Pasivaikščiojimas po nuolatinę Prano Domšaičio kūrybos ekspoziciją

Spalio 2 d., sekmadienį, 12 val. Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus Prano Domšaičio galerija kviečia pasivaikščioti su gidu po nuolatinę P. Domšaičio kūrybos ekspoziciją ir artimiau susipažinti su autoriaus gyvenimu bei jį supusiu meno pasauliu.

Dailininko P. Domšaičio paskutiniai ištarti žodžiai: „Aš visada buvau kelyje…“ Kelio, kelionės įvaizdis susijęs su dailininko neramiu gyvenimo būdu, nulemtu didžiųjų XX a. pradžios pokyčių.

Ekskursijoje kviečiame keliauti kartu ir pažinti ne tik P. Domšaičio gyvenimą, bet ir didžiąsias XX a. pradžios permainas.

Kelionę pradėsime dailininko gimtajame Kruopynų kaimelyje, o baigsime Pietų Afrikos Respublikoje. Tuo pat metu susipažinsime su dailininko asmenybe bei kūryba.

Sužinosime, kuris paveikslas pakeitė P. Domšaičio likimą. Kas pastūmėjo menininką tapti ekspresionistu? Ar žinojote, kad Norvegijoje P. Domšaitis bendravo su žymiuoju Edvardu Munchu? Kokią įtaką šis menininkas padarė jo kūrybai?

Ką reiškia terminas „Išsigimęs menas“? Kodėl Adolfas Hitleris nekentė ekspresionistų? Prasidėjus Antrajam pasauliniam karui P. Domšaitis išvyksta į Austriją, kurioje praleidžia vienuolika metų. Šioje šalyje dailininkas pradėjo tapyti gėlių natiurmortus.

Kas privertė dailininką užsiimti šiuo romantišku dailės žanru? Kodėl dailininkas emigravo ne į JAV, o į PAR?

Kaip P. Domšaičiui sekėsi šioje tolimoje šalyje?

Atsakymus į visus klausimus apie dailininko gyvenimo kelią ir kūrybą sužinosite apsilankę Prano Domšaičio galerijoje.

Pasivaikščiojimas nemokamas. Mokama tik už lankytojo bilietą: mokiniui – 2,50 Eur, suaugusiajam – 5,00 Eur, šeimai – 6,00 Eur

Daugiau informacijos ir registracija tel. (8 46) 410 421 arba el. p. [email protected]

Sidebar placeholder