Tikslus bausmės dydis paaiškės po aštuonių savaičių, Mineapolyje Minesotos valstijoje pareiškė teisėjas Peteris Cahillas.
Jis atšaukė ir D. Chauvino paleidimą už užstatą. Kaltinamasis, kuris be emocijų išklausė nuosprendį, iš teismo salės buvo išvestas su antrankiais.
Prie teismo pastato susirinkę amerikiečiai neslėpė džiaugsmo ir ašarų. Nuosprendis dar gali būti skundžiamas.
46-erių G. Floydas mirė praėjusių metų gegužės 25 dieną per sulaikymo operaciją. Vaizdo įrašuose matyti, kaip policininkai neginkluotą vyrą spaudžia prie žemės. D. Chauvinas daugiau kaip devynias minutes keliu spaudė G. Floydo kaklą, o šis maldavo leisti jam kvėpuoti. G. Floydas, remiantis autopsija, prarado sąmonę ir netrukus mirė. Pareigūnai sulaikė jį dėl įtarimų atsiskaičius suklastotu 20 dolerių banknotu.
Sunkiausias kaltinimas D. Chauvinui yra netyčinė antrojo laipsnio žmogžudystė. Už tai Mineapolio įstatymai numato iki 40 metų kalėjimo. Be to, D. Chauvinas buvo kaltinamas trečiojo laipsnio žmogžudyste, už kurią numatyta 25 metų kalėjimo, bei antrojo laipsnio nužudymu, už kurį gresia 10 laisvės atėmimo metų.
D. Chauvinas savo kaltę neigė. Ekspertai mano, kad iki šiol teistumo neturėjęs buvęs policininkas gali atsipirkti daug švelnesne bausme bei maksimaliai numatyta.
G. Floydo šeimos advokatas Benas Crumpas kalbėjo apie „lūžio tašką istorijoje“. „KALTAS! – rašė jis tviteryje. – Pagaliau George‘o Floydo šeima sulaukė skausmingai pelnyto teisingumo (...) Teisingumas juodaodžiams Amerikoje yra teisingumas visai Amerikai“.
JAV prezidentas Joe Bidenas pasveikino nuosprendį ir kartu paragino toliau kovoti su rasizmu ir policijos smurtu. Struktūrinis rasizmas yra „gėdos dėmė ant mūsų šalies sielos“, - sakė jis Baltuosiuose rūmuose. Turėdamas omenyje G. Floydo šeimą, prezidentas pabrėžė: „Niekas nesugrąžins jūsų brolio, jūsų tėvo. Tačiau tai gali būti milžiniškas žingsnis į priekį žengiant į teisingumą Amerikoje“. Tam esą reikalingi tikri pokyčiai ir tikros reformos.
G. Floydo nužudymas JAV sukėlė demonstracijų prieš rasizmą ir policijos smurtą bangą. „Juodaodžių gyvybės svarbios“ tapo didžiausiu protesto judėjimu per dešimtmečius.
Rašyti komentarą