Mykolo Sluckio straipsnis vokiečių kalba

2022 m. sausio 23 d. sukako 125 metai, kai gimė rašytoja, autobiografinių apysakų ir romanų kūrėja Ieva Simonaitytė. Tai paskutinė Mažosios Lietuvos metraštininkė, unikali, talentinga rašytoja, savo kūriniuose vaizdavusi išskirtinius lietuvninkų likimus, garsinusi Klaipėdos krašto etnografinį savitumą. Naujienų portalas VE.lt siekia įvairiapusiai įprasminti socialines, kultūros naujoves pralenkusios garsios asmenybės idėjas ir pažymėti rašytojos darbų svarbą bei reikšmę.

2013 metais  Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešajai bibliotekai Vytautas Kaltenis padovanojo savo archyvą, kuriame didžioji dalis dokumentų – Ievos Simonaitytės rankraščiai.  Deja, jau per vėlu sužinoti, kaip ir kada į V. Kaltenio asmeninį archyvą pateko šie rašytojos rankraščiai.

Archyve saugomi 34 laiškai, 5 telegramos, 4 atvirlaiškiai, 2 kvietimai, adresuoti V. Kalteniui ir 13 I. Simonaitytės laiškų bei atvirlaiškių, rašytų kitiems asmenims. Kita korespondencijos dalis, tai pavieniai laiškai, adresuoti I. Simonaitytei iš įvairių organizacijų, institucijų bei asmenų. Dalį šių dokumentų viešiname.

Mėnesinio žurnalo „Sovietinė literatūra“ užsienio kalbomis sekretoriato laiškas. 1961 m. rugsėjo 27 d. Originalas, rusų kalba, su parašu

Didžiai gerbiama Ieva, Edmundo!

Siunčiame Jums žurnalo „Sovietinė literatūra“ egzempliorių vokiečių kalba, kuriame publikuotas Mykolo Sluckio straipsnis apie Jūsų kūrybą.

Einantis redakcijos atsakingojo sekretoriaus pareigas
G. Gerasimovas

 

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder