytis aukščiausių standartų, kaip jie suprantami tarptautinėje mokslo bendruomenėje. Bet tam reikia nuolatinio konstruktyvaus dialogo su viešąja valdžia, kad mokslo ir studijų finansavimas leistų planuoti ilgalaikę veiklos perspektyvą“, – pažymi rektorius.

Vilniaus Gedimino technikos universitetas šiemet reitinge dalinasi 751–800 vietas, Kauno technologijos universitetas ir Vytauto Didžiojo universitetas yra reitinguojamas tarp 800–1000 pozicijų.

Aukščiausias pozicijas šiame reitinge kaip įprastai užima JAV ir Jungtinės Karalystės aukštosios mokyklos: Masačusetso technologijos institutas, Oksfordo, Stanfordo, Kembridžio ir Harvardo univeristetai.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder