„Aš nusieičiau į Klaipėdužę...“

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną Žinių radijas pradėjo Klaipėdos krašto metams skirto VšĮ „Vieno aktoriaus teatras“ radijo poringių ciklo „Aš nusieičiau į Klaipėdužę...“ transliacijas.

Klaipėdos krašto prijungimas prie Lietuvos ir 1923 metų sukilimas – tai istoriniai įvykiai, turėję ypatingos reikšmės visos Lietuvos ekonominei, kultūrinei ir politinei raidai.

Radijo poringėse „Aš nusieičiau į Klaipėdužę...“ – pasakojimai apie Mažosios (Prūsų) Lietuvos istoriją, tradicijas, asmenybes, kurios čia gyveno, dirbo, kūrė puoselėdamos lietuvybę ir svajodamos apie vieningą Lietuvą, rašytojų Ievos Simonaitytės ir Editos Barauskienės kūrinių skaitymai, „Žvejyčių“ atliekamos Klaipėdos krašto dainos.

Dalyvauja: Mažosios Lietuvos tradicijų ir lietuvininkų (šišioniškių) tarmės puoselėtoja Virgina Asnauskienė, Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto doc. dr. Silva Pocytė, aktorius, režisierius Sigutis Jačėnas. Pirmają laidą originalia Klaipėdos krašto dainos  „Aš nusieičiau į Klaipėdužę...“ interpretacija pradėjo Julija Zvėrkienė ir Romualdas Kastravickas.

Radijo poringės bus transliuojamos šeštadieniais 15 val. (kartojamos 8 val. sekmadieniais) ir publikuojamos Žinių radijo laidų archyve. 

Projektą „Aš nusieičiau į Klaipėdužę...“ remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.

Radijo poringės „Aš nusieičiau į Klaipėdužę...“ | 2023 03 11

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder