INTERKULTUR yra chorų konkursų organizavimo lyderė pasaulyje ir Europoje. Jos kuriamos Pasaulio ir Europos chorų žaidynės, prilyginamos Olimpinėms žaidynėms, vyksta kas dvejus metus skirtingose šalyse.
Šis konkursas 2014 metais vyko kaimyninėje Latvijoje ir į Rygą pritraukė rekordinį skaičių dalyvių – atvyko virš 450 chorų iš daugiau nei 70 pasaulio valstybių. Per dvi savaites Latvijos sostinę aplankė 27 tūkstančiai dainininkų.
Šįmet Europos chorų žaidynių organizatoriai atvyko apsižvalgyti į Klaipėdą – miestą, kuris yra vienas iš keleto kandidatų Europos chorų žaidynėms surengti 2027-ųjų vasarą.
Lydimi Klaipėdos chorinės bendrijos pirmininko prof. Algirdo Šumskio ir Tarptautinio Stasio Šimkaus konkurso komisijos sekretorės dr. Gretos Gyraitės, jie aplankė chorų konkursui potencialiai tinkamas koncertines erdves.
Viena iš tokių yra Klaipėdos koncertų salė, kuri svečiams paliko labai gerą įspūdį. Šioji salė, anot INTERKULTUR viceprezidento, labai tinkama konkursui organizuoti: joje ne tik išskirtinė akustika, bet ir pakanka tinkamo dydžio erdvių chorams pasiruošti, komisijos darbui organizuoti.
Svečius salėje priėmė repertuaro vadovė ir choro „Aukuras“ chormeisterė Dovilė Kirdaitė ir meno kolektyvų vadybininkė Ausma Sakalauskaitė.
Šiame konkurse chorai varžosi skirtingose kategorijose: klasikinės, sakralinės, folkloro, džiazo muzikos ir kitose. Kūriniams tinkamai suskambėti reikalingos specifinės erdvės, todėl delegacija viešėjo Klaipėdos kultūros centre „Žvejų rūmai“, Klaipėdos universiteto salėse, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto salėje, Švyturio arenoje, Marijos Taikos Karalienės ir Pranciškaus Asyžiečio bažnyčiose. INTERKULTUR meno vadovas prof. Romāns Vanags, apžiūrėjęs visas erdves, pabrėžė: „Klaipėda yra tinkama tokio masto ir prestižo tarptautiniam chorų renginiui.“
Po pietų Klaipėdos miesto savivaldybėje svečius priėmė Klaipėdos savivaldybės meras Arvydas Vaitkus. Susitikime taip pat dalyvavo savivaldybės administracijos direktorius Andrius Žukas, kultūros skyriaus vedėjas Paulius Ignatavičius, „Žvejų rūmų“ direktorė Kristina Jakštė, Klaipėdos chorines bendrijos pirmininkas prof. Algirdas Šumskis, dr. Greta Gyraitė.
Po susitikimo prof. Algirdas Šumskis dalinosi: „Diena buvo produktyvi, mūsų komanda gerai suplanavo darbotvarkę, aplankėme daugybę svečiams aktualių vietų, viskas vyko laiku.
Man atrodo, kad diena sėkminga ir teikianti viltį, kad Klaipėdos vardas bus įrašytas į Europos ir pasaulio chorų kultūros istoriją. Labai tikiuosi, kad 2027 metais mūsų mieste vyks Europos chorų žaidynės.“
Paklaustas apie susitikimo su Klaipėdos miesto meru ir visa komanda rezultatus, profesorius sakė: „Ne pirmą kartą džiaugiuosi, kad meras iš esmės yra palankus chorinės kultūros puoselėjimui.
Skubėti nėra kur, turime sulaukti mero sprendimo, ar renginys bus kviečiamas į Klaipėdą. Visi suprantame, kad atvykstantys tūkstančiai miesto svečių kuria pridėtinę vertę, čia leidžia savo laisvalaikį, žinoma, ir pinigus.
Tačiau tai tuo pačiu įpareigoja ir miestą prisidėti finansiškai prie renginio. Matysime, ar tokias galimybes galime suplanuoti. Ir dar daugiau – konkursas savo koncertiniais pasirodymais paprastai pritraukia dar daugiau turistų ir taip prisodrina kultūrinę miesto gyvastį.“
Choro bendrijos narė dr. Greta Gyraitė pridėjo: „Negalime visą laiką tik skųstis, jog esame Vilniaus ir Kauno priemiestis. Mes turime puikų šansą tapti pačiu Europos chorinės kultūros centru“.
Rašyti komentarą