Bibliotekininkams teko atsitverti nuo įžūlių kaimynų

(12)

Iš pagrindų atnaujinto Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos „Kauno atžalyno“ padalinio ir šalia Kauno gatvėje gyvenančių žmonių meilė truko lygiai metus. Tol, kol be jokių apribojimų visi galėjo naudotis bibliotekos automobilių stovėjimo aikštele. Tačiau kaimynams joje ėmus šeimininkauti lyg savo kieme, bibliotekininkai pastatė užtvarą ir įkasė kelią užtvėrusius stulpelius.

Tad nenuostabu, kad sukdami ratus ir ieškodami, kur palikti savo mašinas, po darbų pavargę klaipėdiečiai mintyse su jais kalba tikrai ne literatūrine kalba.

Netikėtas siurprizas

Prieš daugiau kaip 50 metų statytas I. Kanto viešosios bibliotekos „Kauno atžalyno“ padalinio pastatas (Kauno gatvė 49) po dvejus metus trukusios rekonstrukcijos duris atvėrė pernai rugsėjį. Darbai kainavo 1,961 mln. eurų. Iš jų 1,19 mln. sudaro Europos Sąjungos parama.

Rekonstrukcijos metu kone trigubai išplėstas ne tik pats pastatas. Šalia jo įrengta ir 12 automobilių stovėjimo vietų. Dar kelias mašinas galima pastatyti ir šalia žaliosios vejos.

Visus metus šia aikštele naudojosi ne tik bibliotekos lankytojai ir darbuotojai. Automobilius joje palikdavo ir arčiausiai esančių penkiaaukščių gyventojai.

Papildomos vietos jiems tapo ypač aktualios, kai naujai suformuota keturšalė Šilutės plento ir Kauno gatvės sankryža, reguliuojama šviesoforais.

Dėl susidarančių transporto kamščių mašinas Kauno gatvėje statyti uždrausta.

Tačiau prieš kelias dienas bibliotekos aikštelė šalia gyvenantiems klaipėdiečiams tapo neprieinama. Iš vienos pusės vairuotojus pasitinka užkardas, o iš kitos - praėjusią savaitę įkasti stulpeliai.

Ant užtvaro priklijuotas lapelis, kuriame įspėjama, kad automobilių stovėjimo aikštelė skirta bibliotekos lankytojams ir veikia tik bibliotekos darbo laiku.

Pikti kaimynai tapo detektyvais

Kardinalus potencialių automobilių stovėjimų vietų sumažėjimas sukėlė didžiulį arčiausių bibliotekos kaimynų nepasitenkinimą.

„Net neabejoju, kad viskas teisėta ir legalu, todėl šio klausimo neeskaluoju. Tačiau norėčiau paklausti gerbiamo miesto mero, Savivaldybės ar tos pačios bibliotekos, ar tikrai tai būtina?

Ar tai yra geriausias sprendimas, sprendžiant parkavimo problemą daugiabučių kiemuose? Ar čia toks ciniškas požiūris į gyventojus ir jų problemas? Dar visai neseniai uždrausta statyti mašinas Kauno gatvėje.

Kaip ir logiška, nes šalia esančioje sankryžoje atsirado šviesoforai.

Bet kur logika drausti mašinas palikti šioje bibliotekos aikštelėje, kuri turbūt užima vos ne daugiau vietos nei dviejų aplinkinių daugiabučių aikštelės.

Suprasčiau, jei judėjimas į biblioteką būtų toks intensyvus, kad net negalėtų patekti visi norintys ir nerastų kur pasistatyti automobilių.

Bet realybė yra visai kitokia“, - „Vakarų ekspresui“ atsiųstame laiške nusistebėjimo neslėpė šalia gyvenantis klaipėdietis.

Vyras tikina kelias dienas labai atidžiai stebėjęs bibliotekos aikštelę.

„Rezultatas nustebino net mane patį, nes tikėjausi kiek didesnio intensyvumo. Švelniai tariant. Dėl to ir nesuprantu, kodėl aikštelė tapo uždara aplinkiniams gyventojams.

Juk darbo valandomis ji ir taip nebūdavo pilna, visada lengvai rasdavai vietą mašinai palikti. Jei jau kilo toks didelis noras užsitverti nuo bendruomenės, tai kodėl toks didelis plotas. Nejaugi nebūtų užtekę trečdalio ar bent jau pusės ploto.

Ar nebuvo galima pasirinkti kitą variantą ir leisti bent naktį, kai biblioteka nedirba, palikti šalia gyvenantiems žmonėms savo automobilius?

Kaip šuo ant šieno - patys nesinaudoja ir kitiems neleidžia.

Tikrai pikta bei graudu kiekvieną vakarą žiūrėti į tuščią užtvertą aikštelę ir nerasti vietos, kur pastatyti automobilį.

Jau net nekalbant apie tai, kad kol nebuvo užtvaro ir stulpelių, mašinų eismas vykdavo ratu be jokių problemų.

Dabar įvažiavus ir neradus vietos kur sustoti, net apsisukti nebeįmanoma. To mūsų kieme dar niekados nėra buvę. O ką jau kalbėti, jei iš paskos dar viena mašina atvažiuoja“, - piktinosi klaipėdietis.

Bibliotekos aikštelei galutinai tapus uždara, visai šalia gyvenantis vyras tris dienas ir dvi naktis (lapkričio 11-13 d.) fiksavo jos užimtumą. Jo duomenimis, darbo valandomis čia stovėjo daugiausiai dvi mašinos.

Viena iš jų nuolat, tad spėta, kad tai bibliotekos darbuotojo automobilis.

Nors užkardas dienomis pakeltas, vairuotojai į ją greičiausiai užsukti nedrįsta dėl minėto įspėjimo bei baimindamiesi, jog, jį nuleidus, gali atsidurti spąstuose.

Vakarais ir naktimis aikštelėje buvo tuščia, nes kelią į ją užtveria nuleistas užkardas.

„Mes visi norėtume kiek racionalesnio sprendimo bei kompromiso šalia šios aikštelės gyvenančių žmonių atžvilgiu. Už tai būtume dėkingi“, - vylėsi Kauno gatvės gyventojas.

APMAUDAS. Savo mašinų neturintys kur pastatyti Kauno gatvės gyventojai tikina, kad yra priversti pro langus stebėti, kaip naktimis pajūrio vėjai švilpauja tuščioje bibliotekos aikštelėje. Kauno gatvės gyventojo nuotr.

APMAUDAS. Savo mašinų neturintys kur pastatyti Kauno gatvės gyventojai tikina, kad yra priversti pro langus stebėti, kaip naktimis pajūrio vėjai švilpauja tuščioje bibliotekos aikštelėje. Kauno gatvės gyventojo nuotr.

Ėmė lipti ant galvos

I. Kanto viešosios bibliotekos „Kauno atžalyno“ padalinio vedėja Daiva Kapturova „Vakarų ekspresui“ sakė, kad tokios šalia gyvenančių žmonių reakcijos ir tikėjosi. Tačiau kitos išeities, jos teigimu, nebuvo.

„Taip ir galvojome, jog sulauksime priekaištų ir kaltinimų. Po padalinio rekonstrukcijos visus metus aikštelę laikėme atvirą. Norėjome draugauti su kaimynas. Puikiai suprantame situaciją dėl automobilių statymo vietų mieste trūkumo. Tačiau paaiškėjo, jog bendruomeniškai mąstėme tik mes vieni.

Per tuos metus automobilius statę gyventojai aikštelėje nulaužė net septynis apšvietimo stulpelius, išvažinėjo veją.

Aikštelėje organizuojame ir įvairiausius renginius. Iš anksto, likus kelioms dienoms iki jų, geranoriškai prašydavome gyventojų nepalikti tądien čia savo mašinų. Spėkite, ar mus girdėdavo?

Ne tik automobilių nepatraukdavo, bet ir ant trijų raidžių pasiųsdavo. Priekaištaudavo, jog aikštelė ne renginiams, o mašinoms skirta.

Nusukdavo ženklą ir užimdavo neįgaliems žmonėms skirtą vietą. Automobilius pastatydavo taip arti, kad atrakinus automatiškai atsidarančias duris, jų uždaryti judesio daviklis nebeleisdavo.

Mes labai išgyvename ir labai nenorėjome, kad aikštelė būtų užtverta, bet paprasčiausiai nebuvo kitos išeities.

Buvome priversti taip pasielgti, nes skaitytojai ėmė skųstis, jog atvažiavę neranda vietų, kur palikti mašinas.

NEAPSIKENTĖ. Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos „Kauno atžalyno“ padalinio vedėja Daiva Kapturova tikina, kad bibliotekininkai ne savo noru buvo priversti užverti įvažiavimą į automobilių stovėjimo aikštelę. Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.

NEAPSIKENTĖ. Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos „Kauno atžalyno“ padalinio vedėja Daiva Kapturova tikina, kad bibliotekininkai ne savo noru buvo priversti užverti įvažiavimą į automobilių stovėjimo aikštelę. Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.

Dabar bibliotekai pradėjus darbą užtvarą pakeliame, o baigus - nuleidžiame. Prieš tai net nesulaukus vakaro aikštelė tapdavo sausakimša.

Dabar jau galvojame, jog reikėjo iš karto, po rekonstrukcijos, tą aikštelę uždaryti, kaip ir planuota.

Gal tada nebūtų kilę tokio nepasitenkinimo. Juk aikštelė priklauso bibliotekai, o ne daugiabučiams.

Šalia stovintis namas niekada net savo kiemo neturėjo, tik įvažiavimą. Automobilius jo gyventojai visada statydavo po bibliotekos langais.

Bet mes norėjome, kad visiems būtų geriau.

Pripratinome žmones ir štai, kaip išėjo. Mums ir patiems labiau patiko, kai nebuvo jokių užtvarų“, - apgailestavo D. Kapturova.

Kaltinimus, kad vos ne visą parą aikštelė neva yra praktiškai tuščia, „Kauno atžalyno“ padalinio vedėja atmeta.

„Mačiau aš tas nuotraukas, kuriose matosi vos vienas ar du automobiliai. Jos tikslingai atrinktos. Jei žmogus turi konkretų tikslą ir nusiteikęs pasakyti tik tai, ką nori pasakyti, negi jis fotografuos tada, kai aikštelė pilna. Galima ir specialiai parinkti momentą“, - sakė D. Kapturova.

ĮSPĖJIMAS. Automobilių stovėjimo aikštelė skirta bibliotekos lankytojams ir veikia tik bibliotekos darbo laiku.

ĮSPĖJIMAS. Automobilių stovėjimo aikštelė skirta bibliotekos lankytojams ir veikia tik bibliotekos darbo laiku.

Organizatorių nuotr.



Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos direktorės Bronislavos Lauciuvienės atsiųsta nuotrauka.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder