Klaipėdos licėjaus bendruomenė labdarai paaukojo daugiau nei 20 tūkst. eurų, renginį vainikavo Andrius Mamontovas

Klaipėdos licėjaus bendruomenė šiemet 18 kartą mokyklos istorijoje surengė kalėdinį labdaros paramos projektą, kurio metu renkamos lėšos socialiai jautriems projektams ir įstaigoms. Šiais metais projekto baigiamasis renginys vyko Klaipėdos licėjaus teritorijoje, kurioje vienam vakarui buvo įkurtas kalėdinis miestelis-mugė. Renginį galima vadinti grandioziniu – sulaukta beveik 2 tūkstančių dalyvių ir svečių. Rezultatas – surinkta rekordinė paramos lėšų suma, o šventinį vakarą vainikavo bendras licėjaus mokinių ir dainininko Andriaus Mamontovo pasirodymas.

Prisidėjo visa mokyklos bendruomenė – 900 mokinių ir jų šeimos, 120 mokytojų

Šiemet pirmą kartą kasmetinis Klaipėdos licėjaus labdaros paramos renginys vyko po atviru dangumi. Mokyklos teritorijoje įrengtuose moduliniuose nameliuose įsikūrė kalėdinis miestelis-mugė, kurioje įvairiais kepiniais, saldumynais, karštais gėrimais ir rankų darbo dirbiniais prekiavo patys mokyklos auklėtiniai, jų tėvai, mokyklos draugai.

Mugėje apsilankė beveik 2 tūkst. svečių, kurie, įsigiję simbolinį bilietą ir pirkdami įvairias prekes, prisidėjo prie lėšų rinkimo akcijos. Surinktos lėšos šiemet skirtos „Medeinės“  specialiųjų poreikių vaikų mokyklos ugdymo priemonių bazės gerinimui ir Šv. Pranciškaus Asyžiečio vienuolyno prieigose kuriamam sensoriniam sodui, skirtam žmonėms, turintiems įvairių fizinių, psichinių, emocinių ir elgesio sutrikimų.

Sensorinio sodo sumanytojas brolis pranciškonas Benediktas Sigitas Jurčys sako, kad „Klaipėdos licėjaus skiriama labdara yra kasmetinis kalėdinis stebuklas, per 17 metų buvo labai daug kam padėta gimti.“

3 valandų trukmės šventėje – ir mokyklos absolventai, ir darželinukai

Kaip teigė renginio režisierius Tomas Jašinskas, šiemetinis renginio formatas pranoko lūkesčius: Nuotaika ir atmosfera renginyje buvo maksimaliai kalėdinė. Mugės formatas ir atviros erdvės idėja leido ne tik surinkti rekordinį aukų skaičių, bet ir suteikė galimybę prie renginio išpildymo prisidėti kiekvienam licėjaus bendruomenės nariui, – teigė T. Jašinskas.

Iš įvairiausių pasaulio kampelių atkeliavo buvusių Klaipėdos licėjaus mokinių vaizdo sveikinimai, o po oficialiosios šventės dalies scenoje su grupe „The Others“ grojo licėjaus absolventas.

Prie šventės prisidėjo ir Klaipėdos licėjaus jauniausi auklėtiniai – „Mažojo Klaipėdos licėjaus“ ikimokyklinukai, šiemet pradėję lankyti naujai pastatytą vaikų darželį-mokyklą Dragūnuose.

Už marškinėlius su A. Mamontovo autografu – 100 eurų

Kalėdiniame licėjaus miestelyje įrengtoje scenoje su dideliu LED ekranu renginio svečius džiugino beveik 3 valandas trukęs šventinis koncertas. Jo metu publika išvydo 27 skirtingus pasirodymus, kurių metu licėjaus mokiniai ir net drąsiausi mokinių tėvai demonstravo savo talentus muzikos, teatro ir šokio srityse.

Didžiajame kalėdinio labdaros projekto renginyje simboliniu pavadinimu Gerumo pamokos vyko ir tradicinis aukcionas, kurio metu renginio svečiai galėjo įsigyti žinomų Lietuvos žmonių renginiui padovanotų daiktų.

Už marškinėlius su Andriaus Mamontovo autografu ir asmeniniu linkėjimu aukciono laimėtojas nepagailėjo daugiau nei šimto eurų. Už panašią pinigų sumą buvo įsigyti ir krepšininko Renaldo Seibučio dovanoti jo asmeniniai Neptūno komandos krepšinio marškinėliai su visos komandos autografais.

Dainuoti su choru – nauja patirtis Andriui Mamontovui

Šventinio koncerto vinimi šiemet tapo Andriaus Mamontovo ir Klaipėdos licėjaus mokinių choro bendrai atlikta autorinė daina Laužo šviesa. Šis pasirodymas garsiam muzikantui taip pat turėjo simbolinę reikšmę jo ilgametėje karjeroje.

Spręsdamas, kokiame renginyje dalyvauti, labiausiai vadovaujuosi savo nuojauta. Šį kartą mano intuicija sakė, kad reikia prisidėti prieš šio gražios iniciatyvos ir ji vėl neapvylė. Be to, paskutinį kartą su mokinių choru dainuoti teko dar pačiam būnant mokykloje.

Tad savo kūrybos dainos atlikimą scenoje su mokiniais galiu vadinti nauja patirtimi muzikinėje karjeroje, – įspūdžiais dalijosi A. Mamontovas.

Rekordinė surinktų lėšų suma

Šiemet Klaipėdos licėjaus kalėdiniame labdaros paramos renginyje buvo surinkta rekordinė aukų suma – didžiausia per visus 18 projekto gyvavimo metų. Pirkdami bilietus į finalinį projekto renginį, įsigydami mokinių ir jų tėvų rankomis paruoštas prekes mugėje, dalyvaudami aukcione bendruomenė šiemet paaukojo daugiau nei 20 tūkst. eurų. Tai yra didžiausia suma, kokią vieno projekto metu pavyko surinkti Klaipėdos licėjaus bendruomenei.

Kaip teigė mokyklos vadovė ir labdaros projektų iniciatorė dr. Regina Kontautienė, toks rezultatas įrodė, kad mokyklos bendruomenė yra neabejinga savo aplinkai ir socialiai jautriausioms jos grupėms.

Galiu drąsiai teigti, kad mūsų gerumo pamokos tikrai pranoko gražiausias vizijas. Labai didžiuojuosi licėjaus bendruomene, visais mokiniais ir jų tėveliais, kurie šiemet sugebėjo sukurti didžiulę šventę ir nepagailėjo nei savo laiko, nei lėšų, kurios artimoje ateityje efektyviai prisidės prie kokybiškų socialinių iniciatyvų įgyvendinimo. Dar kartą įrodėme, kad Klaipėda yra gerų ir socialiai atsakingų žmonių miestas, – teigė licėjaus vadovė.

Per 18 metų trunkančią Klaipėdos licėjaus paramos labdaros renginio istoriją įvairiems socialiniams projektams ir įstaigoms jau surinkta daugiau nei 120 tūkst. eurų.

Nuo 2003 metų renginio metu surinktomis lėšomis buvo paremta:

cukriniu diabetu sergantys vaikai, prisidedant prie E. Mildažytės organizuojamo projekto „Diabitė“;

Klaipėdos „Danės“ vaikų globos namai;

Maltos ordino“ pagalbos tarnyba (MOPT);

Klaipėdos Vaikų širdies asociacija;

Klaipėdos Jūrininkų ligoninės Onkohematologijos skyrius;

Klaipėdos Krizių centro šeimų vaikai;

Klaipėdos Regos ugdymo centras;

Medeinės“ mokykla, kurioje mokosi specialiųjų poreikių turintys vaikai;

Šv. Pranciškaus onkologijos centras prie Klaipėdos Šventojo Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios;

Autizmo spektro sutrikimų turinčių vaikų ugdymo centras „Elgesio sprendimai“;

Mamų unijos globojami vaikai,

o taip pat: socialiai remtinų šeimų vaikai, vaikai, sergantys neurologinėmis ligomis, turintys fizinę ar protinę negalią, patyrę psichoemocinių traumų. Šiems vaikams buvo padovanoti terapiniai užsiėmimai Lietuvos jūrų muziejaus Delfinų terapijos centre. Taip pat buvo atsiliepta ir į pavienių šeimų prašymus dėl pagalbos sergantiems vaikams.

Sidebar placeholder