KU projektas „Iškeisk pamoką į paskaitą“ kviečia ATRASTI SAVE ATEIČIAI
KU tęsia šią iniciatyvą siekiant pritraukti moksleivius studijuoti universitete ir padėti jiems pasiruošti bei tinkamai pasirinkti profesiją.
Projektas orientuotas į tris svarbiausias temas: savęs pažinimą, sėkmingą karjerą, atsižvelgiant į darbo rinkos tendencijas bei kūrybiškumą.
Tris dienas vyksiančiose paskaitose ir kūrybinėse dirbtuvėse sudalyvavę 8-12 klasių moksleiviai turėtų geriau suprasti save, darbo rinkos pokyčius ir įgauti praktinių įgūdžių.
Moksleiviai susitiks su 22 dėstytojais, sudalyvaus 25 paskaitose ar užsiėmimuose. Tikimasi, kad numatytose veiklose sudalyvaus daugiau nei 2 tūkst. moksleivių.
„Kai kalbame apie tai, ką norime veikti gyvenime yra labai svarbus gerai apgalvotas, asmeninėmis savybėmis, polinkiais ir gabumais, pagrįstas pirmųjų studijų pasirinkimas.
Todėl kalbant apie moksleivius, ugdymas karjerai yra labai svarbus.
Tai susiję su pagalba mokiniui pažinti save, įvertinti savo gebėjimus, galimybes, norus, lūkesčius pasirenkant tai, ką aš noriu studijuoti, ką noriu dirbti.
Konsultavimas, pagalba renkantis studijų kryptį ar karjeros kelią yra labai svarbus veiksnys priimant realistiškus ir perspektyvius sprendimus“, – sako KU Studijų prorektorė doc. dr. Aida Norvilienė.
Lapkričio mėn. 13 d. moksleiviai kviečiami ATRASTI SAVE ATEIČIAI ir sužinoti, kaip pasirinkti profesiją, atitinkančią asmenines vertybes ir tikslus
Paskaitų metu moksleiviai bus skatinami giliau pažinti save, savo vertybes ir tikslus. Jie gaus praktinių patarimų, kaip pasirinkti profesiją, kuri atitiktų jų asmenybę ir interesus.
Doc. dr. Indrė Dirgėlienė kvies diskusijai apie savanorystę, keičiančią visuomenę, skatinančią asmeninį žmogaus augimą, mokys, kaip tapti lyderiu dar iki karjeros pradžios.
KU metodinio STEAM centro darbuotojai Vilius Skarbalius ir Tomas Daukšas savo paskaitoje atsigręš į tuos, kuriems svarbu būti socialiai atsakingais ir pakvies diskusijai, kaip inžinerija gali padėti judėti žalesnės planetos link.
KU Sveikatos mokslų fakulteto plėtros ir tarptautinių ryšių prodekanė Diana Saveikienė skirs dėmesį sveikatai ir psichinei gerovei bei padės jaunimui susidraugauti su savimi ir nepamesti tikslo, kai nuolat siaučia emocinės bangos.
KU partnerystės profesorius dr. Remigijus Laurutis, lektorius Romanas Gudlekis padės atrasti save tiems, kurie domisi technologijomis, o autentiškumą vertinantiems moksleiviams Akvilė Poškienė atskleis archeologijos paslaptis, pademonstruos restauratorių kuriamus stebuklus.
Lapkričio mėn. 14 d. moksleivius kvies būti AKTUALIAIS IR SĖKMINGAIS bei sužinoti, kaip prisitaikyti prie kintančių darbo rinkos tendencijų
Paskaitos skirtos darbo rinkos tendencijoms ir pokyčiams aptarti. Moksleiviai sužinos apie šiuolaikinės darbo rinkos reikalavimus ir kaip sėkmingai prisitaikyti prie nuolat besikeičiančių aplinkybių.
Taip pat bus nagrinėjami KU sėkmės pavyzdžiai, aptariami būtini įgūdžiai ir kompetencijos, reikalingos šiuolaikiniame darbo pasaulyje.
Lietuvoje gerai žinoma politologė Gabrielė Burbulytė-Tsiskarishvili savo paskaitomis bandys išsklaidyti kai kuriuos visuomenėje sklandančius gajus mitus apie politiką ir politikus bei pakvies diskusijai, kas yra geras pilietis.
Politologas dr. Konstantinas Lotiuk aktualumo būti visuomenės dalimi poreikį sustiprins kabėdamas apie karo pamokas Ukrainos demokratijai.
Ilona Klanienė, Rasa Braslauskienė, Rasa Skališienė kalbės apie komandinio darbo įgūdžių svarbą, o prof. dr. Daiva Labanauskaitė dalinsis receptais, ką nuveikti šiandien, kad sėkmingas būtum rytoj.
Moksleivių laukia dr. Doc. Agnės Šneiderienės intriguojanti tema, kaip atpažinti ekomanipuliaciją. Žydrūnas Lukošius ragins diskutuoti, ar robotai gali pakeisti žmones, o prof. dr. Jolanta Janutėnienė – ar dera technologijos ir tvarumas.
Nemėgstantiems technologijų, Aleksas E. Kulvietis siūlo pasikalbėti apie tai, kaip kalba formuoja socialinius santykius ir kultūrinius procesus?
Lapkričio mėn. 15 d. moksleiviai kviečiami KŪRYBIŠKUMO PRAKTIKAI
Kūrybinėse dirbtuvėse-laboratorijose dalyviai kurs praktinius projektus, mokysis spręsti realias problemas ir generuoti inovatyvias idėjas.
Paskaitų ir praktinių užsiėmimų metu bus skatinamas kūrybiškumas, bendradarbiavimas ir kritinis mąstymas.
KU dėstytojai atvers savo laboratorijų duris ir per kūrybines užduotis, sprendimų paieškas leis kiekvienam padidinti savo vertę.
Dr. Gediminas Gricius lazerinio dizaino laboratorijoje leis pačiam susikurti stilingą telefono laikiklį, šventinį kalėdinį žaisliuką, ar kažką originalaus, STEAM centro metodininkas Evaldas Zacharevičius leis patiems atrasti atsakymus, kodėl laivas plaukia.
KU informatikos inžinerijos ir bioinžinerijos srities dėstytojas, mokslininkas Žydrūnas Lukošius savo laboratorijose mokys valdyti robotus, vaizdo magijos paslapčių.
Doc. dr. Rosita Vaičiulė Medijų laboratorijoje leis išbandyti save televizijos, radijo laidų vedėjo vaidmenyje.
Patys smalsiausieji drauge su doc. dr. Rita Jankauskiene ir KU STEAM centro laborante Martyna Pareigyte matuos gėrimų pH, ieškos mikroplastiko dalelių vandenyje, stebės bakterijų ir augalo žiotelių struktūras per mikroskopą.
Kviečiame registruotis!
Visos paskaitos ir registracija: https://www.ku.lt/lt/mokykis-su-ku/iskeisk-pamoka-i-paskaita
Registracija tęsiasi iki lapkričio 5 dienos. Vietų skaičius ribotas.
SVARBU! Moksleiviai, norintys gauti pažymėjimą, registruodamiesi turėtų pažymėti pasirinkimą – „Man bus reikalingas pažymėjimas, įrodantis mano dalyvavimą renginyje“.
Jeigu registruoja mokytojas, jis turėtų suvesti kiekvieno dalyvio, kuriam bus reikalingas pažymėjimas, duomenis.
Rašyti komentarą