Važiuosite į Palangą? Įsidėmėkite, kur automobilio geriau nepalikti

(2)

Palangoje vasaros sezonui prasidėjus pasikeitė ir automobilių statymo tvarka – parkavimas čia tapo mokamas. Specialistai sako vien pernai suskaičiavę kelis tūkstančius ne vietoje paliktų automobilių ir įspėja, kad tokiems pažeidėjams gresia baudos.

Kiekvienais metais nuo gegužės 15 d. iki rugsėjo 15 d. atvykę į Palangą poilsiautojai turi mokėti už automobilių stovėjimą mieste. Šiam laikotarpiui prasidėjus miestas suskirstomas į tris zonas: žaliąją, geltonąją ir raudonąją.

Geltonoje zonoje palikti automobilį yra pigiausia. Čia už pusvalandį parkavimo reikės sumokėti 30 centų, o viena valanda kainuos 60 centų.

Raudonojoje zonoje kainos dvigubai didesnės. Pastačius automobilį šioje zonoje, tektų mokėti 60 centų už pusvalandį ir 1,2 euro už valandą.

Brangiausia Palangoje – žalioji zona. Čia pusvalandis kainuoja 1 eurą, o valanda – 2 eurus.

Rekomenduoja automobilius palikti toliau

Jau pirmąjį vasaros savaitgalį į Palangą išsiruošė minios žmonių. Viešbučiai buvo visiškai užpildyti, automagistralėse formavosi kamščiai, o Palangos gatves užplūdo poilsiautojai.

Didžioji dalis poilsiautojų į kurortą atvyksta su automobiliais, o vasaros įkarštyje parkavimo vietų miesto centre ima trūkti.

Palangos miesto rinkliavų centro direktorius Bronius Martinkus sako, kad bendrai mieste yra pakankamai parkavimo vietų, tačiau poilsiautojai visad savo automobilius nori palikti kuo arčiau centro. Tad centrinėje miesto dalyje su vietų trūkumu piko metu susiduriama.

„Visi nori patekti į centrinę miesto dalį, arčiau Basanavičiaus gatvės, parko. Bet jei pasiskirsčius po visą Palangą, joje visada galima rasti vietos“, – situaciją tv3.lt pristato B. Martinkus.

Specialistas komentuoja, kad dažniausiai automobilių kur pastatyti neranda tie, kurie į kurortą atvyksta trumpam laikui – maždaug dienai ar kelioms valandoms.

„Kiekvienas žmogus važiuodamas turi kažkokį konkretų tikslą. Didžioji dalis žmonių turi vietas viešbučiuose, kotedžuose ar privačiame sektoriuje, tad turi ir parkavimo vietas“, – pastebi B. Martinkus.

Paklaustas, kokias aikšteles rinktis į Palangą atvykus su automobiliais, pašnekovas vardija kelis variantus – netoli parko, prie sporto centro Dariaus ir Girėno gatvėje ir Bangų gatvėje esančias aikšteles. Jose esą automobilių paprastai būna kiek mažiau ir rasti vietą parkavimui bus lengiau.

Kviečia stebėti ženklus

B. Martinkus sako, kad į Palangą žmonės paprastai atvyksta jau susipažinę su miestu, jo eismu. Tačiau tiems, kurie čia atvažiuoti planuoja pirmą kartą, pataria stebėti kelio ženklus.

„Kažkaip atvykę į Palangą žmonės praranda budrumą, atsipalaiduoja, nebeseka kelio ženklų ir būna labai nustebę, kad juos tenka nubausti. Ženklas tiesiog už 10–15 metrų, labai aiškus, o žmogus sugeba jo nepamatyti. Gal kiti tikisi prasprūsti ir būti neužfiksuoti“, – sako B. Martinkus.

O užfiksuotų daug. Vien pernai nuo gegužės 15 d. iki rugsėjo 15 d. buvo užfiksuota 4357 pažeidimų, iš jų 3373 sumokėjo 12 eurų dydžio vietinės rinkliavos mokestį už nenustatytą stovėjimo laiką.

„984 pažeidimus dėl nesumokėtos 12 eurų vietinės rinkliavos už nenustatytą stovėjimo laiką perdavėme Palangos miesto viešosios tvarkos skyriui dėl pažeidimų protokolų surašymo“, – komentuoja B. Martinkus.

Kelio ženklų pažeidėjų pernai Palangoje iš viso užfiksuota 2898.

Skatina judėti

Palangos turizmo ir informacijos centro direktorė Rasa Kmitienė sako, kad poilsiautojai yra skatinami automobiliais mieste nesinaudoti.

„Mes skatiname sveiką gyvenseną, ekologinį, žaliąjį poilsį. Jei atvykstate į tokį nedidelį miestelį, kaip Palangos kurortas, tai automobilis nėra reikalingas. Atostogas leisti švarioje, jaukioje aplinkoje, kada dar grynesnis oras, yra tik geriau. Mano patarimas būtų atvykus pasistatyti automobilį ir jo neliesti iki pat atostogų pabaigos“, – tv3.lt komentuoja R. Kmitienė.

Kurorte poilsiautojai gali keliauti viešuoju transportu. Norintiems nuvykti, pavyzdžiui, iki Šventosios, kursuoja maršrutinis autobusas. Taip pat galima važiuoti ir taksi, čia veikia ir vietinės taksi įmonės, ir „Bolt“.

Be abejo, galima rinktis dviračius, paspirtukus ar elektrinius paspirtukus.

„Siūlyčiau pramankštinti savo kojas ir pajausti mūsų pajūrio gryną ir gerą orą“, – sako R. Kmitienė.

Kai kam yra išimčių

Parkavimo rinkliavos Palangoje nereikia mokėti priešgaisrinės apsaugos, policijos, dujų avarinės, greitosios medicinos pagalbos transporto priemonių vairuotojams. Taip pat kitų avarinių, miesto gatves, požemines komunikacijas tiesiančių ar remontuojančių tarnybų transporto priemonių vairuotojams.

Parkavimo mokesčio taip pat nereikia mokėti elektra įkraunamų ir varomų automobilių, kurių numerių pradžią sudaro „EV“ ir keturi skaičiai, vairuotojams. Mokestis netaikomas ir mokyklinių autobusų vairuotojams.

Turintiems gyventojo leidimą taip pat leidžiama nemokamai statyti automobilius raudonoje, geltonojoje ar žaliojoje zonose. Gyventojo leidimas kainuoja 5 eurus. Leidimas suteikiamas tiems, kurie ne vėliau nei 90 dienų iki prašymo pateikimo deklaravo gyvenamąją vietą ir valdo ją nuosavybės, nuomos teise ar kitu teisėtu pagrindu ir neturintiems galimybės statyti automobilį žemės sklype šalia gyvenamosios vietos. Tiesa, jų automobilis negali būti paliekamas toliau nei 100 metrų nuo gyventojo leidime nurodytos vietos.

Elektromobilio leidimo išdavimas taip pat kainuoja 5 eurus.

Nesusimokėjus už automobilio stovėjimą, pagal Lietuvos respublikos administracinių nusižengimų kodeksą, gali būti skiriama bauda nuo 23 iki 40 eurų.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder