Apie turimą Tureto sindromą prabilusi Monika Liu: pas gydytoją sėdėjau ir verkiau

(4)

Skambant šių metų „Eurovizijos“ konkurso atrankos paskutiniams akordams ankstesnių metų Lietuvos atstovė Monika Liu „Youtube“ pasidalino trumpu filmu, pasakojančiu apie jos eurovizinį nuotykį. 20 minučių trukmės filmas „Youtube“ platformoje peržiūrėtas jau daugiau nei 56 tūkstančius kartų.

 

2022 metais Turine vykusiame „Eurovizijos“ dainų konkurso finale atlikėja su daina „Sentimentai“ užėmė keturioliktąją vietą, surinkusi 128 balus.

Daina „Sentimentai“ yra vienintelė lietuvių kalba atlikta daina, patekusi į konkurso finalą.

Daugiau nei dvi savaites trukusį šurmulį fiksavo Moniką lydėjęs Vytautas Jašauskas.

Repeticijų, susitikimų, interviu sūkuryje Monika rado laiko net tik pažinti trumpam dainų sostine tapusį Turiną, bet ir pasidalinti savo išgyvenimais, emocijomis bei prisiminimais.

„Bandydama uždegti žvakutę už pasaulio taiką, uždegiau plaukus ir antakius“ – lankydamasi katedroje šnibždėjo Monika.

Filme atlikėja pasidalino ir jautriu prisiminimu apie žinią, kad serga Tureto sindromu.

„Savo galvoje galvojau, kad man viskas yra gerai, bet kūnas ėmė siųsti ženklus, kad kažkas yra blogai“, – atviravo Monika.

„Atsidūrus neurologo kabinete, gydytojas paėmė mano ranką ir pasakė: yra įvairių ligų pasaulyje Monika, o jums Tureto sindromas.

Aš sėdėjau ir verkiau“, – prisipažino Monika Liu.

„Eurovizijos“ finalistė atviravo, jog susitaikyti su žinia nebuvo lengva, ji bandė neigti diagnozę: „Verkiau, nėra man jokio Tureto sindromo, aš jo neturiu.“

Monika atvira – su liga susitaikyti nebuvo lengva ir dėl aplinkinių požiūrio į jos specifinius kūno judesius.

„Aš šnekėdama su žmogumi atmesdavau galvą ir jie galvodavo, kad aš taip darau tyčia ir esu ekstravagantiška asmenybė“ – teigė atlikėja.

Monika filme dalinasi ir sunkiu etapu gyvenime, kai gyvenant užsienyje sušlubavo sveikata.

Atlikėją kamavo nerimo priepuoliai, valgymo sutrikimai.

„Aš negalėjau valgyti, buvau įsitikinusi, kad uždusiu. Per pusę metų pasiekiau tokią ribą, kad nebegalėjau nuryti net vandens. Labai krito svoris“, – sakė Monika.

Monika sako, kad normalizuoti valgymo procesą jai padėjęs pats organizmas sukurdamas naujus tikus: „Valgant aš spargsiu, beldžiu, juos vadinu „funky“ tikais“.

„Studijoje tarsi atsigaudavau, dešimčiai minučių mane užliedavo energija, stengdavausi atiduoti visą save“ – apie savo patirtis įrašinėjant dainą „Sentimentai“ jai sunkiu emociškai metu pasakojo Monika Liu.

Tureto sindromas (TS) – paveldimas neuropsichiatrinis sutrikimas, prasidedantis vaikystėje ir pasižymi daugialypiais fiziniais (motoriniais) tikais ir bent vienu balsiniu (foniniu) tiku.

Šie tikai atsiranda ir išnyksta, gali būti laikinai numalšinti ir įvyksta pasireiškus išankstiniam potraukiui.

Tourette apibūdinamas kaip tikus sukeliančių sutrikimų spektro dalis, įtraukianti laikinus, praeinančius ir pasikartojančius (chroniškus) tikus.

Monika Liu

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder