4 svarbios priežastys, kodėl negalima klausytis kitų nusiskundimų

Kaip elgtis su tais, kurie nuolat skundžiasi?

Visi pažįstame žmonių, pokalbis su kuriais kas kartą pereina į jų problemų aptarimą. O problemų yra visada: vargšas verkšlentojas jaučia nuolatinę nervinę įtampą darbe ar moksle, asmeniniame gyvenime, turi problemų su mylimu šuniu, kamščiais, kaimynais ir šerpetojančiomis nagų odelėmis.

Atrodytų – kas tokio, jeigu eilinį kartą išklausysite ilgą tragišką pasakojimą apie svetimas problemas? Nemalonu, taip, bet mandagumas ir geras auklėjimas neleidžia atstumti tokių žmonių. Tačiau tai itin kenkia mums patiems…

Kodėl negalima klausytis nusiskundimų?

Šis pasaulis nepakenčia tų, kurie nuolat verkšlena. Visata prisiderina prie jų išgalvotų smulkių problemyčių ir sukuria realias ir rimtas problemas. Kartą pradėjęs skųstis, žmogus turės vis naujų priežasčių tai daryti.

Štai kuo verkšlentojo nusiskundimai gresia klausytojui

1. Gyvybinės energijos praradimas. Ar pastebėjote, kad po tokių beprasmių pokalbių jaučiate didelį nuovargį? Svetimi nusiskundimai išsiurbia jūsų energiją. Be to, jie gali pritraukti negatyvią energiją ne tik prie to, kas skundėsi, bet ir prie jūsų.

2. Paprastas manipuliavimas. Dažnai tas, kas skundžiasi, daro tai ne šiaip sau, o iš savanaudiškų paskatų. Jis tikisi, kad jūs pajausite kaltę ir nepatogumą dėl savo pasiekimų ir pasiūlysite, suteiksite verkšlentojui visokeriopą palaikymą ir pagalbą, nuskriausdami save.

3. Emocinės būklės pablogėjimas. Mūsų psichikai nelengva po tokio srauto negatyvo, nors ir svetimo. Tai sukelia kaltės jausmą, negatyvias mintis, jėgų praradimą, emocinį disbalansą ar net smegenų veiklos sutrikimus.

4. Požiūrio į gyvenimą pokyčiai. Net jeigu jūs – nenumaldomas optimistas, svetimos problemos gali tai greitai pakeisti. Jūs pradėsite žvelgti į pasaulį pro tamsius stiklus ir laikui bėgant nebegalėsite pastebėti visų gerų dalykų bei pavirsite tokiu pat verkšlentoju.

Ką daryti?

Susiimti, pamiršti apie savo mandagumą ir išmokti ignoruoti verkšlentoją. Tai geriausia priemonė, kuri sutaupys jūsų laiką, jėgas, energiją, nervus ir smegenis.

Štai keli svarbūs patarimai:

– Pasistenkite minimizuoti kontaktą su nuolatiniais verkšlentojais – nekvieskite jų į svečius;

– Atsisakykite pasiūlymo kur nors nueiti kartu, atsitiktinai susitikus, stenkitės kuo greičiau išeiti, paminėkite, kad turite daug reikalų;

– Leiskite suprasti, kad tai ne jūsų problemos – atvirai parodykite, kad problemų priežastis ir jų sprendimas yra besiskundžiančiojo rankose;

– Nerodykite silpnumo – atsisakykite užuojautos, pagalbos siūlymų ir nustokite pergyventi dėl tų, kurie vien tik verkšlena;

– Nusibrėžkite asmenines ribas – išmokite sakyti „ne“, „man neįdomu“, „aš nenoriu klausyti monologo apie tavo problemas“, „nustok skųstis“.

– Bijote pasirodyti šiurkščiu žmogumi? Ką gi, galite likti švelniu ir draugišku visiems, bet būkite pasiruošę, kad visi aplinkui pils ant jūsų savo negatyvą, nepastebėdami jūsų pačių, o jūsų siela greitai pavirs šiukšliadėže, pilna svetimų bėdų.

Atsiminkite: jūsų gyvenimas svarbesnis už aplinkinių problemas ir skundus.

Pasirūpinkite savimi, išmokite ignoruoti verkšlentojus – iškart pajusite, kad gyvenimas pašviesėjo ir tapo džiaugsmingesnis.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder