Klaipėdoje - dailės klasiko Algirdo Taurinsko paroda

Kovo 1 d. 18 val. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Meno skyriaus galerijoje (J. Janonio g. 9) atidaroma tapybos klasiko Algirdo Taurinsko paroda „Nutapytas gyvenimas“.

Algirdas Taurinskas - XX a. Lietuvos dailės klasikas, potėpių virtuozas, nepralenkiamas koloristas, filosofas, mąstytojas, savo tapyboje plėtojęs romantiškosios lietuvių tapybos tradiciją.

Jo tapyba monumentali, drobėse vyrauja apibendrinti tikrovės vaizdai, niuansuotos ar kontrastingos spalvos, vibruojančios faktūros, platūs ekspresyvūs potėpiai, šviesų žaismas ir erdvės pojūtis.

Šioje parodoje eksponuojami paveikslai iš Rasos Taurinskaitės privačios kolekcijos. Rasai pavyko sukaupti apie 140 tėčio darbų. Parodoje pirmą kartą matysite ir du ankstyvuosius Algirdo Taurinsko darbus, kuriuos jis nutapė 1957 metais, būdamas vos šešiolikos.

Klaipėdiečiams bus nematyti preciziškai nutapyti jo motinos ir dailininkės Renatės Lūšis portretai. Eksponuojami ir vėlyvieji tapytojo darbai, tarp jų ir paskutinysis autoportretas, nutapytas plenero metu 2017-aisiais.

Didelę savo širdies dalį dailininkas atidavė Klaipėdos miestui, jautriai fiksavo ir perteikė pajūrio ir pamario gamtos grožį.

A. Taurinsko drobėse įamžinti Klaipėdos senamiesčio vaizdai, uostamiesčio gatvelės, raudonomis čerpinių stogų kepurėmis pasipuošę fachverkiniai namai, jachtų uosteliai ir lygiais marių vandenimis slystančios Drevernos žvejų dorės.

Jo paveiksluose regime smėlėtus takus, vedančius jūros link, vėjo šiaušiamas pušis ir pajūrio smilgas.

A. Taurinskas yra nutapęs įvairiausių profesijų žmonių, artimųjų ir kolegų menininkų portretų, iškiliai ir tuo pat metu be patoso įamžino ne vieną kultūros žmogų, savo bičiulį aktorių Bronių Gražį, menotyrininką Petrą Šmitą, sukūrė ne vieną dukros Rasos portretą.

Nors motyvai ir pagrindinės spalvinės emocijos - mėlyna, žalia ir raudona, tapytojo paveiksluose dažnai kartojosi, bet rakursai, potekstės ir nuotaikos nuolat kito.

Parodos eksponavimo laikas nuo 2024 m. kovo 1 d. iki kovo 29 d.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder