Kretingiškiai nenori gyventi šalia šabakštynų

(1)

Sulaukusi gyventojų skundų dėl kelių neprižiūrimų valstybės žemės sklypų, Kretingos miesto valdžia išsiaiškino, kad juos kretingiškiai užėmė ir savo reikmėms naudoja savavališkai. Nepavykus nustatyti šių asmenų, viešai paprašyta gražiuoju susirinkti savo daiktus ir šiuos sklypus atlaisvinti.

Apleisti Kretingos miesto pradžioje, Klaipėdos gatvėje, esantys keli žemės sklypai perpildė šalia jų gyvenančių kretingiškių kantrybę. Visai greta stovinčiam daugiabučiui priskirtą teritoriją tvarkantys žmonės neapsikentė šalia esančios netvarkos.

Dėl neprižiūrimų žemės sklypų gyventojai kreipėsi į Kretingos rajono savivaldybės administraciją. Jiems padėti įpareigota Kretingos miesto seniūnija.

Šios darbuotojai kartu su Nacionalinės žemės tarnybos atstovais atliko keturių valstybinių žemės sklypų naudojimo patikrinimus.

Nustatyta, kad komercinės paskirties žemės sklypai (Klaipėdos g. 78A, 78B, 78C, 78D) užimti ir naudojami savavališkai. Dalis jų yra apleisti, juose pristatyta įvairių statinių, šiltnamių, pasodinta vaismedžių, vaiskrūmių, vykdoma sodininkystės ir daržininkystės veikla, kai kur teritorijos užtvertos tvoromis.

Pasak Kretingos miesto seniūnės pavaduotojos Almos Patamsienės, kas savavališkai užėmę ir naudoja valstybinę žemę, nėra žinoma. Nepavyko nustatyti ir sklypuose stovinčių statinių šeimininkų.

"Šalia gyvenantys žmonės pasakojo, kad anksčiau šiuose sklypuose šeimininkavo jų kaimynai.

Dalis valstybinėje žemėje savavališkai šeimininkavusių asmenų jau yra mirę, matosi, kad sklypai yra labai apleisti.

Reikia sutvarkyti tuos šabakštynus„, - “Vakarų ekspresui" sakė A. Patamsienė.

Valstybė jai priklausančius žemės sklypus pardavinėja. Tačiau, nors ir yra labai patrauklioje Kretingos vietoje, dėl didelės kainos pirkėjų kol kas neatsirado.

Dėl nustatytų valstybinės žemės naudojimo tvarkos pažeidimų pradėta administracinė procedūra. Tik vargu ar kas nors už tai sulauks atsakomybės.

Kretingos rajono savivaldybė viešai kreipėsi į sklypuose stovinčių statinių savininkus bei gyventojus, kurie nelegaliai naudojasi sklypais, ir paprašė nugriauti ar kitaip pašalinti nelegalius statinius, atlaisvinti žemės sklypus. Tam duoti du mėnesiai - iki gegužės 22 d.

Įspėta, kad jei atsakomybės niekas neprisiims, bus imtasi priemonių statinius nugriauti ir sklypus sutvarkyti.

Panašu, kad taip ir bus. Pasak A. Patamsienės, tuo teks pasirūpinti Kretingos miesto seniūnijai.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder