Egidijus Dragūnas teisme: atvyko ir du žinomi pareigūnai, su kuriais įvyko garsusis konfliktas

(10)

Ketvirtadienio rytą atlikėjas Egidijus Dragūnas pasitiko Vilniaus apylinkės teisme, kur jo laukė teisiamasis posėdis dėl 2020-ųjų vasarą įvykusio konflikto su policijos pareigūnais.

Grupės SEL lyderis kaltinamas dėl to, kad jiems pasipriešino, taip pat – nesunkiu sveikatos sutrikdymu.

Šįryt teisme pasirodė ir E. Dragūnas, ir su atlikėju konfliktavę pareigūnai – Vitalijus Vaitkevič bei Livijus Saukevičius.

Kadangi atvyko visi proceso dalyviai, posėdyje išklausytos abi pusės.

Pareigūnai prašo 12 tūkst. eurų

Šioje byloje kaip civiliniai ieškovai dalyvauja ir Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, Valstybinė ligonių kasa ir „Sodra“.

Vilniaus apskrities policijos atstovas šiame procese Viačeslavas Burneika BNS sakė, kad per incidentą su E. Dragūnu nukentėjusiems policininkams darbovietė išmokėjo per 20 tūkst. eurų, vienas labai ilgai sirgo. Dabar šią sumą prašoma priteisti iš E. Dragūno.

Šie nemalonumai dainininką pasivijo dar iš 2020 metų vasaros. Ikiteisminis tyrimas dėl pasipriešinimo valstybės tarnautojui buvo pradėtas 2020 m. rugpjūčio 31 dieną, kai policijos pareigūnai Vilniuje sustabdė automobilį „Bentley“ vairavusį E. Dragūną.

Policininkai teigė, kad atlikėjas vairuodamas naudojosi mobiliuoju telefonu, E. Dragūnas su tokiu pažeidimu nesutiko ir teigė reikalavęs, kad su juo bendraujantis pareigūnas užsidėtų apsauginę veido kaukę.

Per žinomo atlikėjo sulaikymą galimai nukentėję Vilniaus policininkai teismo prašo jiems priteisti per 12 tūkst. eurų. E. Dragūnui buvo pateikti kaltinimai dėl pasipriešinimo policijai ir nesunkaus policininkų sveikatos sutrikdymo.

„Neturtinė žala grindžiama išgyvenimais, skausmu, ne vienas policininkas ilgą laką negalėjo dirbti, patirti sužalojimai, kuomet buvo priešinamasi ir nevykdomi teisėti pareigūnų nurodymai.

Niekas su mumis nesutarė, iš kaltinamojo pusės nebuvo bandymų bent jau atsiprašyti policijos pareigūnų“, – BNS sakė nukentėjusių policininkų advokatė M. Gušauskienė.

Tarp atlikėjo ir pareigūnų kilus konfliktui, pastarieji panaudojo ašarines dujas bei antrankius ir sulaikė E. Dragūną. Po sulaikymo buvo nustatyta, kad atlikėjas buvo blaivus, iš areštinės jis buvo paleistas praėjus maždaug parai po sulaikymo.

E. Dragūnas tuomet tvirtino, kad pareigūnai elgėsi netinkamai ir jį sustabdė tik todėl, jog jis yra gerai žinomas.

Policijos departamentas teigė, kad E. Dragūnas nevykdė teisėtų pareigūnų reikalavimų bei priešindamasis rankomis ir kojomis sudavė keletą smūgių policijos pareigūnams.

Sostinės policijos atstovė Julija Samorokovskaja portalui Delfi anksčiau sakė, kad tarnybinio patikrinimo metu pareigūnų įgaliojimų viršijimo nebuvo nustatyta.

2020 m. gruodžio 15-ąją Delfi pasiekė žinia, kad prokuratūra ikiteisminį tyrimą nutraukia, tačiau netrukus viskas apvirto aukštyn kojomis.

Prokuratūros atstovė Gintarė Vitkauskaitė-Šatkauskienė patvirtino, kad ikiteisminis tyrimas visgi buvo atnaujintas. Tokį sprendimą priėmė vyriausiasis Vilniaus apygardos prokuroras Justas Laucius.

„Toks sprendimas priimtas patenkinus nukentėjusiųjų atstovės skundą ir nustačius, kad apylinkės prokurorės nutarimas nutraukti šį ikiteisminį tyrimą buvo priimtas skubotai, prokurorei neįvertinus visų svarbių bylos aplinkybių, kurių pagrindu galima aiškiai nuspręsti, kad nagrinėjamu atveju nebuvo padaryta nusikalstama veika“, – 2021 metų sausį BNS sakė prokuratūros atstovė.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder