4 patarimai, kaip elgtis su toksišku viršininku

Toksiška aplinka darbe vis labiau populiarėja, o susidūrimas su siaubingais viršininkais gali būti prilyginamas kasdieniam vaikščiojimui karštais akmenimis. Kadangi didžiąją laiko dalį praleidžiate darbe, vaikščiojimas drebančiomis iš baimės kinkomis aplink biurą ir viršininką gali turėti pražūtingesnį poveikį jūsų psichinei sveikatai, nei manote. Kadangi šie...

Kadangi šie viršininkai visiškai kontroliuoja jūsų profesinį gyvenimą, jų išvengti praktiškai neįmanoma, todėl kyla nerimo, baimės ir įkalinimo jausmas. 

Ir daugeliu atvejų atsistatydinti arba palikti minėtą organizaciją gali būti neįmanoma. Taigi, kaip elgtis dirbant tokiems toksiškiems viršininkams ir kartu stengiantis išvengti konfrontacijos? 

Pateikiame keletą puikių patarimų, kaip kasdien susidurti su toksiškais viršininkais:

Užduokite klausimus:

Bendraujant su toksišku viršininku, geriau pasidomėti, o ne daryti prielaidas.

Nors ir aišku, kad greičiausiai ant jūsų bus šaukiama už tai, kad užduodate teisingus klausimus, taip pat teks susidurti su tuo, kad ant jūsų bus šaukiama už tai, kad nesielgiate taip, kaip jie nori, arba už tai, kad suklydote remdamiesi savo prielaida.

O kadangi šiuo atveju laimėti neįmanoma, geriau užduoti visus jums rūpimus klausimus arba siekti išsiaiškinti neaiškumus. 

Bendravimas neabejotinai yra raktas į geresnius darbinius santykius, be to, jis puikiai padidina jūsų emocinį intelektą. 

Atlikite savo darbą: 

Stengdamiesi nesukti galvos ir nesivelti į bėdas, tai neturėtų trukdyti jums atlikti savo darbo. Taigi ne tik atlikite savo darbą, bet ir padarykite jį gerai; tikėtina, kad jei savo darbą atliksite gerai ir laiku, daug mažiau reikės rėkti ir mesti kaltinimus. 

Gerai atlikdami savo darbą taip pat tapsite dar mažesniu taikiniu. 

Neužkibkite ant masalo: 

Toksiški žmonės labai gerai moka užkabinti. Jiems patinka įtraukti jus į dramą, o jei į ją įklimpstate, ko jie ir tikisi, atsakomoji reakcija visada būna baisi. 

Išlaikykite emociškai saugų atstumą, neleisdami jų neigiamam elgesiui ir veiksmams įlįsti jums po oda.

Saugiausia, kad jūsų santykiai būtų griežtai profesionalūs ir funkcionalūs. Nors jiems tai gali sukelti nusivylimą ir jie gali į jus spoksoti, jums tereikia į juos žiūrėti kaip į dar vieną darbo dalį, kurioje nėra vietos pašnekesiams ar rietenoms. 

Nustatykite ribas ir nepriimkite jų pastabų asmeniškai; taip pat būtinai kontroliuokite savo reakcijas į bet kokią jų keliamą dramą 

Nekalbėkite apie juos 

Išskyrus tuos atvejus, kai kalbate su savo terapeutu, išsaugokite sveiką protą ir nekalbėkite apie toksiškus viršininkus, ypač su kolegomis.

Nesileiskite į negatyvą ir asmeninius išpuolius, nes jei žinia pasieks jų akis; jums gali prireikti ne tik terapijos, kad ištaisytumėte išpuolį, kurį jie jums surengs. 

Jei jaučiate poreikį su kuo nors pasikalbėti, apsvarstykite galimybę pasikalbėti su personalo skyriumi; kartais personalo skyrius gali būti ne itin naudingas, tačiau profesionaliai pranešti jiems yra daug geriau nei išsakyti šlykščius komentarus. 

Atminkite, kad visada galite pasitraukti

Kita svarbi detalė, kurią reikia prisiminti, yra ta, kad visada yra galimybė pasitraukti, kai susiduriate su toksišku viršininku, nepriklausomai nuo darbo vietos, pareigų ar atlyginimo.

Jūsų psichinė sveikata yra svarbi ir tik ji turėtų būti svarbi. 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder