Pristatyti kartu su nacionaliniu parku „Kuršskaja kosa“ įgyvendinto projekto rezultatai

Liepos 9-ąją įvyko baigiamoji projekto LT-RU-1-002 „Kuršių nerija: kova su gaisrais“ konferencija, kurioje pristatyti pasiekti rezultatai bei pasidalinta patirtimi. Projekte jėgas saugant Kuršių nerijos kraštovaizdį sujungė Neringa ir Rusijos Federacijos Kaliningrado srityje esantis nacionalinis parkas „Kuršskaja kosa“.

Konferencijos dalyvius pasveikinęs Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis palinkėjo sklandaus bei saugaus darbo ir daugiau panašių projektų, kurie skatintų bendradarbiavimą, padėtų efektyviau pasiruošti nenumatytoms situacijoms bei vykdyti prevencines veiklas, suteiktų reikalingų priemonių, kurios labai svarbios, kad unikalus Kuršių nerijos kraštovaizdis būtų išsaugotas.

Pasibaigus konferencijai, Neringos klebonas Rimvydas Adomavičius pašventino Juodkrantės bei Nidos ugniagesių gaisrinius automobilius.

Konferencijoje, be projekto partnerių, taip pat dalyvavo ir Valstybinių miškų urėdijos Kretingos regioninio padalinio, priešgaisrinės apsaugos, ugniagesių savanorių, Neringos savivaldybės bei Neringos savivaldybės ugniagesių savanorių draugijos atstovai.

Kadangi Lietuvos ir Rusijos siena vis dar uždaryta dėl COVID-19 pandemijos, konferencija vyko nuotoliniu būdu.

Projekto rezultatai - akivaizdūs

Biudžetinė įstaiga „Paslaugos Neringai“ bei Rusijos Federacijos Kaliningrado srityje esantis nacionalinis parkas „Kuršskaja kosa“, įgyvendindami projektą „Kuršių nerija: kova su gaisrais“, atnaujino materialinę bazę, organizavo mokymus ir pratybas, įgyvendino prevencines priemones – pastatė įspėjamuosius saugos ženklus apie gaisrus su pagrindinėmis gaisrų prevencijos rekomendacijomis, išleido informacines brošiūras.

Biudžetinė įstaiga „Paslaugos Neringai“ įsigijo vidutinės klasės gaisrinį automobilį Juodkrantės ugniagesių komandai. Bendras projekto biudžetas – 411 130,98 Eur, iš jų – 370 017, 88 Eur finansuojama iš 2014–2020 m. Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną programos lėšų.

Ši informacija parengta padedant Europos Sąjungai. Už šios informacijos turinį atsako tik biudžetinė įstaiga „Paslaugos Neringai“ ir ji negali būti laikoma atspindinčia Europos Sąjungos požiūrį.

Renginiai

Liepos 21, 23, 24, 28, 29, 30 ir 31 d. 18 ir 19.30 val. kviečiame leistis į istorinę ekskursiją – Šeiko šokio teatro spektaklį „Užpustyti“. Liepos 22 d. 20 val. kviečiame į susitikimą su psichologe, Vilniaus universiteto profesore Danute Gailiene Vasaros knygyne („Jūratės“ viešbučio veranda, Pamario g. 3, Nida).

Liepos 23 d. (penktadienį) 18 val. kūrybinės dirbtuvės „Nuspalvink savo laivo vėtrungę“ Liudviko Rėzos kultūros centre (L. Rėzos g. 8B, Juodkrantė). Registracijos mokestis - 3 eurai.

Liepos 23 d. (penktadienį) 22 val. vyks režisierės Rugilės Barzdžiukaitės ir prodiuserio Dovydo Korbos dokumentinio filmo „Rūgštus miškas“ peržiūra Juodkrantėje, Kuršių marių pakrantėje šalia „Raganų kalno“.

Liepos 22 ir 27 dienomis Edgaras Lubys vienoje populiariausių kurorto vietų - Bardų skvere - surengs nemokamus akustinius koncertus po atviru dangumi.

Pradžia 20 val. 2021 metų liepos 23-rugpjūčio 8 dienomis Tokijo vasaros olimpinių žaidynių metu Nidoje, „Menų zonoje“, vyks „Olimpinis festivalis“.

Daugiau informacijos: www.olimpinisfestivalis.lt


Kuršių marių regatos programa

KLAIPĖDA. SMILTYNĖS JACHTKLUBAS

Liepos 24 d., šeštadienis

10–16 val. Jachtų ir įgulų registracija.

18.30 val. Regatos atidarymo ceremonija.

Liepos 25 d., sekmadienis

9.30 val. Lenktynių komiteto ir jachtų vadų pasitarimas.

11 val. KLAIPĖDOS miesto etapo startas.

20 val. KLAIPĖDOS miesto etapo apdovanojimai.

Liepos 26 d., pirmadienis

9 val. Lenktynių komiteto ir jachtų vadų pasitarimas.

10 val. Etapo GAMTOS ATEITIS startas.

 

NIDA. NIDOS PRIEPLAUKA

Liepos 27 d., antradienis

10.30 val. LIETUVOS BURIAVIMO KLUBŲ ČEMPIONATO II ETAPO dalyvių pasitarimas.

12 val. LIETUVOS BURIAVIMO KLUBŲ ČEMPIONATO II ETAPO startas.

12 val. Paplūdimių valymo akcija NE PLASTIKO BANGAI.

16.30 val. Kino seansas – animacinis filmas.

19 val. Regatos atidarymo ceremonija Nidoje.

Etapo GAMTOS ATEITIS apdovanojimai.

LIETUVOS BURIAVIMO KLUBŲ ČEMPIONATO II etapo apdovanojimai.

Regatos dienoraštis.

 

Liepos 28 d., trečiadienis

10 val. Lenktynių komiteto ir jachtų vadų pasitarimas.

11 val. VOLFAS ENGELMAN etapo startas (2 lenktynės priešvėjinėje-pavėjinėje distancijoje).

16.30 val. Kino seansas – animacinis filmas.

20 val. VOLFAS ENGELMAN etapo (2 lenktynių) nugalėtojų apdovanojimai.

GAMTOS ATEITIES PROTMŪŠIS.

Regatos dienoraštis.

 

Liepos 29 d., ketvirtadienis

10 val. Lenktynių komiteto ir jachtų vadų pasitarimas.

11 val. PORSCHE TAYCAN etapo startas.

16.30 val. Kino seansas – animacinis filmas.

20 val. PORSCHE TAYCAN etapo nugalėtojų apdovanojimai.

Regatos dienoraštis.

 

Liepos 30 d., penktadienis

10.30 val. Lenktynių komiteto ir jachtų vadų pasitarimas.

12 val. ŽURNALISTŲ regatos startas.

13.30 val. RĖMĖJŲ regatos startas.

16.30 val. Kino seansas – animacinis filmas.

18.30 val. ŽURNALISTŲ regatos bei RĖMĖJŲ regatos nugalėtojų apdovanojimai

Regatos dienoraštis.

 

Liepos 31 d., šeštadienis

9 val. Lenktynių komiteto ir jachtų vadų pasitarimas.

10 val. NERINGOS - LIETUVOS KULTŪROS SOSTINĖS etapo startas.

15.30 val. NERINGOS - LIETUVOS KULTŪROS SOSTINĖS etapo nugalėtojų apdovanojimai.

20 val. Kuršių marių regatos nugalėtojų apdovanojimo ceremonija.


Dėl naudojimosi naujomis atliekų surinkimo aikštelėmis

Neringos savivaldybės administracija kreipiasi į nuolatinius gyventojus ir poilsiautojus, prašydama atsakingiau žiūrėti į buitinių atliekų išmetimą. Siekiant išvengti neišvaizdžių senųjų konteinerių bei jų perpildymo, Neringoje šiuo metu yra įrengta 30 naujų atliekų surinkimo aikštelių su dideliais požeminiais konteineriais, kurie jau yra veikiantys ir Taikos bei Kopų gatvėse (Nidoje).

Tačiau, kaip visi pastebime, aplink konteinerius vis dažniau atsiranda paliekamų šiukšlių. Atkreipiame dėmesį, kad naujų konteinerių angos, siekiant išvengti paukščių ir gyvūnų patekimo į jas, yra gana sandariai užsidarančios ir siauresnės, todėl prašome naudoti mažesnius (35-40 l) šiukšlių maišus, taip pat raginame rūšiuoti atliekas - tuomet jos proporcingai pasiskirstys visuose aikštelėse esančiuose konteineriuose.

Jei išmetamas didesnis šiukšlių maišas ir jį išmetęs asmuo nepasirūpina, kad jis sėkmingai nusileistų, konteineris yra užkemšamas ir kiti žmonės nebegali tvarkingai išmesti šiukšlių, taigi palieka šalia konteinerių. Netrukus šį grobį pastebi gudruolės varnos ir nedelsdamos šiukšles išnešioja - tad kartais pakanka tik vieno ne vietoje palikto šiukšlių maišelio, kad mūsų mylima Neringa būtų prišiukšlinta!

Taip pat primename, kad už netinkamą atliekų išmetimą, remiantis atnaujintomis tvarkymo ir švaros taisyklėmis, kurioms buvo pritarta š. m. gegužės 27 d. Tarybos posėdyje, yra taikomos nuobaudos, ir šį mėnesį jau buvo nubaustas ne vienas pažeidėjas.

Atliekų surinkimo aikštelės yra stebimos, gyventojų taip pat prašome būti pilietiškų ir informaciją apie pastebėtą netinkamą elgesį kartu su pažeidimą įrodančia nuotrauka atsiųsti Neringos savivaldybės administracijai el. paštu [email protected]

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder