4 žingsniai iki šventiškai atrodančio Kalėdų stalo už prieinamą kainą

Šventiniai pietūs ar vakarienė su šeima yra pati svarbiausia Kalėdų tradicija Lietuvoje*. Tad stalas per šventes – ne ką mažiau svarbus namų akcentas už eglutę, mat čia susiburia namiškiai ir svečiai.

Tačiau nereikia baimintis – įdėjus vos šiek tiek pastangų jau galima sukurti pakilią nuotaiką. Interjero dizainerė dalijasi patarimais, kaip šventiškai jį padengti be didelių išlaidų.

„IKEA atliktas tyrimas parodė, kad daugiau nei pusė (59 proc.) Lietuvos gyventojų šventinius pietus su šeima laiko svarbiausia Kalėdų tradicija. Norint sukurti ypatingą nuotaiką namuose, išlaidauti nebūtina. Šių metų Kalėdų dekoro tendencijas įkvėpė senosios tradicijos ir gamta, tad būtent šie elementai gali atsirasti ir ant šventinio stalo“, – sako IKEA interjero dizainerė Kristina Sutkienė.

Papildykite turimą indų servizą keliais naujais akcentais

Pasak specialistės, kuriant Kalėdų nuotaiką namuose, nebūtina išleisti daug. „Neprivalu atnaujinti visos šventinių papuošimų kolekcijos, kad rezultatas būtų jaukus ir įspūdingas. Pirmiausia, peržiūrėkite turimus indus, staltieses, servetėles ir pagalvokite, kaip galite atnaujinti bendrą vaizdą ar pagyvinti vienspalvį servizą.

Pakanka įsigyti vos keletą naujų, prie jau turimų derančių elementų: stalo kilimėlių, staltiesę, servetėlių, žvakių. Įsigydami naujų indų ar kitų stalo reikmenų, derinkite juos prie jau turimų. Taip ir sutaupysite ir išgausite unikalų vaizdą. Pasirinkite dvi tris pagrindines spalvas iržaiskite jomis“, – vardija interjero specialistė.

Jei jūsų turimi indai balti, ji pataria papildyti juos ryškesnių spalvų lėkštėmis ar dubenėliais. Šventiškumo stalo dekorui galima suteikti ir priderinus dominuojančios spalvos staltiesę ar stalo kilimėlius – net įprastos baltos turimos lėkštės tokiame fone atrodys naujai“, – sako IKEA interjero dizainerė.

Ji taip pat ragina nebijoti derinti tradicinius stalo serviravimo reikmenis su moderniais. Pavyzdžiui, vintažinės taurės gražiai atrodys su modernaus dizaino stalo įrankiais ir lėkštėmis, o klasikinio stiliaus žvakidės – su LED lempučių girliandomis po stikliniais gaubtais. Išvengti netvarkos padės atsikartojančios detalės: vienodi papuošimai visų svečių lėkštėse, derantys stalo kilimėliai, servetėlės ir pan.

Palikite erdvės papuošimams

Pasak interjero dizainerės, stalo dekoracijų stilius ir spalvų paletė turėtų derėti prie bendro interjero. „Jei kambaryje daug spalvų, stalui rinkitės kuklesnius papuošimus, pavyzdžiui, vienspalvę staltiesę vietoj raštuotos.

Taip pat galima naudoti tuos pačius žaisliukus ar girliandas, kuriais papuošta eglutė. Atsikartojančios dekoracijos kambaryje sukurs harmoningą įspūdį“, – pataria interjero specialistė.

Dar viena gudrybė, leisianti skoningai padengti švenčių stalą: nedėkite ant jo visų turimų indų, dekoracijų ir patiekalų vienu metu – palikite erdvės papuošimams. Dalį patiekalų galite išdėlioti ant virtuvės stalviršio, šalia stalo esančių paviršių ar papildomo vežimėlio.

Sluoksniuokite indus ir stalo tekstilę

Staltiesė – pirmasis ir svarbiausias šventinio stalo elementas. Tačiau moderniuose interjeruose galima apsieiti ir be jos. Šventiškumo galima suteikti sluoksniuojant kitus ant stalo esančius daiktus: padėklus, lėkštes, stalo kilimėlius, servetėles.

„Siekdami didesnio efekto, rinkitės kontrastuojančių spalvų staltiesę ir stalo kilimėlius arba skirtingų spalvų lėkštes. Natūralių medžiagų stalo kilimėlius ir padėkliukus galite derinti su ryškios spalvos, pavyzdžiui, mėlynomis, lėkštėmis.

Jeigu namuose esantys indai balti, įsigykite dar vieną, kitos spalvos, servizą ir, dengdami stalą, naudokite abu komplektus – sudėkite skirtingų spalvų lėkštes vieną ant kitos nuo didžiausios iki mažiausios. Galiausiai papuoškite servetėlėmis ar kitomis mielomis smulkmenomis“, – pataria K. Sutkienė.

Suteikite šilumos ir jaukumo

Kaip užtikrinti, kad namiškiams prie stalo būtų jauku, o svečių veidus papuoštų šypsenos? Pasitikite juos savo rankų darbo dekoracijomis: kiekvieno svečio vietą papuoškite servetėle su kankorėžiu ar šakele iš miško ir prie jų pririšta, jūsų pačių užrašyta vardo kortele.

Sušildyti erdvę padės ir tekstilė, pavyzdžiui kėdžių pagalvėlės: „Kėdės taip pat gali tapti gražiu šventinio stalo ir viso kambario akcentu. Paminkštinkite jas prie stalo dekoro derančių spalvų pagalvėlėmis ar dirbtiniais avikailiais – kambarys atrodys jaukiau ir šventiškiau“, – sako IKEA interjero dizainerė.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder