VSAT siūlo griežtinti taisykles pasienyje su Rusija

Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) siūlo pasienyje su Rusija griežtinti taisykles, numatančias gyventojų galimybes tam tikru atstumu prieiti prie Lietuvos išorės sienos.

„Kalbama apie tam tikrų ruožų uždarymą, kad gyventojai arba turistai (negalėtų – ELTA) prieiti prie tam tikrų sienos ruožų. Aišku, gyventojai, kurie gyvena (prie sienos – ELTA), vykdo ūkinę veiklą, tokią galimybę turės“, – žurnalistams penktadienį Vištyčio pasienio punkte teigė VSAT vadas Rustamas Liubajevas.

„Gali būti ir taip, kad, esant poreikiui, tam tikri ruožai bus uždaryti arba bus reikalaujama pateikti tam tikrą leidimą, kurį gali išduoti Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai“, – sakė R. Liubajevas.

Penktadienį Vištyčio pasienio punkte VSAT Vidaus reikalų ministerijai (VRM) pristatė sienos su Rusijos Federacija stiprinimo planą, kuriame be teisinio sienos apsaugos stiprinimo, buvo pristatytas kontrmobilumo priemonių poreikis, fortifikacijos bei pasieniečių apginklavimo galimybės.

VRM: planuojama įkurti dešimtis kontrpuolimo punktų

Kaip skelbiama VRM išplatintame pranešime, iš viso planuojama įkurti kelias dešimtis kontrmobilumo priemonių parkų kelių savivaldybių teritorijose. Kai kurie fortai numatomi ir netoli sienos su Rusijos Federacija, praneša ministerija.

„Pasienyje su Rusijos Federacija numatoma tęsti patrulio tako remonto ir įrengimo darbus, suplanuoti sienos stebėjimo sistemų atnaujinimo etapus, tęsti dronų ir antidroninės įrangos plėtrą, stiprinti pasieniečių sąveiką su Lietuvos kariuomene, organizuoti bendras pratybas“, – skelbia ministerija.

Nurodoma, kad inžinerinių priemonių pirkimo procedūras šiuo metu vykdo Lietuvos kariuomenė.

Primenama, kad Lietuvos sieną su Rusijos Federacija saugo Pagėgių ir Pakrančių apsaugos pasienio rinktinės. Taip pat VSAT bendradarbiauja su Lietuvos kariuomene, Karinėmis jūrų ir oro pajėgomis.

Valstybės sienos linijos ilgis su Rusijos Federacijos Kaliningrado sritimi yra beveik 300 kilometrų.

Dėl Lietuvos pasienio stiprinimo Vidaus reikalų ministerija (VRM) bendradarbiauja su Krašto apsaugos ministerija, Seime šią savaitę teigė krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas. Ministerijų vadovai teigė, jog svarstoma ne tik apie fizinius sienos apsaugos sustiprinimo įtvirtinimus, bet ir galimybes suteikti pasieniečiams sunkesnės ginkluotės, pavyzdžiui, kulkosvaidžių.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder