1945 metais gyvenusios mergaitės dienoraštis leido naujai pažvelgti į svarbius istorinius įvykius

1945 m. Niujorke (JAV) gyvenusios paauglės mergaitės dienoraštis tapo unikaliu istorinių detalių apie gyvenimą Antrojo pasaulinio karo metais šaltiniu.

Užrašų knygelė, rasta viename Bruklino name, atskleidžia to neramaus laikotarpio emocijas, įvykius ir kasdienius rūpesčius.

Helaina Ferraioli, dirbanti šeimos antikvariate, dienoraštį rado per privatų apsilankymą su tėvu dvare Kensingtone.

Nupirktas kartu su kitais daiktais, jis ilgai gulėjo ant lentynos, kol Helaina, negalėdama užmigti, nusprendė jį atversti.

„Iš pradžių buvo sunku įskaityti tekstą, bet kuo daugiau skaičiau, tuo gyvesnė darėsi istorija“, - sakė ji.

Dienoraštyje pereinama nuo ėjimo į kiną prie pranešimo apie prezidento Franklino D. Ruzvelto

Dienoraščio įrašai su kasdiene veikla, pavyzdžiui, kojinių pirkimu ar pažymiais mokykloje, staiga pereina į istorinius įvykius. 

Paauglys aprašo prezidento F. D. Ruzvelto mirtį, Antrojo pasaulinio karo pabaigą ir iškilmes Times aikštėje, įtraukdamas ir savo asmeninius išgyvenimus.

Alternatyvus žymių įvykių vaizdas

Viename įraše aprašoma Pergalės prieš Japoniją diena.

„Šįryt 2.30 val. mane pažadino šurmulys. Visi buvo išėję į gatves švęsti. Žmonės vaikštinėjo su pižamomis ir chalatais, o iki 6 val. ryto grįžo namo pusryčiauti“, - rašoma jame.


Mergaitė aprašo įvykius, susijusius su prezidento Ruzvelto mirtimi

Kitoje dienoraščio dalyje pateikiamas alternatyvus požiūris į garsiąją Times Square nuotrauką, kurioje jūreivis bučiuoja moterį.

„Kareiviai ir jūreiviai bučiavosi su visais. Tai buvo labiau panašu į vakarėlį nei į romantišką akimirką“, - rašė mergina.

Leidinyje pažymima, kad šie aprašymai leidžia naujai pažvelgti į kultinius istorijos momentus, nes prideda žmogiškų detalių. 

Helainai dienoraštis tapo daugiau nei tik artefaktu. Jis atvėrė paauglės, kurios gyvenimas buvo ir pažįstamas, ir svetimas, pasaulį.

„Kaip Brukline užaugusi mergaitė jaučiausi susijusi su dienoraščio autoriumi, bet taip pat supratau, koks skirtingas buvo jo pasaulis“, - dalijosi ji.

Mergaitės dienoraštyje aprašyta diena, kai Japonija kapituliavo. Įvykiai Times Square aikštėje pamatyti naujoje šviesoje

Įrašai atskleidžia to meto judrų Niujorko gatvės gyvenimą, kvartalų vakarėlius ir spontaniškas šventes, kurios, Helainos manymu, šiuolaikiniame pasaulyje gerokai primirštos. Amerikietė planuoja išsaugoti dienoraštį kaip istorinį artefaktą ir pasidalyti jo turiniu su kitais.

„Tikiuosi, kad žmonės šiuose įrašuose galės įžvelgti ne tik istoriją, bet ir nesenstantį žmogiškosios patirties grožį“, - sako ji.

Šaltinis: focus.ua

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder