Klaipėda laukia savo žmogaus

(48)

Remigijus Žemaitaitis kandidatuoja į Klaipėdos merus? O, juk tai nuostabu! Išgirdusi apie tokį jo apsisprendimą, labai apsidžiaugiau. Pagaliau ir Klaipėda gali turėti miestui dirbantį lyderį!

Remigijų pažįstu ne iš laikraščių nuotraukų ir ne iš straipsnių internete, nors ir juos mielai paskaitau. Kaip ir daugelis nuo Šilalės kilusių klaipėdiškių, aš jį pažįstu nuo 2008 metų, kai jis ten pirmą sykį balotiravosi į Seimo narius.

Po to jis dar tris kartus to krašto žmonių buvo išrinktas į Seimą. Vilniaus galingieji jam vis keitė apygardas, kišdami kojas. Šilalės - Šilutės apygarda tapo Šilalės - Rietavo, vėliau Kelmės - Šilalės, bet tai nepadėjo.

Su džiaugsmu jį rinko ir šilutiškiai, ir rietaviškiai, o dabar juo atsidžiaugti negali kelmiškiai. Apie Šilalę nė nekalbu. Šis nuo Šilutės kilęs politikas taip susigyveno su mano tėviške, kad daugelis jį laiko "grynu" šilališkiu.

Iš kur toks populiarumas? Kas sukuria neįtikėtiną trauką? Atviras būdas, mokėjimas kalbėti ir kritikuoti, drąsi laikysena prieš pačius galingiausius ir jų aureoles, o kartu paprastas, neįmantrus bendravimo stilius su bet kuria auditorija?.. Sutinku, visa tai yra, bet iš tiesų viskas giliau.

Gerai atsimenu, kaip jis atėjo į mano tėviškę ir kaip papirko žmonių širdis. Metas buvo sunkus, ekonominė krizė, daugelis paprastų žmonių neteko darbo. Jie buvo paprasčiausiai metami už vartų, nesumokant ne tik kompensacijų, atostoginių, bet ir algų! Kai kurie išmestieji liko negavę algų už pusmetį ir ilgiau.

Ką jiems daryti? Eiti į teismą ir bylinėtis? Už kokius pinigus? Vaikams nėra iš ko nupirkti duonos, tai iš ko jie pasisamdys advokatą? Net paprasčiausias žodinis teisininko patarimas tapo ne jų kišenei.

Ir štai tokią sunkią minutę pasigirsta kalbų, kad Šilalėje iš kažkur atsirado jaunas teisininkas, toks vyrukas, kuris konsultuoja nemokamai. Ne tik pakonsultuoja, bet ir sutvarko būtiniausius dokumentus, jei reikia - ir ieškiminį pareiškimą parašys. Daugelis tuo netikėjo, nueina pažiūrėti - tikrai! Kalbos pasklido po visą rajoną, ir žmonės patraukė pas jį tarsi į atlaidus.

Tai kas čia keisto, kad rudenį žmonės jį išrinko Seimo nariu, toli nuošalyje palikdami jau spėjusios įsigalėti konservatorių partijos kandidatą?

Skeptikai sakė:

- Na, dabar pažiūrėsim, ką tas populistas darys!

Jau buvo įprasta, kad po rinkimų parlamentarai - tarsi į vandenį! O šis "populistas" dirbo toliau. Dabar - jau ne tik kaip teisininkas, bet ir kaip Seimo narys.

Priėmimai jo būstinėj - kas savaitė, kas dvi. O dar susitikimai seniūnijose su bendruomenių žmonėmis...

Tai buvo taip netikėta! Mano artimiausi žmonės irgi negalėjo tuo patikėti. O tada broliui atsitiko bėda - jis dirbo Norvegijoj vienoje lietuviškoje įmonėje ir buvo apkaltintas mokesčių nemokėjimu. Dirbo ir nė neįtarė, kad darbdavys už jį nemoka nė cento.

Virš galvos pakibo baisus ieškinys. Iš ko mokėti, už ką? Štai tada ir mūsų šeimai prireikė to "populisto". Galiausiai brolis nemokėjo jokių baudų ir jokių tariamų netesybų. Remigijaus dėka mokėjo tie, kurie turėjo mokėti.

Aš tyčia vartoju oponentų mėgiamą žodį "populistas", dėdama jį į kabutes. Nuoširdžią pagalbą už "ačiū" (kartais nebūna nė to) vadinti populizmu - tai jau cinizmas! Tegu visas Seimas būna tokie populistai, tegu leidžia žmonėms reikalingus įstatymas!

O, kad mūsų Klaipėdai šitokį lyderį! Kartais klausiu pati savęs: o kur mūsų rinktieji? Vieni taip toli Vilniaus aukštybėse, kad nepasieksi, kiti ištirpę pilkoje minioje - net pavardes apėjom pamiršti.

Tuo metu Klaipėda - tarsi letargo miege. Pagal dydį trečias šalies miestas, o kelintas pagal gyvenimo kokybę? Parvažiuoju štai iš Šilalės, užklimpstu užpustytoj Klaipėdos gatvėj ir imu nebesuprasti - trečias šalies miestas ar kaimas?

Rajonų keliai geriau prižiūrimi, negu trečiojo miesto gatvės, kur žiema visada netikėta, o nuo sniego negelbsti druska. Gelbsti kitur, Klaipėdoj - ne!

Turim pajūrį, bet greitai ir jo neturėsim - jis bus išparduotas į privačias rankas. Naftos terminalo smarvė, geležinkelio triukšmas, vidury miesto įkurta konteinerių pervežimo stotis, kai gatvėse eismas ir taip intensyvus...

Tai vis "privalumai", nuo kurių žmonės bėga iš miesto. Žmonės keliasi į rajoną, palieka Klaipėdą, nors čia, atrodo, visko yra - ir uostas, ir jūra, ir mokslo įstaigų, ir darbo vietų visokių...

Bet viskas užmigę letargo miegu. Klaipėda miega giliai.

Kas ją pažadins?

Lengva nebus. Miestas įklimpęs į savo bėdas kaip senas laivas į smėlį.

Pajudinti jį reikia audros, tikro cunamio. Naujas, nesustabdomas lyderis, miestui pasišventęs žmogus - štai kas būdų mūsų gaivioji audra!

Politinė reklama bus apmokėta iš partijos “Laisvė ir teisingumas” rinkiminės sąskaitos. Užsakymo nr. 307009

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder