Kalėdos bus šlapios

Skėtis ir guminiai batai šiais metais pravers Kalėdų Seneliui, keliaujančiam į Klaipėdą, ir visiems pajūrio gyventojams. Sinoptikai prognozuoja, kad per šventes bus teigiama oro temperatūra ir lis.

Pasak Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos sinoptikės Viktorijos Nickienės, jau nuo antradienio oro temperatūra Klaipėdoje ir visame pajūryje kils ir iki pat švenčių dienomis bus apie 4-6 laipsnius šilumos.

„Be to, numatomi krituliai, greičiausiai lietus, šlapdriba. Tad per šventes mieste teks traukti guminius batus, nes greičiausiai telkšos balos“, - sakė sinoptikė.

Šventinį savaitgalį, anot pašnekovės, gražiausia bus Kūčių diena. Temperatūra dieną bus keli laipsniai šilumos arba 0, naktį gali nukristi iki minusinės temperatūros. Numatomi nedideli krituliai, nestiprus vėjas.

Pirmą ir antrą Kalėdų dieną oras bjurs, nes stiprės vėjas, kurį lydės lietus, šlapdriba. Temperatūra išliks pliusinė", - prognozavo sinoptikė.

Hidrologinių stebėjimų skyriaus vedėjas Juozas Šimkus patvirtino, kad Kalėdos šiemet bus šlapios, tačiau nuramino, kad ekstremalūs poplūdžiai dėl tirpstančio sniego ir kritulių Vakarų Lietuvoje negresia.

„Dėl pliusinės temperatūros sniegas greičiausiai ištirps, tačiau jo sluoksnis nėra toks didelis, kad sukeltų potvynį. Juolab kad žemė iš rudens įšalusi nedaug, vos kelis centimetrus. Naktimis temperatūra bus žemesnė, tad sniegas palaipsniui nutirps. Kadangi artimiausiomis dienomis numatomi ir krituliai, žemesnėse vietose susidarys balos, gal upės kiek patvins, tačiau ekstremalių situacijų neturėtų kilti“, - patikino J. Šimkus.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder