Ar milijonai tulpių atlaikė šalnas Pakruojo dvare?

Savaitgalį Lietuvą užklupusios šalnos sukėlė nemažai nerimo – ar naktinis šaltis nepakenks milijonams žiedų didžiausiame pavasario gėlių festivalyje „Pavasario simfonija" Pakruojo dvare?

Tulpės – tvirtesnės nei atrodo

Laimė, tulpės ištvermingos ir tvirtesnės nei atrodo. Nors temperatūra vietomis krito iki –2 °C, nė viena iš pagrindinių tulpių veislių, įskaitant jautresnes, tokias kaip „Ice Cream", „Queen of Night", „Janet" ar „Fringed Mixed", rimtesnių pažeidimų nepatyrė.

„Tulpės puikiai prisitaikiusios prie lietuviškų pavasarių – trumpalaikės šalnos joms ne naujiena. Be to, jei žiedas dar nevisiškai prasiskleidęs, jis apsisaugo nuo šalčio natūraliai. Gėlės neprarado nei spalvų, nei gyvybės", – komentuoja dvaro sodininkai.

Pavasario gėlės – atsparumo čempionės

Narcizai, hiacintai, našlaitės – visos šios pavasarinės gėlės, kaip ir tulpės, garsėja atsparumu šalnoms. Dauguma jų be didesnių pasekmių atlaiko net iki –5 °C.

Pakruojo dvaro gėlių kompozicijos išliko nepakitusios, o šalnos tik dar labiau sustiprino jų kontrastą ir žavesį. Dvare žydi daugiau nei 250 rūšių pavasario gėlių, o festivalis ir toliau kviečia mėgautis jų grožiu.

„Pavasario simfonija" tęsiasi nepaisant gamtos kaprizų – kasdien skleidžiasi vis daugiau žiedų ir šypsenų.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Sidebar placeholder