10 dalykų, kurie labiausiai erzina intravertus: ką reikia prisiminti ekstravertams

Šie žmonės turi savitą mąstymą ir juos reikia suprasti.

1. Nepageidaujami patarimai

Intravertai gali daug ką pasiūlyti pasauliui, bet kartais jie tiesiog nori, kad juos paliktų ramybėje. Tai ypač pasakytina apie patarimus. Jei jų neprašoma, jie jausis įkyrūs ir nuobodūs.

2. Priverstiniai pokalbiai

Kai kuriems žmonėms sunku sėdėti tyloje, todėl jie visada stengiasi ją užpildyti pokalbiu. Intravertai šios problemos neturi. Priešingai, tušti pokalbiai su nepažįstamais žmonėmis iš jų išsiurbia visą energiją.

Rašytoja Diane Cameron taikliai pastebi: "Intravertai trokšta prasmės, todėl pokalbiai vakarėliuose yra tarsi švitrinis popierius mūsų psichikai".

3. Būti dėmesio centre

Intravertams būti dėmesio centre gali atrodyti kaip košmaras. Nesvarbu, ar tai būtų prezentacija, ar dainavimas "Su gimtadieniu", ar net prašymas pasidalyti asmenine istorija prieš grupę, visos šios situacijos gali būti neįtikėtinai nemalonios.

Taip yra ne todėl, kad intravertai yra drovūs ar nesaugūs. Taip yra todėl, kad jie viską apdoroja viduje. Tai reiškia, kad jiems patogiau galvoti prieš kalbant, o visų dėmesys gali sutrikdyti šį natūralų procesą, nes nėra laiko pasiruošti atsakymui.

4. Per daug triukšminga aplinka

Jei kada nors buvote triukšmingame restorane, koncerte ar vakarėlyje ir jautėtės visiškai priblokšti triukšmo lygio, žinote, kaip intravertai jaučiasi triukšmingoje aplinkoje.

Šie žmonės yra linkę jautriau reaguoti į išorinius dirgiklius, įskaitant triukšmą. Dėl padidėjusio jautrumo triukšminga aplinka gali ne tik erzinti, bet ir varginti.

Iš tikrųjų nustatyta, kad intravertų smegenų struktūra yra kitokia nei ekstravertų, todėl jos stipriau reaguoja į jutiminius veiksnius. Tai reiškia, kad tai, kas ekstravertui gali atrodyti energizuojantis veiksnys, intravertą gali greitai užvaldyti.

5. Nuolatinis bendravimas

Nors intravertai tikrai gali mėgautis bendravimu, yra ribos, ko jiems pakanka. Nuolatinė socialinė veikla, ypač be pertraukų atsigauti, gali greitai sukelti vadinamąjį introvertų perdegimą.

Jis pasireiškia, kai intravertas ilgą laiką bendrauja. Tai gali sukelti nuovargį, irzlumą ir stiprų privatumo troškimą.

Jei pastebėjote, kad introvertiškas draugas ar šeimos narys po tam tikro socialinio aktyvumo laikotarpio atsitraukia, tai nėra asmeniška. Jam tiesiog reikia laiko "įkrauti".

6. Pertraukų darymas susikaupusio darbo metu

Intravertai paprastai būna giliai susikaupę asmenys. Jie puikiai jaučiasi aplinkoje, kurioje gali susitelkti į darbą be nuolatinių trukdžių.

Kai kas nors įsiveržia į darbo vietą ar minčių procesą, tai gali atrodyti kaip žiaurus smūgis į veidą tokiam stipriam susikaupimui. Kaip sakė Jackas Nicklausas:

"Susikaupimas yra puikus priešnuodis prieš nerimą." Intravertams toks susikaupimas yra ne tik priešnuodis nuo nerimo, bet ir kelias į produktyvumą ir pasitenkinimą.

7. Nesuprantama tyla

Daugeliui intravertų tyla yra draugas. Tai erdvė, kurioje galima mąstyti, apmąstyti ir įkrauti jėgas. Tačiau dažnai ši tyla yra neteisingai suprantama. Kai kurie žmonės ją gali suvokti kaip nuobodulį, nesidomėjimą ar net pyktį.

Intravertai tylą dažnai naudoja tam, kad pažvelgtų į savo vidų ir pabustų. Taigi jei jie tyli, greičiausiai yra tiesiog užsiėmę savo vidinio pasaulio tyrinėjimu.

8. Asmeninės erdvės trūkumas

Intravertai vertina savo erdvę - fizinę ar emocinę. Tai vieta, kur mes įkrauname jėgas, apmąstome ir atgauname energiją.

Į šią erdvę gali kėsintis tie, kurie sėdi per arti viešajame transporte, arba draugas, kuris primygtinai reikalauja praleisti kiekvieną laisvą minutę kartu, ir panašiai.

Svarbu gerbti intraverto asmeninės erdvės poreikį. Tai nėra atsisakymas bendrauti ar nemeilės ženklas. Tai būtina jų gerovės dalis ir būdas, kuriuo jie geriausiai funkcionuoja.

9. Idėja, kad introvertiškumas yra problema, kurią reikia išspręsti

Introvertiškumas nėra problema, tai tiesiog kitoks bendravimo su pasauliu būdas. Jų nereikia taisyti, tik suprasti.

Tokie žmonės nėra "sugedę", jie tiesiog turi kitokį mąstymą ir kitokią komforto sampratą.

10. Įsitikinimas, kad visi intravertai yra vienodi

Vienas iš didžiausių nemalonumų, kai žmonės mano, kad visi intravertai yra vienodi. Visi jie yra individualybės, turinčios savo unikalių keistenybių ir pageidavimų.

Taip, jie gali turėti bendrų bruožų, bet tai nereiškia, kad visi nemėgstame linksmintis ar vengiame bendrauti.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder