Alma su anūku Luku jau apkeliavo daugiau nei 10 šalių: keliaujant su vaikais ragina sekti jos pavyzdžiu

Turbūt neįmanoma rasti vaiko, kuris nesiveržtų keliauti, tačiau mokyklinukų ir daug dirbančių jų tėvų atostogos ne visada sutampa, o kartais kelionių planai sugriūna dėl mažųjų ligų. 

Tad puiki pagalba šeimai tampa aktyvių senelių pasiryžimas leistis į turiningas keliones su anūkais.

Palangiškė Alma su dešimtmečiu anūku Luku pradėjo keliauti nuo tada, kai berniukui suėjo vieneri: tada į tolimesnes šalis dar kartu skrisdavo ir vaiko mama.

Tačiau Lukui paūgėjus aktyvi močiutė ir energingas anūkas dažnai džiaugiasi tik vienas kito kompanija. Dabar keliaudami jiedu laiko jau skiria ne tik pramogoms viešbučių vaikų zonose, bet ir pažindami šalį.

„Kartos šuolio“ kelionės: anūkai labiau klauso ne tėvų, o senelių?

Populiarėjančios „kartos šuolio“ kelionės suteikia galimybę šeimai praleisti daugiau laiko kartu, stiprina ryšius tarp skirtingų kartų ir yra naudingos dar bent dėl poros priežasčių: vaikai atitraukiami nuo virtualaus bendravimo, o senjorai turi galimybę leisti laiką aktyviai.

Dabartiniame pasaulyje, kai vis brangesniu tampa gyvas ryšys, bendra kelionė – galimybė geriau pažinti artimus žmones.

Luko močiutė Alma, nors su dukros šeima gyvena ne viename mieste, išsaugojo artimą ir šiltą ryšį su anūkais: „Nuo mažens Lukas be tėvelių praleisdavo pas mus kelias dienas ar savaitę, o kai paaugo, nusiveždavome jį į trumpas savaitgalio išvykas Lietuvoje.

Į pirmąsias keliones leidomės trys kartos: Lukas su mama ir aš, o vėliau su anūku keliaudavome dviese. Lukas jau nemažas, tad nejaučia jokio diskomforto kelionėse be tėvų.

Pradėję keliauti nuo Kipro, vėliau aplankėme Latviją, Lenkiją, Turkiją, Egiptą, Ispaniją, Vokietiją, Austriją, Italiją“, – vardija dviese su anūku aplankytas šalis Alma.

Kelionėms su mažaisiais labiau tinka pasyvesnės, vienoje vietoje koncentruotos atostogos, nes mažyliams už ekskursijas neretai labiau rūpi baseinas ir žaidimai viešbučio teritorijoje.

Tačiau su ūgtelėjusiais vaikais, skatinant jų smalsumą ir aktyvumą, visuomet verta išbandyti pažintines keliones.

Alma pasakoja, kad jai įdomiausia kelionė su anūku įvyko Italijoje.

„Keliavome po Alpes, grožėjomės didinga kalnų panorama, vėliau aplankėme Padują ir Veneciją: mažajam keliautojui buvo įdomi tiek užburianti gamta, tiek architektūra žavintys miestai, o kur dar itališkas maistas.

Ateityje norime pakeliauti po Kroatiją, Portugaliją, Graikiją: turėdamas svajonę aplankyti vis naują šalį, atostogoms Lukas taupo visus metus.

Per vaiko gimtadienius svečiai irgi gali prisidėti prie kaupiamos kelionei sumos, tad tai išsprendžia galvosūkį, ką dovanoti, kai žaislų jau pilnos lentynos“, – pataria Alma ir priduria, kad  vaikai, keliaudami su seneliais, be tėvų, „ožiukų“ visiškai nerodo ir yra tobuli kompanionai aktyviems seneliams.

Populiariausios kelionės su vaikais – į Turkiją

Šeimos tiek su mažais, tiek su jau paaugusiais vaikais atostogoms žiemos sezonu dažniausiai renkasi Egiptą, Tenerifę, o poilsiaujantys pavasarį, vasarą ar rudenį – Turkiją, taip pat Bulgariją.

Tokiose kelionėse itin svabus tinkamo ir lūkesčius atitinkančio viešbučio pasirinkimas, kad veiklos netrūktų tiek vaikams, tiek suaugusiems.

Alma su anūku praėjusį rudenį keliavo į Tenerifę, kur Lukui didžiulį įspūdį paliko Loro parkas: „Ten praleidome visą dieną: negalėjome atsigrožėti tuo rojumi po atviru dangumi, kuriame apgyvendinti reti gyvūnai iš viso pasaulio.

Be to, parke vyksta gyvūnų pasirodymai, rodomi edukaciniai filmai, įrengtos jaukios kavinės ir žaidimų aikštelės.“

Kelionei su vaiku Alma pataria išsirinkti viešbutį, kuris siūlytų tiek sporto veiklas, tiek animatorių pasirodymus, taip pat visuomet pasiteisina vietos, kuriose įrengti vandens atrakcionų parkai ir baseinai.

„Pavyzdžiui, Tenerifėje pramogaudamas Lukas susirado draugų iš Didžiosios Britanijos ir patobulino anglų kalbos žinias: tai dar vienas kelionių privalumas“, – džiaugiasi vaiko močiutė.

Ji pastebi, kad Turkijos viešbučiai itin tinkami kelionėms su įvairaus amžiaus vaikais: jie tikrai nenuobodžiauja, nes nuolat gali rinktis skirtingas  pramogas baseinuose ar žaidimų zonose.

„Tiek vaikams, tiek jų tėvams ar seneliams yra ką veikti net neišeinant už viešbučio teritorijos, o su vyresnėliais jau galima drąsiai leistis į ekskursijas ar netgi užsiimti vandens sportais.

Be to, ši šalis turtinga savo architektūriniu paveldu ir gamtos grožybėmis, tad tikrai turi ką pasiūlyti įvairaus amžiaus keliautojams“, – sako Alma, su anūku mėgstanti gana aktyvų poilsį: atsipalaiduoti prie baseino jiems pakanka dienos ar dviejų.

Planuojantiems keliones iš anksto – nuolaidos

Didžiausio Baltijos šalyse kelionių organizatoriaus „Novaturo“ komunikacijos vadovė Miglė Bielinytė primena, kad šiuo metu pats laikas planuotis pavasario, vasaros ir rudens atostogas.

Tarp lietuvių itin pamėgtų krypčių šiam laikui – Graikijos salos, Turkija, Madeira, Ispanijos ir Italijos kurortai, Juodkalnija ir daugybė kitų, į kuriuos noriai leidžiasi šeimos su vaikais.

„Rezervuojantiems vasaros keliones iš anksto taikome papildomas naudas, pavyzdžiui, suteikiame nemokamą galimybę lanksčiai keisti kelionės planus – turėdami tokią paslaugą, galėsite koreguoti kelionės datą, trukmę, viešbutį, kambario tipą, kelionės kryptį ir net sezoną.

Be to, dovanojame keleivio vardo keitimo paslaugą, jei vienas iš keliautojų pakeis kelionės planus, o tai dažnai nutinka kažkam susirgus“, – pasakoja „Novaturo“ komunikacijos vadovė ir priduria, kad Turkija išlieka tarp populiariausių kelionių krypčių.

Keliaujantiems su vaikais į Turkiją, kur sezonas tęsiasi nuo kovo iki pat lapkričio mėnesio, komunikacijos vadovė M. Bielinytė pataria rinktis viešbutį, kuris pasiūlytų didelę teritoriją ir žaliąsias zonas, taip pat aktualu įvertinti ar gyvenamoji vieta turi šildomą baseiną, jei keliausite sezono pradžioje arba pabaigoje.

„Verta pasidomėti ir vaikams pritaikyta infrastruktūra, pramogomis ir užimtumu, specialiu vaikišku meniu. Patogiau, jei viešbutis bus netoli jūros, o paplūdimys – smėlėtas.

Yra viešbučių, puikiai pritaikytų kūdikiams ir patiems mažiausiems vaikams, kur galima naudotis jiems skirtais reikmenimis, o restorane yra galimybė pašildyti maistą ir sutrinti košes, tad į Turkiją galima drąsiai keliauti ir su kelių mėnesių kūdikiais.

Dėl šių ir kitų klausimų, leidžiantis į kelionę su vaikais, visuomet patars jūsų kelionės organizatorius ar agentas, su kuriuo konsultuojatės, tad visuomet drąsiai kreipkitės“, – tėvus drąsina ekspertė.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder