Kretingoje rengiamas aukcionas Nykštuko fontanui atkurti

(1)

Gruodžio 17 dieną 17 val. Kretingos muziejaus Baltojoje salėje vyks aukcionas. Per jį surinktos lėšos bus skirtos dvaro fontano su Nykštuko skulptūra atkūrimo darbams.

Pasak Kretingos muziejaus direktorės Vidos Kanapkienės, aukcione bus galima įsigyti garsiojo Kretingos kenotafo autoriaus Vytauto Baransko darbų - Jono Karolio Chodkevičiaus bareljefų, originalių plytų, kurios buvo rastos rekonstruojant dvaro fontaną ir papuoštos menininko sukurtais Tiškevičių herbais, taip pat V. Baransko nulietų Kretingos Nykštuko skulptūros maketų, bareljefų.

Aukcione bus parduodamos ir žinomo Kretingos skulptoriaus, tautodailininko Adolfo Viluckio sukurtos angelų skulptūrėlės, Kretingos muziejaus darbuotojos Jadvygos Kniežienės siuvinėti paveikslai, Nidos Čyžauskienės kalėdiniai vainikai, dekoruotos žvakės.

Po aukciono, 18 val., Žiemos sode kalėdinį koncertą surengs Kretingos kamerinis choras „Kristale“.

„Aukcionas Kretingos muziejuje organizuojamas penktą kartą. Šįsyk jo tikslas - atkreipti visuomenės dėmesį į Nykštuko fontaną, kurį norime sugrąžinti į dvaro aplinką“, - sakė muziejaus vadovė.

Tiškevičių dvare praeityje veikė penki fontanai. Šiuo metu atkurtas tik vienas fontanas su Mergaitės, laikančios skėtį skulptūra. Fontanas su Nykštuko skulptūra turėtų atsirasti toje vietoje, kur buvo geometrinės formos gėlynas.

Originali Nykštuko skulptūra yra saugoma Kauno Vytauto Didžiojo karo muziejuje.

Ją, norėdamas išsaugoti meno kūrinį, muziejui 1924 metais dovanojo pats Kretingos grafas Aleksandras Tiškevičius. Šis Nykštukas jau yra tapęs ir Kauno simboliu. Tad Kretingoje, pasak V. Kanapkienės, nuspręsta atkurti Nykštuko kopiją.

Nykštuko skulptūros, kurią fontanui kurs menininkas V. Baranskas, maketas šiuo metu yra eksponuojamas Kretingos muziejaus fojė.

Skulptūros kaina, pasak muziejaus vadovės, yra apie 20 tūkst. Eur.

„Kartu su statybos darbais ir įranga fontano atkūrimas gali atsieiti apie 50 tūkst. Eur, tad labai kviečiame visus, neabejingus mūsų Kretingos miesto praeičiai ir norinčiuosius, kad ji taptų gražesnė, dalyvauti aukcione ir paremti muziejaus iniciatyvą“, - ragino V. Kanapkienė.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder