VRK panaikino Pauliaus Saudargo ir Aurelijaus Verygos Seimo narių mandatus

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) panaikino į Europos Parlamentą (EP) išrinktų Seimo narių Aurelijaus Verygos ir Pauliaus Saudargo mandatus.

Tiek A. Verygos, tiek P. Saudargo Seimo nario įgaliojimai nutrūks nuo liepos 16 dienos.

Panaikinti Seimo nario mandatus pageidavo patys politikai, kadangi šios pareigos yra nesuderinamos su europarlamentaro darbu – į EP išrinktas Seimo narys turi apsispręsti, kurias pareigas nori eiti.

Konservatorius P. Saudargas į Seimą 2020 metais buvo išrinktas vienmandatėje Justiniškių-Viršuliškių apygardoje. Todėl iki spalio 13 dieną vyksiančių Seimo rinkimų P. Saudargo vieta parlamente liks tuščia.

Tuo metu A. Veryga į Seimą išrinktas daugiamandatėje apygardoje. Trečiadienį pranešta, kad politiko vietą parlamente užims ekonomistė Jekaterina Rojaka – jai suteiktas Seimo narės mandatas. Visgi, politikė jungsis ne prie „valstiečių“ frakcijos, o Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“.

ELTA primena, kad birželio 9 dieną baigėsi EP rinkimai. Lietuvos delegacija Briuselyje atsinaujins šešiais naujais politikais.

TS-LKD partijai atstovaus Andrius Kubilius, Rasa Juknevičienė bei dabartinis Seimo vicepirmininkas Paulius Saudargas. LSDP – partijos pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė bei Vytenis Povilas Andriukaitis. LVŽS partijos atstovu išrinktas Seimo narys Aurelijus Veryga. Laisvės partijai Briuselyje atstovaus buvęs kandidatas į prezidentus Dainius Žalimas.

Demokratų sąjungą „Vardan Lietuvos“ į EP siunčia eurokomisarą Virginijų Sinkevičių. LLRA-KŠS partijai antrą kadenciją atstovaus politinės jėgos lyderis Waldemaras Tomaszewskis Tautos ir teisingumo sąjungai (centristai, tautininkai) – apkaltos būdu iš Seimo pašalintas Petras Gražulis. Tuo metu Liberalų sąjūdžiui atstovaus ir EP darbą tęs europarlamentaras Petras Auštrevičius.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder