Atšaukus SEL koncertą Klaipėdoje – Arūno Valinsko kirtis: jį reikia nuversti su sovietiniais paminklais

Laidų vedėjas ir žurnalistas Arūnas Valinskas prabilo apie praėjusią savaitę atšauktą Egidijaus Dragūno-SEL koncertą Klaipėdoje. Vyras įsitikinęs – Klaipėdos pavyzdžiu turėtų pasekti visi šalies miestai.

 

„Jau pačioje pradžioje, kai jis pasisakė apie visą situaciją, atrodė, jog žemiau nėra kur kristi.

Bet tada mane išvis iki negalėjimo sunervino tai, kad jis grįžęs į Lietuvą aiškino, jog nežinojo tikrosios situacijos. 

O dabar jis ėmė aiškinti, kad pervedė 50 tūkstančių eurų Ukrainai.

Jeigu jau pašneki, tai gal parodyk tą pavedimą? Elementaru. Ir po to, kai jį pakalbino žinios, menkysta drįso pareikšti, jog jis su komanda kryptingai dirba Kijyve ir teikia mistines kažkokias paslaugas.

Kaip turi būti žmogus degradavęs, kad leistų sau meluoti apie tokius dalykus?

Kad jis yra padugnė, aš žinojau. Bet padugnė yra žmogus, kuris yra palei dugną, o šis žmogus jau seniai yra žemiau jo“, – naujienų portalui tv3.lt sakė A. Valinskas. 

Garsus vyras ne kartą yra kalbėjęs, jog už karą pasisakantys pramogų pasaulio atstovai turėtų būti ištrinti iš visuomeninio gyvenimo.

Paklaustas, ar jaučiasi prisidėjęs prie liūdno koncerto Klaipėdoje likimo, pašnekovas patikina – jis siekė atverti žmonėms akis. 

Pasisakymai apie karą – ne vienintelė priežastis

Tiesa, pasak A. Valinsko, pasisakymas apie karą Ukrainoje toli gražu nebuvo vienintelė koncerto atšaukimo priežastis.

„Man teko bendrauti su klaipėdiečiais, konkrečiai su meru Grubliausku.

Aš jį pažįstu ir žinau, bet labai maloniai nustebino itin greitas ir operatyvus jo sprendimas. Jis iškart pasakė, kad koncerto nebus. 

Prie šito koncerto atšaukimo prisidėjo ne tik SEL pasisakymas apie Ukrainą.

Taip, tai didžiausias pagrindas, tačiau ir anksčiau nuolat būdavo pretenzijų jo koncertų organizatoriams, kad jie nesilaiko jokių taisyklių, po kuriomis pasirašo – nuo garso lygio iki tvarkos. 

Čia yra objektyvi realybė ir kadangi aš tai žinau, tai aš ir teigiu, jog mano nuomone, su juo reikalų neturėtų turėti nei viena koncertinė organizacija ir savivaldybė.

Laikas pažvelgti į šitą žmogų kaip į mūsų praeitį ir nuversti jį su visais sovietiniais paminklais. Tai va čia jo greita ateitis“, – viliasi A. Valinskas.  

Skatina atsibusti

Žinomas laidų vedėjas skatina atsibusti ir sustoti reklamuoti tiek E. Dragūną, tiek ir kitus už karą Ukrainoje pasisakiusius žmones – Gytį Paškevičių su sūnumi bei Darių Mickų.

Visgi, pasak pašnekovo, visiškai atimti žinomumo iš žmonių neįmanoma. 

„Reikia, kad tokių žmonių neliktų mūsų viešojoje erdvėje. Ką mes galime, tai kreiptis į televizijas, radijo stotis, portalus ir prašyti atkreipti dėmesį, kad tokių žmonių kaip Paškevičius, Darius Mickus ir SEL dingtų iš viešosios erdvės.

Mes negalime žmonėms drausti jų kviesti į savo privačius vakarėlius. Ten jie gali dainuoti ką nori ir kaip nori. Bet dėl viešos erdvės – visuomenė jau pribrendo tokiam sprendimui. 

Anksčiau būdavo daug rėksnių, kurie sakydavo – kur demokratija? Karas yra tas laikas, kai turime ne teisę pasirinkti, o pareigą rinktis, kurioje pusėje esame.

Ta pareiga mus verčia sakyti, kad šitie žmonės, kuriems tai yra pasaulio apvalymas ir inscenizacijos, neatitinka visuomenės matymo ir yra menkystos“, – žodžių į vatą nevynioja A. Valinskas.

Sidebar placeholder