Parlamentarai baigia pavasario sesiją

Seimo valdyba sušaukė neeilinę sesiją: prasidės ketvirtadienį vidurdienį

(1)

Seimo valdyba gavusi 47 mažumai priklausančių parlamentarų parašus ketvirtadienį vidurdienį šaukia neeilinę Seimo sesiją aiškintis, ar nebuvo nutekinta informacija apie eksparlamentaro Kristijono Bartoševičiaus atžvilgiu atliekamą tyrimą dėl galimo vaikų seksualinio prievartavimo ir tvirkinimo.

„Tiesiog fiksuojame, kad neeilinė sesija ir posėdis šaukiami ketvirtadienį 12 valandą“, – per Seimo valdybos posėdį antradienį pranešė Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Į šios sesijos darbotvarkę yra įtraukti klausimai Seimo pirmininkei dėl aplinkybių, kuriomis generalinė prokurorė Nida Grunskienė jai pranešė apie planuojamą kreipimąsi dėl K. Bartoševičiaus neliečiamybės panaikinimo, jie užduoti ir prokurorei.

„Aš manau, kad iš dalies ir gerai, kad dabar sušaukta ta neeilinė sesija, su visais klausimais. Klausimai yra suformuluoti ir man, ir generalinei prokurorei, yra nemažai pasiūlymų dėl įstatyminių iniciatyvų, svarstysime“, – anksčiau žurnalistams antradienį apie opozicijos iniciatyvą dėl sesijos sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Neeilinės Seimo sesijos iniciatyvą parėmė visi opozicijos atstovai, išskyrus Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narius, ir pora Seimo narių mišrios grupės narių.

Į sesijos darbotvarkę įtraukti Seimo pirmininkės ir generalinės prokurorės Nidos Grunskienės atsakymai į Seimo narių klausimus, taip pat iniciatyva sudaryti laikinąją tyrimo komisiją dėl galimo informacijos nutekinimo K. Bartoševičiaus atžvilgiu atliekamą tyrimą.

Seimo pirmininkės ir generalinės prokurorės prašoma pateikti detales apie jų susitikimą dėl Seimo nario neliečiamybės panaikinimo, kokia informacija pasidalyta, kada įvardyta K. Bartoševičiaus pavardė ir kt. Parlamento vadovės klausiama, su kokiais Seimo darbuotojais ar politikais ji pasidalijo informacija apie N. Grunskienės vizitą, ar buvo susisiekusi su K. Bartoševičiumi.

Taip pat planuojama pateikti Vaiko teisių apsaugos pagrindų bei Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos įstatymų, Baudžiamojo proceso kodekso pataisas dėl aukų apsaugos, didesnio valstybės apmokamų teisinės pagalbos paslaugų tarifo seksualinės prievartos prieš vaikus bylose.

Didžiausia opozicinė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) paskelbė neprisidėsianti prie iniciatyvos šaukti neeilinę sesiją, nors pritaria parlamentiniam tyrimui dėl galimai nutekintos informacijos apie K. Bartoševičių. Jį „valstiečiai“ siūlo pradėti eilinę pavasario sesiją kovo 10 dieną.

„Valstiečiai“ skelbia pasisakantys už parlamentinį tyrimą, bet prasidėjus eilinei sesijai, nes „neeilinė sesija gali pakenkti teisėsaugos darbui ir visam galimos pedofilijos bylos tyrimui bei sukurti pagrindą Europos Žmogaus Teisių Teisme apskųsti bet kokį Lietuvos teismų sprendimą dėl politinio spaudimo“.

Generalinė prokuratūra sausio 23 dieną, pirmadienį, pranešė, jog generalinė prokurorė N. Grunskienė kreipėsi į Seimo pirmininkę V. Čmilytę-Nielsen, kad būtina spręsti leidimo patraukti baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržyti Seimo nario K. Bartoševičiaus teises klausimą.

Prokuratūros pranešimas paskelbtas porą valandų po to, kai K. Bartoševičius patvirtino atsisakantis Seimo nario mandato, bet šį žingsnį aiškino asmeninėmis priežastimis. 

Vėliau paaiškėjo, kad sausio 20 dieną, penktadienį, generalinė prokurorė buvo susitikusi su Seimo pirmininke informuoti apie planuojamą pateikti prašymą dėl Seimo nario neliečiamybės panaikinimo ir galimybių tam sušaukti neeilinę sesiją. Parlamento vadovė tvirtina, kad nei Seimo nario pavardė, nei frakcija per penktadienio susitikimą nebuvo įvardyta.

Prokuratūra K. Bartoševičiui praėjusią savaitę pateikė įtarimus dėl galimo nepilnamečio ir mažamečio asmens seksualinio prievartavimo bei tvirkinimo prieš keturis asmenis, kurie, kaip įtariama, įvykdyti jam esant Seimo nariu.

Eilinė Seimo sesija prasidės kovo 10 dieną.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder