Kokiai muzikai teikiate pirmenybę - užsienio ar lietuviškai?

Gatvėse, renginiuose, kavinėse muzika groja nuolatos. Tačiau kiekvieno asmens muzikos skonis yra individualus. Šį kartą klausėme, kokios šalies ritmai valdo Klaipėdos gyventojų širdis.

Arūnas GRUŠAS, Lietuvos jūrų muziejaus Jūrų žinduolių ir paukščių skyriaus vedėjas

Be abejonės, aš esu patriotas ir pirmenybę skiriu lietuviškai muzikai. Dažnai paklausau lengvos lietuviškos muzikos. „Popso“ aš nemėgstu, nes jau vis tiek nebe tas amžius, kad jo klausyčiau. Man patinka visa muzika, kuri yra graži. Aš neskirstau muzikos pagal atlikėjus. Nebūtinai geresnio atlikėjo muzika yra geresnė. O kalbant apie stilių, man patinka kantri muzika. Jonukus mėgstu paklausyti ir įvairiausių panašių muzikėlių. Neseniai buvau Andriaus Mamontovo koncerte, ir šita muzika man tikrai patiko. Netranki, linksma muzikytė.

Dažniausiai rytais, kai ruošiuosi darban, įsijungiu radiją, klausausi radijo stoties „Laluna“. Dažniausiai klausau diskuose įrašytos muzikos, ja mėgaujuosi vakarais. Taip pat kartais su draugais padainuoju. O kai Klaipėdoje būna kokių geresnių ansambliukų, visąlaik nueinu.

Sergejus PLOTNIKOVAS, skulptorius

Sergejus PLOTNIKOVAS

Negaliu pasakyti, kad renkuosi užsienio ar lietuvišką muziką, nes būna įvairiai. Aš dažniausiai klausausi tos muzikos, kurios autorių jau nebėra. Pavyzdžiui, dainininko Fredžio Merkurio. Mėgstu klausytis senų grupių, roko pradininkių, tokių kaip AC/DC. Klausau ir bliuzo meistrų, kaip Čarlis Parkeris. Iš šiuolaikinės muzikos taip pat yra mėgstamų dainų, su žmona važiuojam ir Andriaus Mamontovo paklausyti. Nesu labai didelis gerbėjas, bet klausyti galima. O jeigu iš kitokių muzikos žanrų, man labai patinka tango. Man patinka tie ritmai, kartais aš nesuprantu, apie ką atlikėjas dainuoja, bet man patinka melodija, pats ritmas.

Dažniausiai muzikos klausau dirbtuvėje, bet paklausau ir namuose. Mes neretai važiuojame į sodybą Anykščiuose. Į vieną pusę važiuodami užtrunkame 4 valandas. Tokioms ilgoms kelionėms turime įvairių diskų, kurių klausomės kelionėje.

O aš ir pats kartais pagroju gitara ir rašau dainas lietuvių kalba. Tačiau dainuoju tik savo žmonių rate.

Iš lietuviškų grupių tenka rinkis iš to, ką turim. Koncertuose nelabai dažnai dalyvauju, tad kyla klausimas, ar mes patys dažnai matome savo atlikėjus? Tikriausiai nedažnai, ypač Klaipėdoje - tik per šventes.

Danas ANDRIULIONIS, dailininkas

Danas ANDRIULIONIS

Aš klausau įvairios muzikos. Dažniausiai mano muzikos skonis priklauso nuo nuotaikos. Muzikos dažniausiai klausau savo dirbtuvėse, studijoje, kai tapau. Tad ir nuotaika būna įvairiausia. Man patinka rokas ir džiazas, o bliuzui paklausyti net specialios nuotaikos nereikia, jis man visada patinka. Kartais mėgstu paklausyti ir klasikinės muzikos, bet tada turi būti būtent toks nusiteikimas. Tačiau klasikinę muziką labiau mėgstu klausytis gyvai. O paskutiniais metais į gyvus muzikos pasirodymus einu ypač dažnai.

Ir pats esu muzikavęs. Mokykloje labai labai seniai grojau bosine gitara grupėje.

Vaidas JOČYS, Klaipėdos dramos teatro aktorius

Vaidas JOČYS

Pagal savo pomėgį mėgstu užsienietišką muziką, bet pagal darbo pobūdį aš priverstas klausytis lietuviškos muzikos. Aš esu aktorius, užsiiminėju parodijomis, dažniausiai tos parodijos būna lietuviškos. Tad ir privalai domėtis visa kūryba. Aš neturiu kažkokio konkretumo, kai išleidžiami pasaulinio masto šlageriai, kurie patinka visiems. Kai būnu vakarėliuose, suprantu, kokia muzika dažniausiai klausoma, išgirstu visus hitus.

Šiaip, jeigu būčiau vienas saloj, tai klausyčiau „hardcoro“. Aš negaliu to klausyti, kai esu draugų būry, nes jie nesupranta tokios muzikos. Mano muzikos skonis išskirtinis, nes tokia muzika man limpa.

Dažniausiai muzikos aš klausausi, kai dirbu. Jeigu vedu jubiliejų ar vestuves, savaime ten yra didžėjus ar garsistas, kuris groja muziką, kurios pageidauja užsakovai. Bet dažniausiai po viso triukšmo, kai grįžinėju namo, mašinoj būna tyla. Jokio radijo, nieko, tiesiog leidžiu smegenims pailsėti.

Daiva MOLYTĖ-LUKAUSKIENĖ, rašytoja, poetė

Daiva MOLYTĖ-LUKAUSKIENĖ

Mano klausomos muzikos diapazonas labai platus: nuo klasikos iki roko, nuo liaudies dainų iki sunkiojo metalo. Kartais klausausi lietuvių, o kartais užsienio autorių atliekamų kūrinių.

Vairuodama automobilį dažnai įsijungiu radiją. Galiu labai garsiai klausytis Bonnie Tyler, Chris Norman arba AC/DC .

O jeigu kalbame apie lietuvišką muziką, pirmumą teikiu tekstui. Ir tekstas, ir muzika turi būti geri.

Mano senelis mokėjo daugybę dainų. Buvo liaudies dainininkas ir labai gražiai dainuodavo - giedodavo laidotuvėse, dzūkiškai sakydavo „pagrabe“. Dabar esu tokioje aplinkoje, kurioje liaudies dainos skamba vis rečiau. Kai sugrįžtu į Dzūkiją, į gimtinę, aš visada paprašau, kad susirinkusios moterys padainuotų dzūkiškai.

Koncerte buvau seniai. Siautėjantis virusas mus visus atsijojo, atskyrė. Man patinka tarptautinis operos ir simfoninės muzikos festivalis „Muzikinis rugpjūtis pajūryje“. Patinka, kai koncertai vyksta bažnyčioje ar neįprastoje kamerinėje aplinkoje, jaukioje koncertų salėje.

Redakcijos archyvo nuotr.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder