„Atsinaujinanti energetika – tai dabarties ir ateities energetika. Tiek Lietuva, tiek Europa yra išsikėlusi sau ambicingus energetinius tikslus pereiti prie atsinaujinančios energetikos ir kuo greičiau pakeisti iškastinio kuro naudojimą.
Tą būtina daryti tiek dėl mūsų planetos būklės, tiek dėl valstybių agresorių, kurios dažniausiai ir disponuoja iškastiniu kuru. Lietuva žengia sparčius žingsnius plėtojant atsinaujinančios energetikos sektorių, todėl tokios srities specialistų reikia ir jų poreikis ateityje tik augs.
Labai džiaugiamės, kad atsinaujinančios energetikos įrenginių montuotojai pradėti rengti ir Klaipėdoje – tai labai svarbus žingsnis užtikrinant tokių specialistų poreikį ir siekiant aktyviau įgyvendinti šalies energetikai svarbius sprendimus“, - teigė Monika Saltonė, atsinaujinančios energetikos įmonės „Laba energija“ vadovė.
Atsinaujinančios energetikos įrenginių montuotojus Klaipėdoje rengia Klaipėdos Pauliaus Lindenau mokymo centras. Pernai surinkta pirmoji norinčių įgyti šią profesiją grupė. Šių metų vasario 1-12 dienomis į šią programą skelbiamas papildomas priėmimas.
“Pernai, vos tik paskelbėme apie šią naujovę, sulaukėmė nemenko susidomėjimo ir tai yra natūralu – besikeičianti situacija energetikos sektoriuje ir rinkoje, diktuoja naujas madas bei poreikius.
Šiuo metu atsinaujinančioji energetika yra bene progresyviausia ir sparčiausiai besiplečianti technologijų bei energetikos sritis, todėl tokios srities specialistai yra geidžiami ir reikalingi.
Vos tik baigus mokslus, sukti galvos dėl darbo vietos netenka, o ir siūlomi atlyginimai yra viliojantys“, - apie atsinaujinančios energetikos įrangos montuotojo profesinio rengimo programą pasakojo dr. Egidijus Skarbalius, Klaipėdos Pauliaus Lindenau mokymo centro vadovas.
Atsinaujinančios energetikos įrenginių montuotojo profesinę programą pasirinkusiems jaunuoliams, baigusiems 12 klasių, mokslai Klaipėdos Pauliaus Lindenau mokymo centre truks vienerius metus, o turintiems kvalifikaciją, tačiau norintiems ją keisti ar kelti – vos 10 mėnesių.
Taip pat įgyti kvalifikaciją, persikvalifikuoti galima savo ar darbdavio lėšomis, bei per Užimtumo tarnybą. Papildomame žiemos priėmime prašymus mokytis galima pateikti vasario 1-12 dienomis, per centralizuotą sistemą LAMA BPO (https://lamabpo.lt/profesinis-mokymas/).
Gyvenantiems toliau nuo Klaipėdos, siūloma apsigyventi centro bendrabutyje, o gerai besimokantys yra skatinami ir stipendijomis bei stažuotėmis užsienyje.
“Kartu su partneriais, centre įrengėme praktinio mokymo bazę, kuri leidžia su atsinaujinančios energetikos specifika susipažinti ne tik teoriškai, bet ir praktiškai. Tai ypač svarbu, nes per gana trumpą laiką, įmanoma įgyti visus reikiamus įgūdžius, kurie atvers galimybes baigus mokslus, iš karto kibti į darbus.
Turime sutartis ir su atsinaujinančioje energetikoje veikiančiais verslo subjektais, kurie mielai priima besimokančiuosius atlikti praktiką”, - teigė dr. E. Skarbalius.
Be atsinaujinančios energetikos įrenginių montuotojo programos, šiame žiemos etape, galima rinktis ir elektriko bei suvirintojo profesijas. Daugiau informacijos apie mokymosi galimybes – [email protected] , tel.nr. +370 46 34 18 15.
Rašyti komentarą