Režisierius: Bobas Dylanas – narciziškų šiuolaikinių popmuzikos žvaigždžių priešingybė
Jamesas Mangoldas, atvykęs į Paryžių prieš pat Prancūzijoje pradedant rodyti filmą „Visiškai nežinomas“ („A Complete Unknown“), sakė, kad gilinantis į ankstyvąją B. Dylano karjerą praėjusio amžiaus septintajame dešimtmetyje reikėjo pasinerti į kitokį, paprastesnį pasaulį.
„Kuriant filmą buvo tikrai aišku, kad ne tik Bobo muzika, bet ir pats laikmetis buvo kitoks“, – sakė filmų „Indiana Džounsas 5“ ir „Le Manas '66“ režisierius.
„Man atrodo, kad dabar dauguma muzikos narciziškai kalba tik apie save: tu mane įskaudinai, tu mane išdavei, tu negražiai su manimi pasielgei ir t.t.“, - sakė J. Mangoldas, išvardijęs gerai pažįstamas šiuolaikinės popmuzikos temas, būdingas Taylor Swift, Beyonce ir daugeliui kitų atlikėjų.
B. Dylano laikais muzikai rūpėjo ne tik susirūpinimas savimi, bet ir kiti dalykai. „Ji kalbėjo apie pasaulį, apie jo paslaptis. Aš to pasiilgstu“, - sakė J. Mangoldas.
Genijaus vienatvė
Filmas „Visiškas nežinomas“, kuriame pagrindinį vaidmenį atlieka Timothee Chalamet, buvo gerai įvertintas kritikų ir ketvirtadienį pelnė aštuonias „Oskaro“ nominacijas, įskaitant geriausio filmo ir geriausio režisieriaus kategorijose.
Pasak J. Mangoldo, biografinis filmas buvo sumanytas kaip „genijaus vienišumo“ ir sunkumų, kuriuos patyrė įžymybe tapęs B. Dylanas, tyrimas. Režisierius apibūdino muzikantą kaip „didį menininką, bet galbūt nelabai tinkamą būti įžymybe“.
B. Dylanas atskleidė, kokius jausmus išgyveno įvairiomis aplinkybėmis 1962 ar 1963 m., pavyzdžiui, vienišumą automobiliu važiuojant į koncertą ir vienam su gitara stovint scenoje, pasakojo J. Mangoldas.
Daugelis žmonių B. Dylano elgesį vertino kaip arogantišką ir nusprendė, kad jis yra „šiknius“, tačiau režisierius siūlo susimastyti: o kas, jei jis toks nebuvo, jei tai buvo tiesiog vienatvė?
Vos per pirmuosius trejus metus muzikos versle B. Dylanas įrašė 300 nuostabių dainų. Gerbėjai dievina „Mr. Tambourine Man“, „Like a Rolling Stone“ ir „Desolation Row“ autoriaus muzikos ir literatūrinį stilių. 2016 m. B. Dylanas pelnė Nobelio literatūros premiją „už naujas poetines išraiškas didžioje Amerikos dainų tradicijoje“.
2004 m. CBS kanalui B. Dylanas sakė nežinąs, kaip parašė šias dainas. „Tos ankstyvosios dainos buvo parašytos beveik stebuklingai“, - sakė jis.
Rašyti komentarą