Šiandien „Kultūros uoste“ savo rekomendacijų „TOP5“ pateikia rašytoja Daiva Molytė-Lukauskienė.
1. Didelį įspūdį paliko prieš daugelį metų meno muziejuje Vokietijoje regėta šiuolaikinio belgų menininko Hanso Op de Beecko paroda „Kolekcionieriaus namuose“ („Out of the ordinary“).
Ekspoziciją menininkas sukūrė iš vienos matinės pilkos spalvos ir atspalvio medžiagos, atrodančios lyg cementas arba šlapias molis.
Dirbtinė prabangi monochrominė aplinka, kai skulptūrinės realijos persipina su fantazijos ir vaizduotės kuriamais objektais ir instaliacijomis, palieka neišdildomą įspūdį.
Ypač kai vaikštinėji po parodą, o ne vartai albumą ar žiūri į kompiuterio ekraną.
2. Kai dienos ilgėja ir nuotaika giedrėja, galima nukeliauti į sostinę. Apsilankyti Vilniuje, „Litexpo“ parodų rūmuose. Artėja Vilniaus knygų mugė. Maloniai kviečiu.
Kovo 2 d. 14 val. Vaikų ir jaunimo scenoje kartu su klaipėdiečiais Justu Aleknavičiumi (LMTA), Ugne Lukauskaite (VDA) pristatysime mano parašytą ir kartu su dukra iliustruotą pasakų knygą vaikams „Varnos nuotykiai“, kurią išleido „Homo liber“ leidykla 2024 m. rudenį.
Varna, vardu Varna, šio krašto paukštis, kurį galime sutikti prie marių ir jūros, čia pat Klaipėdoje, Miško kvartale, ji pereina gatvę ne per perėją ir ją nubaudžia policininkas Špokas.
Varna mokosi plaukti naujame Klaipėdos baseine. Ten ją saugaus elgesio vandenyje moko treneris Tadas. Klausydami pasakų vaikai ir jų močiutės nudžiunga išgirdę šį vardą, nes Klaipėdos baseine išties dirba tikras treneris Tadas.
O švyturio istorija, gintarinis kiaušinis, surastas pakrantėje, Varnos nuotykiai Nidoje, Palangoje, Anykščiuose, Kaune, Naujuosiuose Valkininkuose kviečia atsiversti knygą, keliauti po Lietuvą ir pasinerti į linksmus nuotykius ir istorijas...
3. Kartais pajuokauju, kad nebūtina vykti svetur, kad pamatytum įdomią parodą. Galima ir čia pat nukeliauti į Klaipėdos Prano Domšaičio galeriją, Mažosios Lietuvos istorijos muziejų ir ne mažiau nustebti.
4. KKKC - Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras - ieškojimų ir atradimų kelyje. Nuolatos rengiamos parodos, susitikimai su miesto kultūros bendruomene.
Metų pabaigoje nuošė „Karnavaltonas“. Ir man patiko ten būti. Užsidėjus kaukę apžiūrėti ekspoziciją.
5. Dovanų gavau knygą „Baina“. Pavilnyje užaugusio lenkų rašytojo Tadeuszo Konwickio (1926-2015) romaną į lietuvių kalbą išvertė Vidas Morkūnas.
Knygoje minimas Milvydų dvarelis privertė suklusti. Šio dvaro pavadinimas suintrigavo: mano vaikystė prabėgo Dzūkijoje, gražiame Milvydos kaime. Prosenelė visad kalbėdavo apie netoliese gyvenusius ponus, rodydavo į seną, sulinkusią kriaušę, kuri augo senelio lauke.
Deja, knygoje - kitas Milvydų dvaras, bet poetinis tekstas ir jaudinantis pasakojimas apie rašytojo močiutę - bajoraitę Heleną Konwicką, jos nepaprastą meilę, istorinis to laikmečio paveikslas...
Visa tai skirta tyliam, ramiam, lėtam skaitymui. Tiems, kurie neskubėdami nori pabūti su knyga ir kūriniu, nukeliauti į netolimą praeitį.
Rašyti komentarą