Klaipėdoje vieši buvęs didžiausias kruizinis laineris pasaulyje: viduje – net ledo arena ir uolos

Penktadienį 11 val. į Klaipėdos uostą įplaukė ir mūsų mieste, Kruizinių laivų terminale, iki 21 val. svečiuosis itin prabangus ir išskirtinių gabaritų ir pramogų amerikiečių kruizinis laivas  „Voyager of the Seas“.

Laivo ilgis – net 311 metrų. Jis sunkiai įsitenka Kruizinių laivų terminale, tad klaipėdiečiai ir miesto svečiai jau iš toli pastebi šį laivą gigantą ir žingsniuoja jo apžiūrėti iš arčiau. 

Šiame kruiziniame laive gali tilpti 3 600 keleivių. Skaičiuojama, kad jo vertė – apie 650 milijonų JAV dolerių.

Klaipėdos turizmo informacijos centro duomenimis, užsienio šalių turistai, atplaukę į mūsų šalį šiuo laivu, išsibarstė po skirtingas puses: vieni išvyko į Neringą apžiūrėti Negyvųjų kopų, kiti – į Platelius, Kretingą, dalis liko Klaipėdoje ir pasirinko išvyką į gintaro apdirbimo fabriką, ekskursiją po „Švyturio“ alaus darykla ar tiesiog panoro pasivaikščioti po Klaipėdos senamiestį.  

Šis laivas pradėtas eksploatuoti 1999 m. rudenį. Tuo metu jis buvo didžiausias kruizinis laineris pasaulyje. 

Šis kruizinis laivas išskirtinis ir tuo, kad pirmasis laive įrengė laipiojimo uolomis sieną (vyksta profesionalios varžybos) ir ledo čiuožyklą (rengia pasirodymus net olimpiečiai). Šiomis pramogomis „Voyager of the Seas“ kruizinio laivo turistai gali naudotis iki pat šiol. 

Laive yra ir daugiau sportinės veiklos: krepšinio ar tinklinio tarptautinių išmatavimų aikštelės, mini golfo aikštynas, banglenčių simuliatoriai, laivo denyje - didžiulės vandens čiuožyklos. 

Be sportinių pramogų laive apstu kitų užsiėmimų: yra lauko kino teatras, naktiniai klubai, taip pat ir teatras su trijų lygių programa, kviestiniais atlikėjais, magais ir aviaciniais triukais, kazino, bingo žaidimai, vyksta šokių pamokos, meno aukcionai, seminarai.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder