Žiniasklaida: parlamentinio tyrimo išvadose minima Jūratė Šovienė galimai turėjo ryšių su baltarusiškų trąšų verslu

Seimo Valstybės saugumo departamento (VSD) pranešėjo komisijos išvadoje minima buvusi prezidento patarėja Jūratė Šovienė galimai turėjo ryšių su baltarusiškų trąšų verslu, skelbia portalas „Delfi“.

 

„Delfi“ žiniomis, parlamentinės komisijos įslaptintoje medžiagoje svarstoma, kad buvusi prezidento Gitano Nausėdos vyriausioji patarėja teisės klausimais galėjo turėti ryšių baltarusiškų trąšų verslu susijusiais asmenimis. Visgi, ir Prezidentūra, ir J. Šovienė šias sąsajas neigia.

„Tai kažkoks nesusipratimas. Sąsajų su trąšų verslu neturiu“, – nurodė J. Šovienė.

Tuo metu šalies vadovo vyriausiasis patarėjas komunikacijos klausimais Frederikas Jansonas patikino, kad į komandą priimti J. Šovienę rekomendavo kandenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Jis taip pat nurodė, kad žinių apie galimus buvusios patarėjos ryšius su baltarusiškų trąšų verslu Prezidentūra neturėjusi.

ELTA primena, kad VSD pranešėjo Tomo Gailiaus istoriją nagrinėjusi Seimo komisija po kelis mėnesius trukusių analizių ir keliolikos pareigūnų liudijimų konstatavo, jog VSD vadovas Darius Jauniškis talkino tuometiniam kandidatui Gitanui Nausėdai, rinkdamas žvalgybinę informaciją apie jo aplinką.

Seimo tyrėjai daro išvadą, kad VSD direktorių medžiaga apie kandidato aplinką pasiekė per patį G. Nausėdą arba jo pavedimu veikusį asmenį. Taip pat nurodoma, kad departamente surinkta informacija galėjo būti atskleista ir pačiam G. Nausėdai.

Tyrimo išvadose taip pat skelbiama, jog parlamentinio tyrimo metu paaiškėjo, kad VSD tyrė galimus pažeidimus, finansuojant tuomečio kandidato G. Nausėdos rinkiminę kampaniją.

Taip pat išsiaiškinta, jog G. Nausėda bei jo rinkiminio štabo nariai 2018–2019 m. palaikė ryšius su baltarusiškų trąšų verslo atstovais, su jais susitikinėdavo, o tapęs šalies vadovu šiuos asmenis kviesdavo į Prezidentūroje vykusius renginius.

Tyrimo komisija įvertino ir pažeidimus dėl pranešėjo T. Gailiaus atskleistos tapatybės – konstatuojama, jog už tai yra tiesiogiai atsakingas VSD direktorius D. Jauniškis.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder