Didina kultūros prieinamumą neįgaliesiems

Siekiama, kad negalią turintys asmenys ir vienas juos lydintis asmuo galėtų nemokamai lankytis visose Klaipėdos miesto savivaldybei priklausančiose kultūros įstaigose. Šiuo metu nuolaidos taikomos skirtingos.

Teisę įsigyti bilietą su 100 procentų nuolaida negalią turinčiam asmeniui ir asmeniniam jo asistentui, lydinčiam į kultūros įstaigas (muziejus, galerijas ir kt.), lankytinas vietas, kultūros, pramogų ar sporto renginius, numato Lietuvos Respublikos neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymas.

Tačiau nuolaidos lydintiesiems asmenims iki šiol netaikė Klaipėdos koncertų salė ir kultūros centras Žvejų rūmai, o Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje ir Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras nuolaidą taikė neįgaliojo asmens padėjėjui.

Pastaroji sąvoka bus pakeista į „lydintis asmuo“ taip suteikiant teisę nuolaida pasinaudoti ne tik dažniausiai mokamas socialines paslaugas teikiantiems asmeniniams asistentams, padėjėjams ir kt., bet ir kitiems asmenims, lydintiems neįgaliuosius į kultūros įstaigas.

Koreguojant šią tvarką norima išplėsti kultūros įstaigų prieinamumą socialiai pažeidžiamiems asmenims, užtikrinti jų galimybę dalyvauti miesto kultūriniame gyvenime bei mažinti kultūrinę atskirtį.

Klaipėdos miesto savivaldybės Kultūros skyriaus duomenimis, per 2022 m. biudžetinėse Klaipėdos miesto kultūros įstaigose apsilankė vos per tūkstantį neįgaliųjų ir vos daugiau nei 100 jų padėjėjų. Klaipėdos koncertų salėje - 301 neįgalusis (lydintieji asmenys neturėjo teisės gauti nuolaidą), Klaipėdos kultūrų komunikacijų centre - 88 neįgalieji, 11 jų padėjėjų, Kultūros centre Žvejų rūmuose - 146 neįgalieji (lydintieji asmenys neturėjo tesės gauti nuolaidą), Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje - 562 neįgalieji, 113 jų padėjėjų.

Atsižvelgiant į negausų šios socialinės grupės kultūros įstaigų lankymą, siūloma, kad negautos pajamos, taikant nuolaidas neįgaliesiems ir juos lydintiems asmenims, nebūtų kompensuojamos iš Savivaldybės biudžeto.

„Kadangi biudžetas jau patvirtintas, o nuolaidos gavėjų skaičius išties nedidelis - tai lėšų kompensacijoms nenumatome. Tiesiog kultūros įstaigos uždirbs mažiau specialiųjų lėšų. Stebėsime pokytį, jeigu jis bus reikšmingas kultūros įstaigoms - tada spręsime dėl kompensavimo“, - komentavo Klaipėdos savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėja Eglė Deltuvaitė.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder