Paskirstyti Klaipėdos SGD terminalo pajėgumai

Paskelbtas SGD laivo-saugyklos eksploatacijos ir techninės priežiūros paslaugų pirkimas

Naftos ir suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalų operatorė KN (AB „Klaipėdos nafta“) skelbia SGD terminalo laivo eksploatacijos ir techninės priežiūros paslaugų viešąjį pirkimą.

Atsirenkant rangovą didelis dėmesys bus skiriamas jo patirčiai eksploatuoti tokius įrenginius kaip SGD terminalo laivas su išdujinimo įrenginiu (FSRU) bei gebėjimui užtikrinti regiono energetiniam saugumui reikšmingą sklandžią ir nepertraukiamą terminalo veiklą.

KN, priimdama sprendimą dėl eksploatacijos ir techninės priežiūros paslaugų įsigijimo, konsultavosi su tarptautiniais ekspertais dėl optimaliausio sprendinio.

Atsižvelgiant į tai, kokie yra keliami reikalavimai laivybos bendrovėms, taip pat įvertinus visą eksploatacijos ir priežiūros veiklos apimtį, buvo įsitikinta, kad šiame etape eksploatuojant vieną laivą, gerokai efektyviau ir naudingiau užtikrinti patikimą SGD terminalo veiklą pasitelkus rinkos kompetencijas.

Pasirinktas rangovas bus atsakingas už saugią ir patikimą laivo-saugyklos veiklą, techninės laivo priežiūros bei techninių rizikų valdymą, aplinkosaugos reikalavimų vykdymą, turės užtikrinti FSRU veiklos atitiktį šalies vėliavos ir laivo klasės keliamiems reikalavimams, taip pat bus atsakingas už kompetentingos įgulos sklandžiam darbui suformavimą ir jos darbo koordinavimą viso sutarties periodo metu.

Siekiant valdyti FSRU patikimo eksploatavimo, saugos bei technines rizikas konkurse kviečiamos dalyvauti įmonės, kurios turi FSRU valdymo patirties.

„Patikima ir saugi SGD terminalo veikla visuomet buvo mūsų prioritetas.

Šiuo metu SGD terminalo vaidmuo yra dar reikšmingesnis – jis yra tapęs svarbiausia gamtinių dujų importo alternatyva regione, tad aukščiausio lygio kompetencijos eksploatuojant šį sudėtingą laivą – terminalą yra kritiškai svarbios.

KN stiprioji pusė – komercinės terminalų veiklos užtikrinimas, krantinės ir ant kranto esančių įrenginių techninė eksploatacija bei priežiūra.

Suprantame, kad pasitelkę geriausias rinkos kompetencijas paties FSRU eksploatacijai ir priežiūrai, galėsime lanksčiau ir greičiau reaguoti bei priimti sprendimus kilus jo remonto poreikiui ar prireikus papildomų įgulos narių veiklos tęstinumui užtikrinti.

Samdydami rangovus efektyviau valdysime žmogiškuosius ir finansinius laivo eksploatacijos kaštus, galėsime priimti ekonomiškesnius sprendimus dėl laivo - terminalo priežiūros“ – sako KN generalinis direktorius Darius Šilenskis.

Skelbiant viešąjį pirkimą yra numatyta, kad atrinktas rangovas eksploatacijos ir techninės priežiūros paslaugų apimtyje suplanuos ir organizuos kasdienę FSRU veiklą, techninę priežiūrą bei remonto darbus, laiku užtikrins reikiamos įrangos, atsarginių dalių ir paslaugų pirkimus.

Kaip įprasta laivybos rinkoje, dalyvaudami viešajame pirkime konkurso dalyviai kviečiami teikti pasiūlymą fiksuotai laivo valdymo paslaugai ir fiksuotiems įgulos kaštams visam sutarties laikotarpiui.

Visos kitos einamosios išlaidos, susijusios su technine priežiūra ir remontu, bus planuojamos kasmet ir kompensuojamos rangovui pagal faktą.

Prieš inicijuodama viešąjį pirkimą, KN įgyvendino viešąją rinkos konsultaciją, kurios metu buvo siekiama rinkos dalyvius supažindinti su būsimuoju pirkimu ir sulaukti rinkos dalyvių pastabų bei komentarų pateiktiems pirkimo dokumentų projektams.

Atsižvelgiant į pirkimo sudėtingumą ir kompleksiškumą, siekiant užtikrinti konkurso skaidrumą pirkimas yra koordinuojamas su Viešųjų pirkimų tarnybos atstovais, į procesą taip pat įtraukiami Lietuvos transporto saugos administracijos (LTSA) ekspertai.

Sutartis dėl eksploatacijos ir techninės priežiūros bus sudaroma penkeriems metams, su galimybe ją pratęsti dar iki penkerių metų laikotarpiui. Planuojama, kad paslaugos teikėjas bus paskelbtas iki 2023 m. 2 ketv. pabaigos.

Numatoma, kad viešąjį pirkimą laimėjęs rangovas eksploatacijos ir techninės priežiūros paslaugas turėtų užtikrinti iškart, kai tik FSRU „Independence“ pereis KN nuosavybėn 2024 m. pabaigoje. 

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder