5 grilio patiekalų receptai Joninėms: greita, skanu ir netikėta

Trumpiausią metų naktį daugelis palydės prie liepsnojančių laužų ir kepsninių, kur bus čirškinami šašlykai, dešrelės ir įvairūs mėsos kepsniai. Kulinarijos meistrai Joninių proga siūlo atrasti naujus ir netikėtus grilio patiekalų derinius.

„Gerai įkaitusios žarijos ilgai išlaiko aukštą temperatūrą, todėl mėgautis kepimo procesu ir eksperimentuoti prie kepsninės galima visą vakarą.

Laiko užteks ir kepsniams, šašlykui ar dešrelėms išsikepti, ir net išbandyti naujoves, pavyzdžiui, ant grotelių keptas krevetes, smidrus ar greipfruto desertą“, – sako prekybos tinklo „Maxima“ Maisto gamybos departamento vadovė Brigita Baratinskaitė.

Ji pataria iš anksto apsirūpinti reikalingais įrankiais ir papildomais indais, kad maisto gamyba lauke būtų sklandi. „Prieš įkurdami kepsninę ar šašlykinę, pasirūpinkite, kad ji būtų tvarkinga ir švari, be pelenų, – rekomenduoja B. Baratinskaitė, – O mėsa, sūris ar daržovės prie kepimo grotelių lips mažiau, jeigu prieš kepant jas patepsite perpjauto svogūno pusele.

Numalšinti žarijose įsiplieskusią ugnį padės sauja druskos – tokiu būdu nereikės pilti vandens ir žarijos ilgiau išliks karštos“

Planuojantiems šventinį Joninių stalo valgiaraštį „Maximos“ maisto gamybos ekspertė B. Baratinskaitė siūlo išbandyti 5 įdomius grilio patiekalų receptus.

Keptas halumis

Viduržemio jūros regione įprasta ragauti įvairių patiekalų su keptu halumiu. Šis sūris lydytis pradeda gan aukštoje temperatūroje, todėl ypač tinka griliui. Kepami halumio gabalėliai pasidengia traškia plutele ir puikiai tinka su įvairiomis daržovėmis.

Reikės: 400 g halumio sūrio, 2 raudonų paprikų, 2 šaukštų alyvuogių aliejaus, 1 šaukšto vynuogių acto, skiltelės česnako, šaukštelio rozmarino, druskos ir pipirų.

Halumį reikėtų pamirkyti šaltame vandenyje apie valandą, tada nusausinti ir supjaustyti riekelėmis, kurias padalykite pusiau. Kiekvieną papriką supjaustykite išilgai į 8 dalis, pašalinkite sėklas.

Sumaišykite aliejų, actą, smulkintą česnaką ir prieskonius. Į paprikos gabalėlius tarsi į pupos ankštis įdėkite sūrio ir viską išilgai perverkite iešmeliu.

Vėrinuką aptepkite pasigamintu padažu ir dėkite ant grotelių, paprika į apačią. Po 2 minučių iešmelį apverskite ir leiskite pakepti dar 2 minutes. 

Halumį ar kitus kepamus sūrius galite rasti „Maxima“ parduotuvėse.

Lengvai paruošiami mėsainiai

„Jeigu norite, kad Joninės būtų sočios, o maistą čiupte čiuptų tiek suaugę, tiek vaikai, gaminkite mėsainius“, – pataria B. Baratinskaitė.

Mėsos paplotėliams reikės: 1,5 kg maltos jautienos sprandinės, 2 susmulkintų svogūnų, 3 šaukštų Dižono garstyčių, 3 šaukštų aliejaus, 3 kiaušinių trynių, saujos šviežių, sukapotų petražolių arba kalendrų, druskos ir pipirų.

Taip pat pasiruoškite mėsainiams skirtų bandelių, 200 g pjaustyto fermentinio sūrio, 4 didelius pomidorus, supjaustytus riekelėmis, 2 raudonuosius svogūnus, keletą marinuotų agurkėlių ir pomidorų pažado.

Į mėsą sudėkite kiaušinių trynius, prieskonius, aliejų ir pakepintus svogūnus. Viską gerai išmaišykite. Formuokite paplotėlius ir dėkite ant grotelių.

Prižiūrėkite kaitrą, kad mėsa nepradėtų degti, o gražiai ir tolygiai keptų. Kai mėsa iškeps, leiskite jai šiek tiek pastovėti uždengtame dubenyje, o per tą laiką paskrudinkite bandeles.

Suformuokite mėsainį ant bandelės kraudami raudonojo svogūnų žiedus, agurkėlių griežinėlius, mėsą, sūrį, padažą ir pomidorus.

Ant grotelių kepti smidrai

Maisto ekspertė B. Baratinskaitė teigia, kad smidrų sezonas tęsiasi, tad Joninės puiki proga pasimėgauti šia daržove, juolab kad šiuo metu „Maxima“ parduotuvėse yra gausus Lietuvoje užaugintų smidrų pasirinkimas.

Reikės: šiek tiek alyvuogių aliejaus, ryšulėlio žaliųjų smidrų, balzaminio acto, tarkuoto kietojo sūrio, druskos, pipirų, česnakų miltelių.

Į dubenį įpilkite aliejaus ir acto, sudėkite smidrus. Tada smidrus ištraukite, pabarstykite prieskoniais bei sūriu ir iškart dėkite kepti. Kepdami truputį pavartykite, kol smidrai gražiai apskrus, tik neleiskite sudegti. Valgykite iškart, kol neatvėso.

Abejingų nepaliekančios krevetės

Reikės: 400 g atšildytų nevirtų baltakojų blyškiųjų krevečių, 5 šaukštų skysto medaus, 3 šaukštų sojos padažo, 2 šaukštų alyvuogių aliejaus, 3 susmulkintų skiltelių česnako, druskos, pipirų, čili miltelių ir žiupsnelio kapotų petražolių (papuošimui)  

Dubenėlyje sumaišykite medų, aliejų, sojos padažą, česnaką ir prieskonius. Sudėkite švariai nuplautas krevetes. Tada viską suverskite į užspaudžiamą šaldymo maišelį, išleiskite orą ir palikite šaldytuve maždaug valandai.

Medinius iešmelius, ant kurių mausite marinuotas krevetes, palaikykite pusvalandį vandenyje – tada jie neapdegs.

Krevetes verkite ant dviejų iešmelių, nes taip jas bus lengviau vartyti. Kepsninė turėtų būti įkaitusi maždaug iki 200 laipsnių temperatūros. Tokiame karštyje krevetes užtenka kepti po 3–4 minutes iš vienos pusės. Iškeptas krevetes pabarstykite kapotomis petražolėmis.

Desertui – greipfruto ir maskarponės derinys

„Užtruks vos 10 minučių, o turėsite įspūdingą desertą“, – sako „Maximos“ Maisto gamybos departamento vadovė B. Baratinskaitė. Užtenka tik grotelių ir pakankamos kaitros, kad šventinį tortą ar pyragą pakeistų kiek kitoks desertas.

Reikės: 2 greipfrutų, 150 g maskarponės sūrio kremo, 2 šaukštų cukraus pudros, lydyto sviesto, rudojo cukraus.

Nuplautus vaisius perpjaukite pusiau ir atsivėrusį minkštimą patepkite lydytu sviestu, pabarstykite ruduoju cukrumi. Lydytu sviestu patepkite ir groteles, ant kurių kepsite greipfrutus. Sudėkite vaisius minkštimu žemyn ir kepkite apie 5 minutes, kol cukrus susikaramelizuos.

Iškepus ant kiekvienos vaisiaus pusės uždėkite maskarponės sūrio kremo ir pabarstykite cukraus pudra.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder