1 Jie sukryžiuoja rankas ir kojas.
Sukryžiuotos rankos dažnai signalizuoja apie pavydą arba nesaugumą.
"Kažkas gali sukryžiuoti rankas kalbėdamas, o jei sėdi, gali sukryžiuoti kojas ir stipriai jas surakinti", - sako Megan Harrison, santuokos ir šeimos terapeutė.
"Jie taip pat gali labai stipriai suspausti kumščius arba susipinti pirštus, tarsi norėdami pabrėžti savo jausmų intensyvumą. Visi šie gestai rodo bandymą emociškai apsisaugoti nuo galimo kitų žmonių atstūmimo ar išdavystės."
Šie gestai paprastai pasirodo kartu su bendru diskomforto jausmu.
2 Jie žvilgčioja į jus arba nusisuka.
Jei kas nors jums pavydi, jis gali atsisukti į jus arba nusigręžti nuo jūsų - šis veiksmas, pasak Harrison, gali suteikti saugumo jausmą.
"Nusigręžimas gali padėti asmeniui rasti nusiraminimą, nes sukuria atstumą tarp savęs ir pavydo šaltinio", - sako Harrison.
"Arba atsisukęs į tą asmenį žmogus gali turėti galimybę atidžiau jį stebėti ir suprasti, kodėl jis jaučiasi taip, kaip jaučiasi."
Tai taip pat gali paskatinti pokalbį, kurio metu abu galėtų aptarti savo jausmus.
Asmens akių kontaktas taip pat gali atitikti šį modelį.
"Asmuo gali vengti užmegzti akių kontaktą su asmeniu, kuriam pavydi, arba gali bandyti užmegzti akių kontaktą, kad įtvirtintų savo dominavimą ar pranašumą", - sako Jeni Woodfin, santuokos ir šeimos terapeutė. Jų pasirinkimas priklauso tik nuo situacijos.
3 Jie susiaurina akis.
Yra ir kitų ženklų, kuriuos kas nors gali jums duoti akimis, jei jie žaliuoja iš pavydo.
"Kas nors, kas jaučia pavydą, gali susiaurinti akis arba skvarbiu žvilgsniu pažvelgti į pavydo objektą, - sako Woodfinas.
"Toks elgesys dažnai būna pavydo požymis, nes gali rodyti, kad asmuo jaučia grėsmę arba bando įvertinti potencialų varžovą."
Dažnai tai vyksta pasąmoningai, todėl tai puikus būdas įvertinti tikrąsias žmogaus mintis.
4 Jie išpučia krūtinę.
Jei atrodo, kad kas nors stengiasi atrodyti didesnis, gali būti, kad viduje jis jaučiasi mažas.
"Pozavimas ar krūtinės išpūtimas gali būti ženklas, kad asmuo bando įtvirtinti savo dominavimą ar pranašumą, o tai gali būti atsakas į jausmą, kad jam gresia pavojus ar jis jaučiasi nesaugus, o tai yra dažnos su pavydu susijusios emocijos", - sako Woodfinas.
Tai gali vykti tiek sąmoningai, tiek pasąmoningai.
5 Jie nerimauja.
Jei atrodo, kad žmogus negali ramiai sėdėti, gali būti, kad jis pavydi.
"Susikaustymas arba žaidimas su plaukais ar papuošalais gali būti ženklas, kad asmuo jaučia nerimą arba nervinasi, o tai gali būti įprasta, kai kas nors jaučia pavydą", - sako Woodfin.
Šis nervinis tikas taip pat gali pasireikšti savęs raminimo elgesiu.
"Kaklo ar veido lietimas gali būti diskomforto ar nesaugumo ženklas, kuris dažnai pastebimas, kai žmogus jaučiasi pavydus", - priduria Woodfin.
Kuo daugiau tokio elgesio atvejų užfiksuosite kartu, tuo nesaugiau žmogus gali jaustis.
Rašyti komentarą