TRŪKUMAI. „Būtų liūdna, jeigu po kelių savaičių susodinti augalai nuvystų dėl drėgmės trūkumo“, - apgailestavo dėl parke neįrengtos laistymo sistemos meras Arvydas Vaitkus.  Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.

Atidaromas Sakurų parkas džiūsta be vandens

(27)

Jau šį savaitgalį klaipėdiečiai ir miesto svečiai galės apsilankyti naujai įrengtame Sakurų parke prie Žvejų rūmų. Trejus metus užsitęsęs projektas baigtas.

Birželio 8 d. parko rangovo UAB „Tilta“ Klaipėdos miesto savivaldybei perduotą objektą įvertino miesto meras Arvydas Vaitkus, vicemerė Vaida Raugelė, Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Inga Kubilienė, žurnalistai.

Vieno hektaro dydžio teritorija buvo apželdinta, joje pasodinta 60 sakurų medelių, kelios pušys, įrengti pėsčiųjų takai, apšvietimas, trys vaikų žaidimo aikštelės, skirtos skirtingo amžiaus vaikams, tualetas (mokamas, kainuos 50 cnt ir atsiskaityti bus galima grynais bei banko kortele). Taip pat įrengta erdvė su suoliukais ir stalais, ant kurių galima žaisti šachmatais, stalo žaidimus ir pan. Parko teritorija stebima vaizdo kameromis.

Pagrindinis parko akcentas - japoniško stiliaus tvenkinys su akmenimis ir tilteliais į salą, kurioje pasodintas akcentinis medis - bonsai stiliumi suformuota pušis. Vien šis medis, pasak rangovų, kainavo 6 tūkst. Eurų.

Visam parkui įrengti iš miesto biudžeto išleista 1 mln. 300 tūkst. eurų.

"Džiaugiuosi, kad dar vienas kampelis Klaipėdoje sutvarkytas. Džiugina, kad yra vaikų žaidimo aikštelė, civilizuotas, modernus WC mazgas. Labiausiai džiugina, kad čia yra vienos nuostabiausių valstybių pasaulyje - Japonijos akcentai. Tikiuosi, kad čia kada nors išvysiu ir Japonijos ambasadorių ir kartu pasidžiaugsime šia erdve.

Žinoma, tobulybei nėra ribų.

Investuota labai didelė suma, tačiau nesuprojektuota ir neįrengta automatinė laistymo sistema.

AKCENTAS. Pagrindinis parko akcentas - japoniško stiliaus tvenkinys su akmenimis ir tilteliais į salą, kurioje pasodintas akcentinis medis - bonsai stiliumi suformuota pušis. Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.

AKCENTAS. Pagrindinis parko akcentas - japoniško stiliaus tvenkinys su akmenimis ir tilteliais į salą, kurioje pasodintas akcentinis medis - bonsai stiliumi suformuota pušis. Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.

Būtų liūdna, jeigu po kelių savaičių susodinti augalai nuvystų dėl drėgmės trūkumo. Akivaizdu, kad parko priežiūra ir eksploatacija padidins sąnaudų dalį Klaipėdos miesto biudžete. Jeigu laistymo sistema čia būtų įrengta, kaštai būtų buvę mažesni", - neslėpė ir kritikos meras A. Vaitkus.

I. Kubilienė priminė, kad Sakurų parko įrengimo sutartis buvo pasirašyta 2020 m. balandžio mėnesį.

„Projektas turėjo būti įgyvendintas per 25 mėnesius, tačiau pradėjus darbus buvo pastebėta, kad parke labai drėgna. Todėl darbai buvo sustabdyti, projektas koreguojamas suformuojant drenažo sistemą. Jos įrengimui buvo skirtos papildomos lėšos (150 tūkst. Eur)“, - sakė Miesto tvarkymo vedėja.

Paradoksalu, tačiau dabar būtent dėl vandens trūkumo ir nauja žalia erdvė visai neatrodo žalia. Dėl besitęsiančios sausros žolė neauga, pavėsio jokio nėra, stovintis vanduo dirbtiniame tvenkinyje nusekęs ir pradeda dumblėti. Parke įrengtas tikrai modernus tualetas, tačiau nėra nė vieno geriamojo vandens fontanėlio.

Pasak UAB „Tilta“ projekto vadovo Manto Gagilo, naujai pasodinti augalai ir veja laistomi mechaniškai kas antrą dieną, tačiau žemė sausa lyg pelenai.

Laistyti augalus rangovas įsipareigojo dar vieną mėnesį, po to parko eksploataciją perims Klaipėdos miesto savivaldybė. I. Kubilienė kol kas negalėjo pasakyti, kiek kainuos parko priežiūra.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder