Pirmoje šio sąrašo vietoje atsidūrė Franko Sinatros daina „My Way“ ir grupės „The Beatles“ daina „Hey Jude“.
Tarp kitų dainų, kurias paminėjo mirštančių žmonių artimieji, buvo Judy Garland „Over The Rainbow“ ir Whitney Houston „I Will Always Love You“, rašo „The Daily Mail“.
Į grojaraštį taip pat buvo įtrauktos Tinos Turner „(Simply) The Best“, Robbie Williams „Angels“ ir Cyndi Lauper „Girls Just Want to Have Fun“.
„Marie Curie“ teigia, kad muzika gali atlikti „gyvybiškai svarbų vaidmenį daugelio žmonių gyvenimo pabaigoje“. 84 proc. apklaustųjų sutiko, kad muzika atpalaiduoja ir nuramina jų artimuosius.
Šeši iš dešimties (61 proc.) teigė, kad muzika padėjo sumažinti nerimą ir emocinį stresą.
Labdaros organizacija teigė, kad muzika taip pat padeda sukurti bendrumo atmosferą, kuri žmones suartina, sukuria normalumo jausmą ir padeda atitraukti mirštančiojo dėmesį nuo fizinių ligos simptomų.
„Neišgydoma liga, skausmas ir mirties baimė gali sukelti bejėgiškumo ir izoliacijos jausmą net ir artimiausiems šeimos nariams bei draugams.
Muzika gali padėti žmonėms išreikšti savo jausmus ir padėti jiems pasijusti geriau, kad ir kokia būtų jų sveikatos būklė ar emocinė situacija“, – sakė muzikos terapijos ekspertė Tracey McConnell.
„Marie Curie“ teigia, kad didžioji dauguma (83 proc.) iš 10 500 suaugusiųjų, apklaustų rengiant ataskaitą „Visuomenės požiūris į mirtį ir netektį Jungtinėje Karalystėje“, mano, kad sergant sunkia liga gyvenimo kokybė yra svarbesnė už gyvenimo trukmę. 38 proc. žmonių teigė norintys, kad paskutinėmis gyvenimo dienomis jiems neskaudėtų, o daugiau nei pusė (56 proc.) teigė, kad norėtų mirti namuose.
Rašyti komentarą