Vokietijos Bundesveras dėl incidento atšaukė keturis Lietuvoje tarnavusius vokiečių karius

Vokietijos Bundesveras pradėjo tyrimą prieš kelis NATO misijoje Lietuvoje tarnavusius vokiečių karius. „Spiegel“ informacija, jie, be kita ko, kaltinami seksualiniu priekabiavimu ir antisemitinėmis dainomis.

Pasak vokiečių žurnalo, incidentas, dėl kurio pradėtas tyrimas, įvyko balandžio pabaigoje per vakarėlį viename viešbučių Ruklos regione. Viešbutyje kariai kartais leidžia savaitgalius, kad pailsėtų po pratybų su savo lietuvių ir tarptautiniais partneriais. Kareivių žargonu tai vadinama „poilsio priemone“.

Tačiau tai, kas vyko tą savaitgalį, toli gražu nebuvo tiesiog vakarėlis. Pradėtas tyrimas prieš kelis karius dėl patyčių, grasinimų smurtu, seksualinės prievartos prieš kolegą, taip pat dėl antisemitinių dainų dainavimo.

Prieš mažiausiai keturis karius pradėtas oficialus tyrimas, jie išsiųsti atgal į Vokietiją.

Remiantis pirmųjų apklausų duomenimis, vakarėlis tapo nevaldomas po gausaus alkoholio vartojimo. Kariai ėmė grasinti vieni kitiems ir veikiausiai susimušė. Tą vakarą vienas karys mėgino visiškai girtam užmigusiam kolegai į burną įkišti savo penį. Šią sceną kiti kariai esą filmavo mobiliuoju telefonu.

Per vakarėlį kariai traukė ir antisemitines dainas. Visas incidentas kelia klausimų ir dėl to, kad vokiečių kariams NATO stovyklos teritorijoje iš esmės draudžiama vartoti alkoholį. Draudimas atšaukiamas tik ypatingomis progomis, pavyzdžiui, per Kalėdas ar Naujuosius.

NATO Misija „Enhanced Forward Presence“ Lietuvoje, kurioje tarnauja vokiečių kariai, yra skirta Rusijos atgrasymui.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder