Kas lemia santykių su anyta raidą?
Anytos ir marčios santykiuose daug kas priklauso nuo anytos elgesio: ar ji pasiruošusi susitikti su sūnaus išrinktąja ir kurti draugiškus santykius, ar užsibrėžusi gyventi pagal principą „Aš visada teisi“. Tai svarbus, bet anaiptol ne lemiamas dalykas.
Pirmuoju atveju normalūs, o kartais net draugiški santykiai užsimezga patys arba su minimaliomis abiejų pusių pastangomis.
Antruoju atveju jie tampa gana problemiški, bet ir ne beviltiški ir daugiausia priklauso nuo sutuoktinio pozicijos, į kieno pusę jis stoja. Atsižvelgiant į tai, galima prognozuoti tolesnį santykių vystymąsi ir ieškoti tinkamos taktikos jiems pagerinti.
Trys santykių raidos scenarijai
Jei santykiai nesiklosto, o anyta nenori leistis į kompromisus, primygtinai reikalaudama savo nuomonės prioriteto, galimi trys įvykių raidos scenarijai, priklausomai nuo sutuoktinio pozicijos.
Vyro pozicija „Aš už tave“
Jei jūsų sutuoktinis, žinodamas sunkiai sugyvenamą motinos charakterį, palaiko jus, kai stengiatės užmegzti su ja santykius, bet tuo pačiu padeda išlaikyti jūsų asmenines ribas, galite išbandyti įvairius metodus. Vienas iš jų, kurį psichologai vadina „užstrigusios plokštelės metodu“, yra labai efektyvus. Tai yra sutikti su anyta dėl visko, ką ji sako, bet daryti savaip, nesileidžiant į pasiaiškinimus.
Vyro pozicija „Susitvarkyk su savimi“
Tokia sutuoktinio pozicija yra ne tokia produktyvi, bet ir ne beviltiška. Situacija labai priklauso nuo jūsų kantrybės. Santykius su anyta teks megzti pačiai pagal užstrigusios plokštelės metodą. Kadangi palaikymo nesitikima, svarbu apsišarvuoti kantrybe. Esant kritinei situacijai, galite pabandyti apriboti ryšį su anyta.
Vyro pozicija „Mama visada teisi“
Trečias variantas, kai sutuoktinis visapusiškai palaiko mamą, nepaisant to, ar ji teisi, ar ne, laikomas beviltiškiausiu. Anksčiau ar vėliau tokia santuoka įtrūks, nebent, žinoma, marti viskuo paklus anytai.
Kaip susidraugauti su anyta ginant savo asmenines ribas?
Jei santykiai su anyta toli gražu nėra idealūs, tačiau abi pusės bando ieškoti kompromisų jiems pagerinti, svarbiausia stengtis išlaikyti mandagią ir teisingą bendravimo formą.
Tokiu atveju labai padeda kokia nors bendra veikla, kurioje abi šalys gali būti lygiavertės, arba bendras poilsis, kai galima atsipalaiduoti ir pasikalbėti abstrakčiomis temomis.
Domėkitės šeimos istorija ir tradicijomis, klausinėkite anytos apie jos vaikystę, apie sutuoktinio vaikystę – toks bendravimas suartina ir išlygina daugybę aštrių santykių kampų. Tiesiog nelyginkite jos su kitomis moterimis ir nebandykite kritiškai vertinti. Papasakokite apie savo šeimą neatsižvelgdama į jos istorijas.
Raskite priežastį už ką nors pagirti anytą, pabrėžkite jos dorybes – tai malonu kiekvienam žmogui. Nepamirškite padovanoti dovanų švenčių proga. Net pigi dovana kaip jūsų dėmesio ženklas padės pralaužti ledus.
Rašyti komentarą